Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul
 Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54
 Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?
 Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 

S-au "prabusit" preturile !

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
49 replies to this topic

#37
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Schema ... Spalat bani cum a zis un voleg. Conacele prin definitie sunt case vechi si nu prea au in dotare piscine... Deci anuntul cu au cazut preturile la conacele cu piscine e irelevanta

#38
der25

der25

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,472
  • Înscris: 01.12.2017
Sigur ca el a dat mai mult, aproape de 385,000 euro, cat cerea proprietarul, suma asta mica a fost pentru oamenii care nu stiu preturile din oras.
Am deschis subiectul , mai mult ca o gluma amara, ca eu stiam ce cazaturi de case am gasit cu 170.000, cu o curte minuscula, de lasai masina pe strada si asa cum am zis foarte multe case sunt nevandute si acum, ba chiar au mai pus 3000 - 4000 euro,la pretul vechi.

#39
Bobitoi

Bobitoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,229
  • Înscris: 25.10.2018
Sa ți dau un ex din Pipera de acum 4 ani( cica in criza după unii)
Casa de 450.000 de euro vândută in acte cu 230.000 de euro ..domnul cumpărător mare avocat cu bani negri și femeie cu Botox .... și asa e peste tot.. ce e bun si frumos își tine pretul..

#40
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,849
  • Înscris: 14.08.2007

View PostAndreysc7, on 05 februarie 2019 - 19:30, said:

la banii aia iti iei ceva misto in Barcelona Posted Image dar na, vorba ta ... nu-i Craiova
Daca vrei sa zici ca la banii de vila in centrul Craiovei iti iei apartament de 3 ori mai mic ca suprafata in zona peri-centrala in Barcelona, da, ai dreptate.

#41
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018

View PostMembruAnonim, on 05 februarie 2019 - 22:17, said:

Nu ca nu am incredere dar nu stiam ca in centrul Craiovei sunt numai case... Din poza ta singura cu piscina e asta a mafiotului

Pai nu sunt numai case. Sunt si blocuri.
https://www.google.i...12!8i6656?hl=it
https://www.google.i...=!3m1!1e3?hl=it

#42
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,067
  • Înscris: 17.01.2012

View Postvalecris16, on 05 februarie 2019 - 20:10, said:

Am citit si am zambit....cam stramb,dar tot zambet ramane...

Mai pana acum 1-2 ani aveam de gand sa vand cele 2 apartamente din buc. si sa ma duc cu sotia la o casa la curte.....
Dar ce sa vezi....aude copilul de inginerie si zice STOP joc....ca la terminarea facultatii (medicina vet...) nu mai are de gand sa ramana nici macar 2 zile in tara, iar pe mine si pe sotie a zis ca ne ia taras, acolo unde va pleca ...
Si am renuntat la ideea cu casa dar nu mai schimb nici masina....acum asteptam sa se hotarasca pe unde vrea sa-i lumineze ochii si aia e...

io zâmbesc... la tine...
al meu termină anu ăsta facultatea prin străinătățuri
am de vândut tot ce am făcut, ca prostul român neaoș...

cine vrea?

#43
valecris16

valecris16

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,677
  • Înscris: 26.11.2007

View Postgushpi, on 06 februarie 2019 - 13:06, said:


io zâmbesc... la tine...
al meu termină anu ăsta facultatea prin străinătățuri
am de vândut tot ce am făcut, ca prostul român neaoș...

cine vrea?
Asteptam sa termine....de vandut nu mai sunt interesat cel putin 2 ani...
SI functie de ce hotarare ia...
Nu stim ce va fi peste 2 ani...nah..
Dar de exemplu in 2 tari nordice (Norvegia---Suedia), ai ofera ca medic veterinar , ce nu visezi in tara...

In Olanda, pe langa job/masina de serviciu(ce configuratie vrei tu...) ai si o oferta bogata in diferite case care pot fi si cumparate la.....30% din pret,daca accepti job-ul....

Am ridicat si eu o problema legat de limba...ma gandeam la mine si la sotie....ce drac' sa facem in norvegia??...cu limba???
Si am primit raspuns...exact cum fac toti.........ai o aplicatie pe mobil....

Asta este...alta generatie/gandire/etc....muream cu mobilul in buzunar...

#44
blotunga

blotunga

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,186
  • Înscris: 09.04.2008
În Brașov o pițipoancă a cumpărat clădirea spitalului de Psihiatrie cu 230k euro parcă. Statul plătea cam 5000 de euro pe lună chirie. Acum cere 10000 de la stat. Asta înseamnă să fii mafiot. Cel care a vândut l-a luat cu 480k acum câțiva ani.

#45
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,662
  • Înscris: 05.02.2012

View Postutopium, on 05 februarie 2019 - 23:30, said:

Daca vrei sa zici ca la banii de vila in centrul Craiovei iti iei apartament de 3 ori mai mic ca suprafata in zona peri-centrala in Barcelona, da, ai dreptate.

Sa inteleg ca daca te-ar pune cineva sa alegi intre un apartament de 100mp si o vila in centrul Craiovei, preferi vila din craiova ? :lol:

#46
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,067
  • Înscris: 17.01.2012

View Postvalecris16, on 06 februarie 2019 - 13:39, said:

Asta este...alta generatie/gandire/etc...

rea e mentalitatea de a construi/cumpăra și de a deveni proprietar cu orice preț
apoi zona ta devine aridă - în locuri de muncă - și TU fiind legat de glie consideri că decât să pleci, mai bine accepți un salariu de nimic, numai să rămâi proprietar!!! :( Posted Image

eu mă rup..., vând tot, poate în pierdere, dar plec învârtindu-mă!!!

#47
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,849
  • Înscris: 14.08.2007

View PostAndreysc7, on 06 februarie 2019 - 14:38, said:

Sa inteleg ca daca te-ar pune cineva sa alegi intre un apartament de 100mp si o vila in centrul Craiovei, preferi vila din craiova ? Posted Image
Nu stiu, n-am fost niciodata in Craiova, depinde si de vila, doar zic ca e stupid sa compari chestii diferite si sa zici ca costa la fel. O vila in centrul Barcelonei trece cu mult de milionul de euro.

#48
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,662
  • Înscris: 05.02.2012
nu am zis vila in centrul barcelonei, ci apartament ... logic ca nu sunt aceleasi chestii , in fine ... trecem peste :)

#49
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,849
  • Înscris: 14.08.2007

View PostAndreysc7, on 07 februarie 2019 - 09:05, said:

nu am zis vila in centrul barcelonei, ci apartament ... logic ca nu sunt aceleasi chestii , in fine ... trecem peste Posted Image
Tocmai, care e sensul sa compari mere cu portocale? Barcelona e de mai mult de 3 ori mai scumpa decat Craiova pentru chestii comparabile ca si spatiu/finisaje/zona, restul sunt povesti.

#50
baser

baser

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 27.03.2018
casele in satele fara utilitati dinafara Bucurestiului se prabusesc preturile ca un bulgare de zapada

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate