Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

Xbox 360

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
Alunel098

Alunel098

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 06.02.2019
Am cumparat un xbox 360 de la unu' din Braila
L a trimis prin posta romana ieri la ora 15.30
Cam cand ar trebui sa imi ajunga consola? Apropo, distanta e de 544 km
Ruscova, Maramures-Municipiul Braila

#2
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,120
  • Înscris: 22.05.2003
Nu stiu daca sa rad sau sa plang...

1. Niciodata nu folosesti Posta Romana, mai ales cand trimiti electronice; la Posta Romana abtibiltul FRAGIL costa in plus...
2. Daca era curier, puteam zice ca probabil ai fi primit Luni sau Marti, dar cu Posta Romana, daca ajunge saptamana viitoare, si mai ales daca merge, e un miracol.

Oricum, postasul te va injura si iti va aduce peste ceteva zile tzidula sa te misti la Posta, si sa ridici coletul suspect.

#3
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,212
  • Înscris: 05.06.2002

 Adm, on 06 februarie 2019 - 23:37, said:

la Posta Romana abtibiltul FRAGIL costa in plus...
si nimeni nu-l baga in seama...

#4
Sephh

Sephh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 688
  • Înscris: 28.04.2006
Cam 4-5 zile lucratoare.

#5
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,664
  • Înscris: 15.12.2009

 Alunel098, on 06 februarie 2019 - 23:24, said:

L a trimis prin posta romana ieri la ora 15.30
Pe 10 decembrie am trimis un colet mic si usor (cu o tastatura de gaming in el) drept cadou de Craciun pentru nepotul meu. Trimis din Stockholm, ca sa fin intelesi, cu posta normala. Am platit extra pentru tracking, ca sa vad pe unde merge.
Pe 11 decembrie am vazut ca a ajuns in tara de destinatie (deci a doua zi era la otopeni, unde a fost preluat, firesc, de posta romana). Destinatia finala era in Fagaras ... si a ajuns acolo pe 12 ... ianuarie.

Iti doresc succes.

#6
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,851
  • Înscris: 06.01.2008
La Posta Romana orice e posibil...inclusiv sa primesti mandatul postal sa te prezinti la oficiul postal sa-ti ridici coletul la cateva zile dupa ce el a fost returnat la expeditor pe motiv ca nu l-ai ridicat.
Eu ti-as recomanda ca incepand de saptamana viitoare sa intrebi postasul o data la 1-2 zile daca ai primit coletul, ca sa nu ai surprize negative.

Edited by Hider141, 07 February 2019 - 08:20.


#7
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,482
  • Înscris: 19.04.2009

 Hider141, on 07 februarie 2019 - 08:19, said:

La Posta Romana orice e posibil...inclusiv sa primesti mandatul postal sa te prezinti la oficiul postal sa-ti ridici coletul la cateva zile dupa ce el a fost returnat la expeditor pe motiv ca nu l-ai ridicat.
Eu ti-as recomanda ca incepand de saptamana viitoare sa intrebi postasul o data la 1-2 zile daca ai primit coletul, ca sa nu ai surprize negative.

Desi nu mai e de actualitate topicul (sau poate omul inca n-a primit consola), eu am patit sa comand ceva pe net, trimis cu posta (asta prin 2007 cred) si nu ajunsesera... era cu ramburs asa ca dupa vre luna am si uitat si am luat transformatorul de la alt magazin.

In fine, dupa 6 luni primesc acasa hartia de la posta cu taxa de magazinare.

La fel am patit, tot pre-2008, am trimis un DVD-RW la un verisor mai mic si dupa vreo 3 saptamani primesc tot eu acasa aceiasi prostie cu taxa de magazinaj. In conditiile in care coletul nici nu avea stampila de plecare pe el, nimic.

#8
coaca

coaca

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,482
  • Înscris: 15.02.2005
Salut.
Am o problema cu butoanele RB LB. Fara sa pun capacul din spate merg oriunde as apasa. Dupa ce pun capacul se apasa doar intr-un colt. In rest trebuie sa apas foarte tare. Aveti idee de unde e problema?. Multumesc.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate