Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir
 Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa
 Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!
 Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 

Recuperare date S8

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
mariustm32

mariustm32

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 566
  • Înscris: 10.11.2015
Buna seara ! Detin un telefon Samsung S8. Acum cateva zile l-am scapat jos si s-a spart display-ul. ( display-ul nu mai functioneaza deloc ). Problema este alta, am acolo foarte multe fisiere de care am nevoie in documente, galerie, folder securizat. As vrea sa stiu daca exista o modalitate sa imi recuperez fisierele acelea. O modalitate mai usoara sau nu stiu. Orice idee este binevenita. Tin sa precizez ca telefonul functioneaza normal ( se aprinde, imi suna alarma la ora la care a fost pus, se incarca si alte chestii ). Pe mine ma intereseaza doar sa stiu daca se mai pot recupera datele fara sa il fac. Multumesc anticipat !

#2
kaytar

kaytar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,691
  • Înscris: 09.01.2007
Daca gasesti un service care are un display pe stoc, il rogi pe baiatul de acolo sa iti recupereze datele. Dai si tu un 200 lei :D
Sau cauta pe net un display spart, dar functional de S8.
Poti recupera datele doar daca pui parola de acces.

#3
mariustm32

mariustm32

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 566
  • Înscris: 10.11.2015

View Postkaytar, on 06 februarie 2019 - 21:12, said:

Daca gasesti un service care are un display pe stoc, il rogi pe baiatul de acolo sa iti recupereze datele. Dai si tu un 200 lei Posted Image
Sau cauta pe net un display spart, dar functional de S8.
Poti recupera datele doar daca pui parola de acces.
Sa stii ca la asta nu m-am gandit. E ok ideea, multumesc. O solutie "home-made" nu exista ?

#4
kaytar

kaytar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,691
  • Înscris: 09.01.2007
Din pacate, nu. Succes! Posted Image

#5
mariustm32

mariustm32

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 566
  • Înscris: 10.11.2015

View Postkaytar, on 06 februarie 2019 - 21:45, said:

Din pacate, nu. Succes! Posted Image
multumesc pentru raspunsuri.

#6
diahim

diahim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,043
  • Înscris: 24.04.2011
Incearca si cu cablul sa il conectezi la calculator si vezi daca iti apare in Explorer telefonul.. Eu, la S9, la unele calculatoare trebuie sa confirm pe ecran, dar la calculatoare pe unde l-am mai avut legat nu.. deci merita sa incerci.

#7
Tehnicianul090370

Tehnicianul090370

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,711
  • Înscris: 18.10.2018

View Postmariustm32, on 06 februarie 2019 - 20:47, said:

Buna seara ! Detin un telefon Samsung S8. Acum cateva zile l-am scapat jos si s-a spart display-ul. ( display-ul nu mai functioneaza deloc ). Problema este alta, am acolo foarte multe fisiere de care am nevoie in documente, galerie, folder securizat. As vrea sa stiu daca exista o modalitate sa imi recuperez fisierele acelea. O modalitate mai usoara sau nu stiu. Orice idee este binevenita. Tin sa precizez ca telefonul functioneaza normal ( se aprinde, imi suna alarma la ora la care a fost pus, se incarca si alte chestii ). Pe mine ma intereseaza doar sa stiu daca se mai pot recupera datele fara sa il fac. Multumesc anticipat !
Recuperarea datelor? Nimic mai simplu:
Scoti cardul din telefon si cu ajutorul unui adaptor il cuplezi la un laptop si copiezi datele de pe el. Orice laptop are posibilitatea de a citi un card SD.
Daca ai fost atat de "destept" incat sa-ti salvezi datele in memoria telefonului... sa-ti fie de bine taicutza... dar sper ca NU esti in situatia asta... sper si eu!

#8
rioachim

rioachim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 940
  • Înscris: 07.07.2003
Da, ce idee buna, probabil nu s-a gandit la asta cand zicea de folder securizat, etc. Buna informatia si ca orice laptop poate citi card SD, o s-o tin minte... ca sa ma lecuiesc de forumul asta.

#9
mariustm32

mariustm32

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 566
  • Înscris: 10.11.2015

View Postdiahim, on 06 februarie 2019 - 21:53, said:

Incearca si cu cablul sa il conectezi la calculator si vezi daca iti apare in Explorer telefonul.. Eu, la S9, la unele calculatoare trebuie sa confirm pe ecran, dar la calculatoare pe unde l-am mai avut legat nu.. deci merita sa incerci.
Am incercat sa il leg la laptop prin cablu USB. Imi reconoaste telefonul dar nu ma lasa sa accesez fisierele din el. Normal ar trebuii sa confirm conectarea din telefon. Multumesc !

View PostTehnicianul090370, on 06 februarie 2019 - 22:29, said:

Recuperarea datelor? Nimic mai simplu:
Scoti cardul din telefon si cu ajutorul unui adaptor il cuplezi la un laptop si copiezi datele de pe el. Orice laptop are posibilitatea de a citi un card SD.
Daca ai fost atat de "destept" incat sa-ti salvezi datele in memoria telefonului... sa-ti fie de bine taicutza... dar sper ca NU esti in situatia asta... sper si eu!
Am fost atat de "destept" incat sa nu folosesc un card de memorie. Totul este in memoria telefonului.

#10
v1rus

v1rus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 880
  • Înscris: 31.07.2012
Exista varianta sa conectezi un mouse prin OTG la telefon si sa activezi USB Debugging, iar dupa doar il conectezi la PC si iti copii datele.

#11
gykanes

gykanes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,256
  • Înscris: 06.06.2010
Încearcă să găsești un Samsung Dex. Cu amânar trebui să poti recupera datele fara probleme.

#12
mariustm32

mariustm32

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 566
  • Înscris: 10.11.2015

View Postgykanes, on 07 februarie 2019 - 05:33, said:

Încearcă să găsești un Samsung Dex. Cu amânar trebui să poti recupera datele fara probleme.
La Samsung DEX nu trebuie sa activezi ceva din telefon ca sa se conecteze cu DEX-ul acela ? Merge plug-and-play ?

#13
gykanes

gykanes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,256
  • Înscris: 06.06.2010
Sincer nu mai stiu... l-am activat mai demult. Nu ai nici un prieten cu dex sa faci o probă? Sau ia unul de pe emag si dupa ii dai retur.

Edited by gykanes, 07 February 2019 - 10:56.


#14
rromcic

rromcic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 29.05.2014
Exact situatia asta am patit duminica trecuta, recuperat totul cu un Dex, daca esyi din Bucuresti da o sarma si te ajut.

Edited by rromcic, 10 February 2019 - 16:42.


#15
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,463
  • Înscris: 15.06.2007

View Postmariustm32, on 06 februarie 2019 - 20:47, said:

Buna seara ! Detin un telefon Samsung S8. Acum cateva zile l-am scapat jos si s-a spart display-ul. ( display-ul nu mai functioneaza deloc ). Problema este alta, am acolo foarte multe fisiere de care am nevoie in documente, galerie, folder securizat. As vrea sa stiu daca exista o modalitate sa imi recuperez fisierele acelea. O modalitate mai usoara sau nu stiu. Orice idee este binevenita. Tin sa precizez ca telefonul functioneaza normal ( se aprinde, imi suna alarma la ora la care a fost pus, se incarca si alte chestii ). Pe mine ma intereseaza doar sa stiu daca se mai pot recupera datele fara sa il fac. Multumesc anticipat !
condoleante..   trebuia sa ai niste setari de zile negre.. nici nu stiu daca exista un topic cu sfaturi cu ce trebuie facut pentru a  ne pregati pentru eventualitatea in care ramanem fara telefon, indiferemt de model.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate