Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

casa - birou: 25-30 km e mult?

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#37
adilushu

adilushu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 573
  • Înscris: 12.04.2007
am bagat 25-30 km one way, zilnic, in cateva tari. e ok la tinerete. dupa un timp dai alta valoare timpului tau. asa ca eu zic ca acum merge. sfatul cu berea si hartia e foarte bun. scrie plusuri minusuri ce vrei de la viata azi, trage linie si vezi ce iese. aia e, aia e important pentru tine. pune insa si dinamica, adica ce crezi ca va fi peste 5-10-15 ani. asta ca sa fii pregatit.

#38
aaaa4567

aaaa4567

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,475
  • Înscris: 18.10.2011

View Postadilushu, on 08 februarie 2019 - 20:34, said:

am bagat 25-30 km one way, zilnic, in cateva tari. e ok la tinerete. dupa un timp dai alta valoare timpului tau. asa ca eu zic ca acum merge. sfatul cu berea si hartia e foarte bun. scrie plusuri minusuri ce vrei de la viata azi, trage linie si vezi ce iese. aia e, aia e important pentru tine. pune insa si dinamica, adica ce crezi ca va fi peste 5-10-15 ani. asta ca sa fii pregatit.
Da, asa am si facut... ma rog, fara bere :). Numai ca nu e pentru mine (eu stau in alta parte), e pentru cei carora le voi vinde.  Oricum e putin prea devreme acum, sa vad peste 5-10 ani. Mie mi-ar folosi doar pentru o casa de vacanta, ceva - e zona destul de linistita. Insa nu stau mult in bucuresti si atunci casa ar sta goala, sau la mana hotilor. Nu stau acolo, nu am stat niciodata, dar banuiesc ca oricine ar veni, va vrea sa mearga la job. Probabil ca treaba asta va atarna mult. Voi vedea... Terenul e maricel (vreo 4500 mp). Eu, daca as fi in locul clientului nu as sta, clar, dar eu nu suport drumurile prin Bucuresti; dar ma gandeam ca altii ar accepta.

Voi vedea cum evolueaza treaba cu centura, asta ar mai schimba situatia. Utilitati sunt sau sunt pe aproape, au pus si asfalt din ce am inteles.

Multumesc tuturor.

Edited by aaaa4567, 09 February 2019 - 16:39.


#39
blotunga

blotunga

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,181
  • Înscris: 09.04.2008
Eu nu vreau mai departe de maxim 30 de minute pe jos. Brașovul ce-i drept e mic. Și nu merg des pe jos la muncă, dar fac 12 minute cu trotineta electrică de exemplu.

#40
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 10.10.2003
25-30km in Bucuresti (sau la periferii) inseamna cam 90 de minute de trafic, deci 3 ore pierdute zilnic. Nu sunt multi care ar fi dispusi sa faca compromisul asta. Iar daca te uiti la ce infrastructura s-a facut in ultimii 10 ani (deloc), iti dai seama ca, daca prioritatile sunt altele, atunci progresul va fi 0. Doar din ce in ce mai multi oameni care se plang de trafic. Parerea mea e sa vinzi terenul si sa investesti banii

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate