Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

S-au "prabusit" preturile !

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
49 replies to this topic

#19
der25

der25

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,463
  • Înscris: 01.12.2017

View PostAndreysc7, on 05 februarie 2019 - 19:58, said:

eu faceam referire la preturile din Craiova vs Barcelona ...
Am inteles, si chiar as lua o casa , nu in Barcelona, in Portugalia, am fost anul trecut, dar cu ce traim? Ai dreptate , ca preturi , sunt comparabile.

View PostPaz, on 05 februarie 2019 - 19:58, said:

Era in vanzare una simpatica langa sediul politiei de pe Paltinis. Dar era de renovat. Veche, istorica.

Exact, de renovat....
De pret ce sa mai vorbim, in zona aia , cred ca era foarte mare.
Iar cladire istorica.... mai bine nu te legi la cap, cu ce legi sunt.
Daca mai stii cumva, care era pretul ?    Cred ca asa, nerenovata , sarea de 400.000.

Edited by der25, 05 February 2019 - 20:07.


#20
valecris16

valecris16

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,677
  • Înscris: 26.11.2007
Am citit si am zambit....cam stramb,dar tot zambet ramane...

Mai pana acum 1-2 ani aveam de gand sa vand cele 2 apartamente din buc. si sa ma duc cu sotia la o casa la curte.....
Dar ce sa vezi....aude copilul de inginerie si zice STOP joc....ca la terminarea facultatii (medicina vet...) nu mai are de gand sa ramana nici macar 2 zile in tara, iar pe mine si pe sotie a zis ca ne ia taras, acolo unde va pleca ...
Si am renuntat la ideea cu casa dar nu mai schimb nici masina....acum asteptam sa se hotarasca pe unde vrea sa-i lumineze ochii si aia e...

Edited by valecris16, 05 February 2019 - 20:10.


#21
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018
Nu stiu pretul, nici nu l-am stiut. Eu doar am vazut casa cu anuntul si mi-a placut. Pozitia (dupa parerea mea) era perfecta si linistita si aproape de centru si... cred ca nci de alarma nu avea nevoie... :)

View Postvalecris16, on 05 februarie 2019 - 20:10, said:

Am citit si am zambit....cam stramb,dar tot zambet ramane...

Mai pana acum 1-2 ani aveam de gand sa vand cele 2 apartamente din buc. si sa ma duc cu sotia la o casa la curte.....
Dar ce sa vezi....aude copilul de inginerie si zice STOP joc....ca la terminarea facultatii (medicina vet...) nu mai are de gand sa ramana nici macar 2 zile in tara, iar pe mine si pe sotie a zis ca ne ia taras, acolo unde va pleca ...
Si am renuntat la ideea cu casa dar nu mai schimb nici masina....acum asteptam sa se hotarasca pe unde vrea sa-i lumineze ochii si aia e...
Strangeti-va toti banii si va veti lua casa la curte acolo unde va duceti. Nu va grabiti, in primii ani stati in chirie pana intelegeti bine mersul.

#22
der25

der25

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,463
  • Înscris: 01.12.2017
Pozitia era perfecta. De asta am si zis ca nu putea sa fie sub 400.000. Sunt acolo niste vile....
Cred ca din cauza asta n-am vazut-o la anunturi, ca eu selectez sume mai mici si casa asta nu mi-a aparut.

#23
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

View Postder25, on 05 februarie 2019 - 18:22, said:

S-au "prabusit "preturile caselor (doar in zona centrala) !!!  Posted Image
Veniti toti in Craiova, la conace boieresti cu piscina si finisaje de lux la 230.000 euro. Si situate in centru.
Si ca sa stiti cam ce preturi sunt,  la periferie, case mai mici  si fara piscina , dar cu fosa septica, costa cam 150.000 euro si chiar 200.000.
Conacelul lui Manda era pe OLX in august 2018 la pretul de 385.000 euro. Deci, pretul a scazut cam cu 40%.

Asta e " prabusire" sau ce e ??? Posted Image
E aliniere la pretul pietei... Craiova are vile cu piscine in centru ?  Da-ne sa vedem si noi un google maps - satelit!

#24
mihaicozac

mihaicozac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,546
  • Înscris: 05.12.2005
Piscinele apar doar când plouă... şi pe străzi, nu în curţi.

#25
der25

der25

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,463
  • Înscris: 01.12.2017

View PostMembruAnonim, on 05 februarie 2019 - 20:37, said:

E aliniere la pretul pietei... Craiova are vile cu piscine in centru ?  Da-ne sa vedem si noi un google maps - satelit!

Vezi, ca a pus Jammalan pe pg.1 poza cu casa si se vede si piscina.

#26
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Sa vedem si noi ca sunt mai multe si ca sunt si in centru?

#27
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018

View PostMembruAnonim, on 05 februarie 2019 - 20:37, said:

E aliniere la pretul pietei... Craiova are vile cu piscine in centru ?  Da-ne sa vedem si noi un google maps - satelit!
Care-i faza cu google, nu poti sa-ti cauti singur ?  https://www.google.i...=!3m1!1e3?hl=it
https://www.google.i...=!3m1!1e3?hl=it

Sau n-ai incredere in ce a spus omul ?

#28
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,548
  • Înscris: 17.08.2007
A vandut o ruda o garsoniera in G-urile din Brazda cu aproape 40 000 euro. Am zis WOW!

#29
der25

der25

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,463
  • Înscris: 01.12.2017
Pentru cei ce nu stiu, e vorba de garsoniere semidecomandate ( treci prin camera, ca sa ajungi in bucatarie), din anii '60.
Acum 10 ani am fost la un coleg, in G-uri si pe hol , in semiintuneric , era sa calc pe un sobolan.

#30
mannick

mannick

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,007
  • Înscris: 08.08.2018
Preturile in Craiova sunt absolut cretine. Apartament de 3 camere intr-un loc cat de cat decent nu gasesc sub 70k. Ce s-a intamplat pe acolo, a inflorit brusc toata industria?

#31
Lowrider

Lowrider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,439
  • Înscris: 22.05.2005
Sunteti voi rai. De fapt vanzatorul si-a facut mila de ei si le-a facut reducerea de 155.000 euro, pt ca i-a vazut oameni sarmani. N-ati vazut ca ghioarla aia de Mand(e)a e atat de sarac incat spera sa plateasca imprumutul cu banii ce o sa-i iasa la nunta? Evident dupa ce vor plati impozit pe darul de nunta si vor declara la anaf cati bani au dat fotografului, cantaretilor, etc.
Sau pt psd-isti nu se aplica treaba asta?

#32
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018

View Postmannick, on 05 februarie 2019 - 22:03, said:

Preturile in Craiova sunt absolut cretine. Apartament de 3 camere intr-un loc cat de cat decent nu gasesc sub 70k. Ce s-a intamplat pe acolo, a inflorit brusc toata industria?
Or fi uitat sa se umfle in pene ca clujenii. Posted Image

#33
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

View PostPaz, on 05 februarie 2019 - 20:54, said:

Care-i faza cu google, nu poti sa-ti cauti singur ?  https://www.google.i...=!3m1!1e3?hl=it
https://www.google.i...=!3m1!1e3?hl=it

Sau n-ai incredere in ce a spus omul ?
Nu ca nu am incredere dar nu stiam ca in centrul Craiovei sunt numai case... Din poza ta singura cu piscina e asta a mafiotului

#34
alexandrupope

alexandrupope

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,053
  • Înscris: 21.08.2018
Descoperirea de card a cântărit serios :)))

#35
Lowrider

Lowrider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,439
  • Înscris: 22.05.2005
Acel moment cand esti atat de sarac incat trebuie sa apelezi la descoperirea de card pt a-ti cumpara o casa de 230.000€

#36
der25

der25

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,463
  • Înscris: 01.12.2017
Sunt multe case in centrul Craiovei, dar nici eu nu stiam sa fie case cu piscina.
Oricum, multe sunt inghesuite, au curti mici, nu poti intra cu masina, insa am vazut cateva , foarte frumoase.
Daca te gandesti ca o garsoniera de 60 de ani e 40.000, atunci casa lui Manda e pomana, la cum arata.

La cum arata casa, nu Manda Posted Image

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate