Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...
 

S-a furat valiza Politiei

* * * * * 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
73 replies to this topic

#37
Epdm

Epdm

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,577
  • Înscris: 15.01.2017

View Postprojectfp, on 08 februarie 2019 - 16:00, said:


Instalatorul nu baga la puscarie oameni pe baza probelor colectate cu instrumente compromise.
Daca pensionarul planta niste probe de ADN sa iasa cum ca dusmanul lui a comis fapta?

Nu stiu de ce fapta e vorba, insa deja avocatul vinovatului are treaba rezolvata deja, invoca ca aparare viciul de procedura si probe contaminate si nici nu mai conteaza daca clientul lui e vinovat sau nu, el va scapa.

Cine stie, poate batranul a fost pus chiar de vinovat sa genereze viciul de procedura.

Valiza aia e o trusa cu scule, nu are treaba cu probele.

#38
Argent

Argent

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,777
  • Înscris: 01.10.2017
Diana - Adevarul este undeva la mijloc si nici nu putem sa generalizam, batranul a furat din prostie o valiza, poate ii cleptoman ca sa te apuci de furat valiza la politie este acolo la DumbCriminal.

Cat despre valiza? Poate mosul avea traume cu armata, cand am vazut video cu valiza imi aduc aminte ca imi povestea un prieten ca in armata ii era spart lacatul si ii erau furate sosetele.
Deci cat de lenes sa fii ba sa furi sosetele SH ale altcuiva?
De ce se fura? Pentru ca pot.

Cand eram mic mai asteptam sa plece bunici la plimbare sa caut prin camere obiecte vechi, credeam ca sunt singurul care fac treaba asta, dapoi cand nu am mai ramas singur am observat ca toti oraseni faceam asta.

#39
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,529
  • Înscris: 15.06.2004
Mai e un topic, parca pe fun...

L.E. - https://forum.softpe...aliza-politiei/

Dati si voi o cautare inainte sa deschideti subiect.

#40
Epdm

Epdm

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,577
  • Înscris: 15.01.2017

View Postvio69a, on 08 februarie 2019 - 16:03, said:



nici de la tehnicienii nemti nu era furt ca erau prea dotati
In general niciun furt nu este furt pentru ca pagubasii oricum sunt prea avuti...sau nu?

#41
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013
dar cea mai tare chestie este asta....

Bătrânul de 69 de ani, din Roman, care le-a luat de sub nas valiza poliţiştilor lăsată pe jos, nesupravegheată,


germanii, francezii, italienii, austriecii, nordicii, au invata deja sa lege cu lanturi marfurile care le pun pe trotuare
iar in magazine sa musteasca de camere de supraveghere

#42
Argent

Argent

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,777
  • Înscris: 01.10.2017

View Postvio69a, on 08 februarie 2019 - 16:03, said:

nici de la tehnicienii nemti nu era furt ca erau prea dotati
Da, ce faceau ei cu plasticul respectiv?

Ba deci imi aduc aminte perioada 90 cand aveam mentalitatea sa vindem la suprapret, sa tapit, sa escrocam straini. Nu stiu de ce dar asociam straini ca fiind ultra bogati, gen sa-i furam.

Si tot asa credeam ca asa sunt astia din zona mea, asta pana am intalnit un bucurestean care zici ca era Fane Spoitoru, Nutu Camataru si cine mai vreti voi, mititel de statura dar al dracu rapid la manevre si ne tot gandeam ce dracu are asta de fura ca este bucurestean, de la capitala, astia au bani, ce tampit.

#43
projectfp

projectfp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,654
  • Înscris: 17.01.2019

View Post-Diana-, on 08 februarie 2019 - 16:01, said:

Spui tampenii!
Daca faci cercetarea la fata locului la un caz, ocupat fiind cu masuratori, ridicat urme etc, avand in vedere ca nu exista personal in surplus sa stea cu ochii pe recuzita ta, te intorci de ex, cu spatele la valiza, trebuie sa ti-o fure cineva?
Asta inseamna ca esti tu de vina??
Inseamna ca suntem o tara majoritara de hoti, atat!
Eu vad ca zice clar ca politistul i-a dat valiza barbatului sa o ia, deci nu e furt.
Scapa si batranul de acuzatie in conditiile astea, nu poate fi furt daca a avut acceptul detinatorului de a lua valiza.
Eu sper ca prostii aia sa fie  dati afara toti. Dar traim in Romania, cel mai probabil vor primi o marire de salariu si o marire in grad si spor.

#44
Eugen_D

Eugen_D

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,431
  • Înscris: 05.05.2014

View PostEpdm, on 08 februarie 2019 - 15:42, said:

Asta e Romania dupa comunism si neocomunism.
Daca nu ar fi de plans, ar fi de rasul curcilor.

https://observator.t...man-283987.html

Trebuie sa ai tupeu nu gluma, ca dupa 30 de ani de la caderea comunismului, sa mai vii aici si sa nu recunosti in ce hal ne-a adus capitalismul postdecembrist.
Rad si "curcanii", nu numai curcile.

#45
Epdm

Epdm

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,577
  • Înscris: 15.01.2017

View Posteiffel, on 08 februarie 2019 - 16:09, said:

Mai e un topic, parca pe fun...

L.E. - https://forum.softpe...aliza-politiei/

Dati si voi o cautare inainte sa deschideti subiect.
Am cautat, dar nu la aria Fun, pentru nu e nimic funny. E de plans. Mea culpa.

#46
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,717
  • Înscris: 06.10.2012

View Postprojectfp, on 08 februarie 2019 - 16:11, said:


Eu sper ca prostii aia sa fie  dati afara toti. Dar traim in Romania, cel mai probabil vor primi o marire de salariu si o marire in grad si spor.

Cred ca prostii sunt altii, dar ies singuri in față prin ceea ce debiteaza.

#47
Epdm

Epdm

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,577
  • Înscris: 15.01.2017

View PostEugen_D, on 08 februarie 2019 - 16:13, said:



Trebuie sa ai tupeu nu gluma, ca dupa 30 de ani de la caderea comunismului, sa mai vii aici si sa nu recunosti in ce hal ne-a adus capitalismul postdecembrist.
Rad si "curcanii", nu numai curcile.

50 de ani de comunism si inca 30 de neocomunism.... sa fim cinstiti.

Pe vreama cand bunicul ala hot era tanar astfel de fapte nu erau numite “furt” ci “completare”.

Edited by Epdm, 08 February 2019 - 16:17.


#48
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,092
  • Înscris: 30.04.2007
... acumulator cu plumb pentru lampa UV , continua, continua, sa nu creada tinarul revolutionar ca este goala pentru umplut cu spaga ;)

#49
Argent

Argent

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,777
  • Înscris: 01.10.2017
Diana - Casa de piatra. Nu stiam ca te-ai casatorit, sa iti traiasca copilul.

Ba, discutia ca de obicei este si unde tineau aia valiza, mai departe este ura fata de politie, gen daca nu ti-ar cere rutiera spaga poate te-ai gandit ca is simpatici.
Daca nu s-ar uita cu scarba pe tine cand ai pasi intr-o sectie... iara poate te-ai gandi mai cu simpatie.

#50
Epdm

Epdm

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,577
  • Înscris: 15.01.2017

View PostArgent, on 08 februarie 2019 - 16:18, said:

Diana - Casa de piatra. Nu stiam ca te-ai casatorit, sa iti traiasca copilul.

Ba, discutia ca de obicei este si unde tineau aia valiza, mai departe este ura fata de politie, gen daca nu ti-ar cere rutiera spaga poate te-ai gandit ca is simpatici.
Daca nu s-ar uita cu scarba pe tine cand ai pasi intr-o sectie... iara poate te-ai gandi mai cu simpatie.

Deci judecam in functie de cine este pagubitul. Daca avem ciuda pe el ca s-a uitat urat la noi sa ca ne-a amendat corect sau incorect, da-l dreak, ce daca este furat....



#51
projectfp

projectfp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,654
  • Înscris: 17.01.2019

View Post-Diana-, on 08 februarie 2019 - 16:14, said:

Cred ca prostii sunt altii, dar ies singuri in față prin ceea ce debiteaza.
Inteleg ca sotul? e politist, dar nu e nevoie sa ma ataci asa si sa ii aperi colegii de MAI prosti.
Vezi de ce uraste lumea politia?
Ca instinctul lor nu e sa elimine prostii si coruptii dintre ei ca sa isi mentina o imagine buna in societate ceilalti buni, ci ca ii acopere pe cei prosti si corupti.
Si de aici nu se poate naste decat imaginea ca toti sunt prosti si corupti altfel nu s-ar apara in haita.

Sa ne amintim cum politistii au aparat ani de zile violatorul pedofil si ii musamalizau dosarele?

Edited by projectfp, 08 February 2019 - 16:37.


#52
Argent

Argent

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,777
  • Înscris: 01.10.2017

View PostEpdm, on 08 februarie 2019 - 16:21, said:

Deci judecam in functie de cine este pagubitul. Daca avem ciuda pe el ca s-a uitat urat la noi sa ca ne-a amendat corect sau incorect, da-l dreak, ce daca este furat....
Impartial ca nu cred ca observasi pe aici mesaje gen "Da ba ca are si el 60-70 cati de ani o avea!"
Discutia nu este ca ala o furat, ca deh, ce dracu sa faca romanul la batranete? Sa fure de la politie...

Discutia este ca politia romana are o imagine mai proasta.

#53
sylvius

sylvius

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,400
  • Înscris: 01.01.2007

View Post-Diana-, on 08 februarie 2019 - 16:01, said:

Inseamna ca suntem o tara majoritara de hoti, atat!

Da, cam asa si este, din pacate.

Suntem o tara, majoritara, de hoti !

Nu fura toti, e adevarat, dar fura mult prea multi.
De la omul simplu, la politician.

Exista si o vorba, destul de trista: " In Romania, hotia se suge din laptele de mama...".

Oricum, suntem o natiune cu mari carente educationale, cu valori indoielnice si morala relativa...

De asta si suntem, unde suntem.
Si tot de asta, nu va fi nimic de capul natiunii asteia, multa vreme de acum, inainte.

Edited by sylvius, 08 February 2019 - 16:25.


#54
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

View PostArgent, on 08 februarie 2019 - 16:18, said:

mai departe este ura fata de politie, gen daca nu ti-ar cere rutiera spaga poate te-ai gandit ca is simpatici.
Daca nu s-ar uita cu scarba pe tine cand ai pasi intr-o sectie... iara poate te-ai gandi mai cu simpatie.

Ura?
ai scris corect ?
Ura???
deci in anume circumstante furtul este justificat daca pagubasul este o persoana sau o institutie care "o urasti"

Ma pui insa in incurcatura...eu nu am pasit intr-o sectie de politie inca.....
ba mai mult la pasapoarte, la frontiera, in oras am avut parte de solicitudine si politete
sa le fur valiza sau sa nu le-o fur, daca mi se iveste ocazia ????

Edited by vio69a, 08 February 2019 - 16:25.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate