Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 

Paradoxuri si non-sensuri amuzante

* * * * * 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
33 replies to this topic

#19
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,066
  • Înscris: 24.02.2011
să fie bine ca să nu fie rău

#20
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015

View Posthwplanet, on 05 februarie 2019 - 16:49, said:

Dacă mâine va fi o nouă zi, și mâine va fi sfârșitul lumii, înseamnă că mâine nu va fi o nouă zi.
Dacă zbor mâine din București la Paris la ora 19:00 - și din Paris mă întorc în timp în București la ora 18:00, înseamnă că nu am apucat încă să zbor.
Dacă fac înconjurul lumii, dar am ratat un continent nedescoperit, înseamnă că nu am făcut înconjurul lumii.
Dacă plouă cu pisici și câini (Rain Cat and Dog) nu înseamnă că ploua cu găleata, în găleată nu încape pisici și câini încât să plouă torențial.
Dacă bei Redbull ai șanse mai mari să scapi dacă încerci să plutești sub apă, pentru că te ajută să-ți iei aripile și să zbori în sus.

Mai spuneți și voi astfel de paradoxuri amuzante.
Ce glume de flat earther ai. Strecurate, asa, nevinovat cum e aia cu continentul.

#21
BraviaAmpero

BraviaAmpero

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 923
  • Înscris: 03.11.2018

View Posthwplanet, on 05 februarie 2019 - 16:49, said:

Dacă mâine va fi o nouă zi, și mâine va fi sfârșitul lumii, înseamnă că mâine nu va fi o nouă zi.
Ba da, insa va fi o noua zi si ultima

Quote

Dacă zbor mâine din București la Paris la ora 19:00 - și din Paris mă întorc în timp în București la ora 18:00, înseamnă că nu am apucat încă să zbor.
nu poti sa te intorci in timp, paradoxurile se refera la lucruri care sunt posibile insa dupa legile cunoscute actuale n-ar fi trebuit sa se intample

Quote

Dacă fac înconjurul lumii, dar am ratat un continent nedescoperit, înseamnă că nu am făcut înconjurul lumii.
Bai ai facut inconjurul lumii, insa lumea definita de cunoasterea ta si nu de realitatea exitentiala.

Quote

Dacă plouă cu pisici și câini (Rain Cat and Dog) nu înseamnă că ploua cu găleata, în găleată nu încape pisici și câini încât să plouă torențial.
Nu are absolut nici o legatura cu logica. Mai bine spuneai "daca ploua cu galeti atunci nu inseamna ca ploua cu galeata" insa este la fel de ilogica ca si afirmatia ta.

Quote

Dacă bei Redbull ai șanse mai mari să scapi dacă încerci să plutești sub apă, pentru că te ajută să-ți iei aripile și să zbori în sus.
Asta nu e paradox, asta e tampenie.Nu poti zbura in jos.Poti insa zbura jos.

Quote

Mai spuneți și voi astfel de paradoxuri amuzante.
Nu-s paradoxuri este lipsa de ocupatie si timp pierdut de pomana

#22
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,287
  • Înscris: 13.01.2011

View PostBraviaAmpero, on 05 februarie 2019 - 23:05, said:

Nu-s paradoxuri este lipsa de ocupatie si timp pierdut de pomana

Bine ca tu nu ai facut asta :roflmaofast:

Asta intra la paradoxuri, sau la prostie (vezi captura) ? :lol:

Attached Files


Edited by crisstonne, 06 February 2019 - 17:45.


#23
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,867
  • Înscris: 28.11.2006
Apropo de flat-eartheri, sunt curios daca intelege vreunul ceea ce urmeaza...


Ce spune un purice ajuns pe Luna?

Spoiler


#24
pacaliciosu01

pacaliciosu01

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,064
  • Înscris: 04.01.2019
Echipa adversa a iesit mai motivata de la vestiare 😁

#25
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,462
  • Înscris: 30.10.2003
Zici ca m-am intors in timp.

#26
hwplanet

hwplanet

    Cont sters.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,641
  • Înscris: 05.07.2018
Și am început din nou să spun povestea vieții mele inexistentă.

#27
misu183

misu183

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,954
  • Înscris: 21.12.2008
"Cica tipa e un pic gravida. "

#28
hwplanet

hwplanet

    Cont sters.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,641
  • Înscris: 05.07.2018
Și-am început să aud bine pe-o ureche tăiată.

Am început să zbor prin aer deasupra cerului în timp ce gravitația m-a fulgerat de mi-a făcut să-mi cadă inima pe asfalt.

Și-am început să joc la păcanele ca să păcălesc și în final eu am fost cel păcălit.

Am început să dansez în valiză cu bani, fără să știu că dacă mă închid în valiză, n-am cheie de rezervă.

Am încercat să sparg o bancă, fără să știu că banca deja a fost spartă tot de mine în trecut.

Am încercat să-mi fac cont de Facebook, dar spune' că deja am un cont creat in memoria mea.

Soarele a răsărit în viața mea, dar luna tot pustie și nici lumină n-am când e întuneric.

Antidotul meu ulei de măsline, am băut ulei de măsline și era să mor, și ulei de măsline am luat ca să trăiesc.

Am încercat să-mi zbor creierul cu AK-47, dar nu funcționează decât pe ruși.

Mi-am creat departamentul de animale Zoo cu elefanți, dacă se supără cineva pe mine pun elefantul în tun și dau în ei.

Mi-am luat o rachetă interstelară pentru tuns iarba, când mă duc pe altă planetă să nu fie mizerie.

Am ieșit la protest, și mi-am luat și wc-ul cu mine în caz că mă cac pe mine de cald.

Cel mai bun prieten, elefantul, burta mea, dai în ea tot grasa e.

Edited by hwplanet, 16 February 2019 - 15:58.


#29
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,867
  • Înscris: 28.11.2006
Da' pastilele cand incepi sa le iei?

#30
hwplanet

hwplanet

    Cont sters.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,641
  • Înscris: 05.07.2018
Am luat pastila caldă, roșie, înainte să mă întorc în timp, fără să știu că de fapt în viitor era cu totul altă pastilă.
Paradoxul bunicului, este ăla când te întorci în timp să-ți ucizi bunicul, și tu încă mai trăiești.
Paradoxul amuzant, este ăla când încerci să râzi de moartea ta subită.
Să faci schimb de corpuri și amândoi să aveți același corp.
Să pui Salam la masă și să te înjure de mamă că nu-i plac manelele.
Să te trezești noaptea sub pământ, și sus să fie apocalipsă.
Să-ți iei aripi de îngeri și din om bun să devii un Bad guy.
Să dansezi în ploaie cu Ramona în timp ce unul cântă (Suge-o Ramonă) și altul citește cartea.
Să donezi bani cuiva, și cineva să-i fure banii lu ăla și să ții dea ție înapoi tot printr-o donație. Posted Image
Cauza și efect: Să încerci să spargi acvariul și să scoți peștii din ei, și să-i pui într-o farfurie cu apă.
Să crape cine-or crăpa ca până la urmă nu crăpă nimeni.
Să fi un hoț cinstit și să te predai, chiar dacă de fapt te-ai prefăcut că dai o spargere.
Să faci magie, să devii invizibil și după să te hipnotizezi pe tine să te faci iar vizibil.
Ai dinții albi dacă bei sânge de taur, ăla de vampir miroase a usturoi.

Edited by hwplanet, 19 February 2019 - 00:58.


#31
hwplanet

hwplanet

    Cont sters.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,641
  • Înscris: 05.07.2018
Mi-am creat propriul meu bec, închid ochii, deschid ochii. Posted Image

Edited by hwplanet, 19 February 2019 - 01:20.


#32
SmurfK

SmurfK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,149
  • Înscris: 11.04.2015

View Posthwplanet, on 05 februarie 2019 - 16:49, said:

Mai spuneți și voi astfel de paradoxuri amuzante.

Cred că avem definiții foarte diferite, atât pentru "paradox", cât și pentru "amuzant".

#33
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,867
  • Înscris: 28.11.2006

Quote

Da' pastilele cand incepi sa le iei?

Quote

Am luat pastila caldă, roșie, înainte să mă întorc în timp, fără să știu că de fapt în viitor era cu totul altă pastilă.
Vad ca mi-ai urmat sfatul, tine-o tot asa si in curand n-o sa mai simti nevoia sa postezi pe forum! :naughty:

#34
BraviaAmpero

BraviaAmpero

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 923
  • Înscris: 03.11.2018

View Posthwplanet, on 16 februarie 2019 - 15:31, said:

Și-am început să aud bine pe-o ureche tăiată.

Am început să zbor prin aer deasupra cerului în timp ce gravitația m-a fulgerat de mi-a făcut să-mi cadă inima pe asfalt.

Și-am început să joc la păcanele ca să păcălesc și în final eu am fost cel păcălit.

Am început să dansez în valiză cu bani, fără să știu că dacă mă închid în valiză, n-am cheie de rezervă.

Am încercat să sparg o bancă, fără să știu că banca deja a fost spartă tot de mine în trecut.

Am încercat să-mi fac cont de Facebook, dar spune' că deja am un cont creat in memoria mea.

Soarele a răsărit în viața mea, dar luna tot pustie și nici lumină n-am când e întuneric.

Antidotul meu ulei de măsline, am băut ulei de măsline și era să mor, și ulei de măsline am luat ca să trăiesc.

Am încercat să-mi zbor creierul cu AK-47, dar nu funcționează decât pe ruși.

Mi-am creat departamentul de animale Zoo cu elefanți, dacă se supără cineva pe mine pun elefantul în tun și dau în ei.

Mi-am luat o rachetă interstelară pentru tuns iarba, când mă duc pe altă planetă să nu fie mizerie.

Am ieșit la protest, și mi-am luat și wc-ul cu mine în caz că mă cac pe mine de cald.

Cel mai bun prieten, elefantul, burta mea, dai în ea tot grasa e.
foaie verde de cucuta
te-ai bashit si astepti sa puta.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate