Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Imprimanta HP DeskJet3636

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
ohel

ohel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 21.09.2006
Buna. Detin o imprimanta hp deskjet 3636 (din pacate) si as dori sa va intreb daca cumva prin intamplare, vreo  unul din voi stie cum se reseteaza nivelul de cerneala. Tin mentionez ca cartusele le-am incarcat singur. Trebuie "resetat" cartusul. Ma poate ajuta cineva cu un  programel sau ceva de genul. Va multumesc.

#2
FreemanG1

FreemanG1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 724
  • Înscris: 14.07.2014
Poate te ajuta:

https://m.youtube.co...h?v=W96h3Dzzamc

#3
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,527
  • Înscris: 08.03.2017
Functioneaza cu noile tipuri de cartuse Hp 652 - nu se pot resseta ca si cele Hp 21/22 prin acoperire pinilor , trebuie chip reset-er , il gasesti le aliexpres sau alibaba , costa undeva la 1-2 dolari bucata .
Nu inteleg un lucru , ai luat o imprimanta ce are consumabilele cele mai ieftine originale din cate exista , din ce motiv faci refill ? inseamna ca tragi mult si vrei costuri mici , acelea se numesc ciss nu inprimante ce detin cartuse de capacitate mica , aprox 300 copii la 5% acoperire . Exista si posibilitatea de a monta 652 XL . In ultimul rand nu stiu cat merita chinul pentru 1-2 refilluri , mai mult nu suporta cartusul, incepe sa curga in imprimanta si se deterioreaza alte subansamble . Periodic pe emag sint oferte la pret de 30-40 lei/cartus , pentru casa este superb , pentru serie e enorm .
Am o seria 5xxx ce functioneaza tot cu hp652, foarte multumit avand in vedere ca e duplex wifi dar folosita doar pentru necesitati casnice si doar consumabile originale fara reancarcare .

#4
ChemTeacher

ChemTeacher

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,928
  • Înscris: 26.05.2007
nu se reseteaza.........tine cartusele mereu incarcate si trage de ele ( alfel se usuca si apar probleme ).

#5
ohel

ohel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 21.09.2006

 ldpe, on 05 februarie 2019 - 08:57, said:

Functioneaza cu noile tipuri de cartuse Hp 652 - nu se pot resseta ca si cele Hp 21/22 prin acoperire pinilor , trebuie chip reset-er , il gasesti le aliexpres sau alibaba , costa undeva la 1-2 dolari bucata .
Nu inteleg un lucru , ai luat o imprimanta ce are consumabilele cele mai ieftine originale din cate exista , din ce motiv faci refill ? inseamna ca tragi mult si vrei costuri mici , acelea se numesc ciss nu inprimante ce detin cartuse de capacitate mica , aprox 300 copii la 5% acoperire . Exista si posibilitatea de a monta 652 XL . In ultimul rand nu stiu cat merita chinul pentru 1-2 refilluri , mai mult nu suporta cartusul, incepe sa curga in imprimanta si se deterioreaza alte subansamble . Periodic pe emag sint oferte la pret de 30-40 lei/cartus , pentru casa este superb , pentru serie e enorm .
Am o seria 5xxx ce functioneaza tot cu hp652, foarte multumit avand in vedere ca e duplex wifi dar folosita doar pentru necesitati casnice si doar consumabile originale fara reancarcare .

multumesc pentru informatii. Dar cartusele mele sunt hp 302

#6
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,527
  • Înscris: 08.03.2017
"Dar cartusele mele sunt hp 302"
Atunci ai seria de imprimanta 3630 NU 3636 ...
Hp 302 sunt durere Posted Image

#7
ohel

ohel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 21.09.2006

 ldpe, on 08 februarie 2019 - 07:27, said:

"Dar cartusele mele sunt hp 302"
Atunci ai seria de imprimanta 3630 NU 3636 ...
Hp 302 sunt durere Posted Image
asta am vazut si eu acuma. Nu stiu cum se reseteaza.

Edited by ohel, 11 February 2019 - 22:41.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate