Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Neo One United Timpuri Noi

- - - - -
  • Please log in to reply
93 replies to this topic

#1
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 10.10.2003
Vizavi de cladirile de birouri de la Timpuri Noi, cei de la One construiesc un ansamblu  rezidential de 100 si ceva de apartamente. Preturi oarecum ok pentru zona respectiva, dar conditii de plata un pic atipice (cer avans 30%, livrare la sfarsitul lui 2020).

https://www.facebook.../NeoTimpuriNoi/

#2
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,220
  • Înscris: 13.03.2017
Este o reclama fina sau vrei sa afli ceva ?

#3
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 10.10.2003
E un ansamblu important din zona, construit de o firma de incredere si sunt curios daca au mai fost si alti useri care au interactionat cu ei. Eu am purtat o discutie de principiu pentru un apartament de 4 camere si 2 locuri de parcare, iesea in total ~270k de euro cu TVA, dar nu mi-au convenit conditiile de plata, cu 30% avans.

Sunt curios daca altii au putut negocia altceva, daca sunt chestii dubioase la acest ansamblu care poate imi scapa etc.

#4
Spaghete

Spaghete

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,287
  • Înscris: 22.05.2007
Mi se pare exagerat de scump.
Ce inseamna firma de incredere ?

#5
mulder_372000

mulder_372000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,261
  • Înscris: 02.05.2007
4 camere, 270 de mii de euro, ti se pare un pret ok???

#6
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 10.10.2003

View PostSpaghete, on 04 februarie 2019 - 12:52, said:

Mi se pare exagerat de scump.
Ce inseamna firma de incredere ?

One are multiple proiecte in Bucuresti si, din cate am putut eu gasi, majoritatea sunt clienti multumiti.

View Postmulder_372000, on 04 februarie 2019 - 12:54, said:

4 camere, 270 de mii de euro, ti se pare un pret ok???

Daca scoti locurile de parcare (38k), atunci ramai cu un pret de vanzare mai mic de 2k / mpu. Asta e un pret ok pentru zona respectiva, bloc nou.

#7
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,919
  • Înscris: 18.12.2007

View Postfigo1988, on 04 februarie 2019 - 12:32, said:

Eu am purtat o discutie de principiu pentru un apartament de 4 camere si 2 locuri de parcare, iesea in total ~270k de euro cu TVA

Caaaaaaat? Posted Image
Daca apartamentul ala nu are cel putin 200 m2 utili si nu iesi din el si intri in metrou, atunci iti iei o mare teapa.

Nu cumpara acum ca urmeaza sa se sparga bula, din nou.

#8
Marius19891989

Marius19891989

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,377
  • Înscris: 09.01.2016
Tot acolo in zona e new time residence cu preturi  mai mici

#9
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 10.10.2003
Va rog sa lăsăm discuțiile panicarde despre bula care urmează să se spargă pentru alte topicuri. Prevestiri de genul asta apar lunar, dar nimeni nu aduce argumente economice. 2008 a fost o criza globala, iar acum vestul o duce bine mersi, companiile raportează permanent creșteri ale veniturilor și profitului. Iar dintre vestitorii dezastrului, nimeni nu are curaj să-și vândă casa, sa se mute in chirie pentru ca după aceea să și-o cumpere la jumătate de preț în câteva luni

#10
mulder_372000

mulder_372000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,261
  • Înscris: 02.05.2007

View Postfigo1988, on 04 februarie 2019 - 12:59, said:

One are multiple proiecte in Bucuresti si, din cate am putut eu gasi, majoritatea sunt clienti multumiti.



Daca scoti locurile de parcare (38k), atunci ramai cu un pret de vanzare mai mic de 2k / mpu. Asta e un pret ok pentru zona respectiva, bloc nou.
19k un loc de parcare?? Doamne apara si pazeste! Si daca m-ar da banii afara din casa nu as da atata! Eu stau in blocul de vis-a-vis si vad ritmul in care se construieste si pot sa spun ca nu este unul incurajator.

#11
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 10.10.2003
Știu de new time, problema e că au depășit termenul de finalizare cu aproape 2 ani deja. Dear asemenea la new Times ai in fata blocuri la doar câțiva metri

#12
kopac

kopac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,305
  • Înscris: 31.07.2017
cine poate si este smecher sa-si ia la blocul albastru aproape de blocul loteriei. acolo este smecheria maxima in materie de apartamente in bucuresti!

Restul: cotete!

#13
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002
Vestul o duce bine mersi pentru ca Romania se scufunda, in capitalism unul o duce bine altul rau, 270 de mii cica e pret ok,sa dai atata banet pe un cotet, intr-un oras poluat la sange, si sufocat de masini, fara infrastructura, fara industrie asta inseamna sa fii..................completati voi

Cu bani astia iti iei o casa pe pamant la tara, sa mirosi un pic de balega dimineata, sa iti coci vreo doua trei rasaduri cu rosii, sa pui ceapa la beci, si sa iti bei cafeaua la sezlong la iarba verde, nu sa mirosi toata ziua fumul de la masini, sa iti urle sirenele in cap

#14
kopac

kopac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,305
  • Înscris: 31.07.2017

View PostPlaton, on 04 februarie 2019 - 13:09, said:

Vestul o duce bine mersi pentru ca Romania se scufunda, in capitalism unul o duce bine altul rau, 270 de mii cica e pret ok,sa dai atata banet pe un cotet, intr-un oras poluat la sange, si sufocat de masini, fara infrastructura, fara industrie asta inseamna sa fii..................completati voi

Cu bani astia iti iei o casa pe pamant la tara, sa mirosi un pic de balega dimineata, sa iti coci vreo doua trei rasaduri cu rosii, sa pui ceapa la beci, si sa iti bei cafeaua la sezlong la iarba verde, nu sa mirosi toata ziua fumul de la masini, sa iti urle sirenele in cap
cunosc pe cineva foarte bine care sta la vila intr-un cartier rezidential aproape de Otopeni. ghici unde vrea sa se mute, la bloc.

DEci pretul nu este asa exagerat, iar poluarea este ceva discutabil, crezi ca parisul e mai putin poluat?

Edited by kopac, 04 February 2019 - 13:16.


#15
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 10.10.2003

View Postmulder_372000, on 04 februarie 2019 - 13:05, said:


19k un loc de parcare?? Doamne apara si pazeste! Si daca m-ar da banii afara din casa nu as da atata! Eu stau in blocul de vis-a-vis si vad ritmul in care se construieste si pot sa spun ca nu este unul incurajator.

Asta e prețul pentru locuri de parcare in zone mai scumpe. Nu e ca și cum ai avea alternativă. Iar faza cu ritmul de construcție nu o înțeleg. De ce ar fi rău că se construiește mult?

#16
TruthHurts

TruthHurts

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,155
  • Înscris: 06.10.2018
Vizavi unde? Vad ca abia au primit autorizatia de constructie, deci probabil nu e constuit nimic acolo(din acest proiect). Zic probabil fiindca este ceva pe acolo: https://www.google.r...!7i13312!8i6656 (o fi alt proiect, nu stiu)

Mari preturile. Iar smecheria asta cu banii in avans pe ceva ce nici nu e construit e un fel de cumperi cioara de pe card cu surprize kinder(in speranta ca iei "mai ieftin" desi nu poti sti in ce directie o vor lua preturile dupa finalizare - daca se finalizeaza)

View Postkopac, on 04 februarie 2019 - 13:08, said:

cine poate si este smecher sa-si ia la blocul albastru aproape de blocul loteriei. acolo este smecheria maxima in materie de apartamente in bucuresti!

Restul: cotete!
Care bloc? Zona nu-i tocmai smechera.

Edited by TruthHurts, 04 February 2019 - 13:24.


#17
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 10.10.2003

View PostTruthHurts, on 04 februarie 2019 - 13:22, said:

Vizavi unde? Vad ca abia au primit autorizatia de constructie, deci probabil nu e constuit nimic acolo(din acest proiect). Zic probabil fiindca este ceva pe acolo: https://www.google.r...!7i13312!8i6656 (o fi alt proiect, nu stiu)

Mari preturile. Iar smecheria asta cu banii in avans pe ceva ce nici nu e construit e un fel de cumperi cioara de pe card cu surprize kinder(in speranta ca iei "mai ieftin" desi nu poti sti in ce directie o vor lua preturile dupa finalizare - daca se finalizeaza)

Cred ca se referea in blocurile de la bulevard, cele vechi. Si eu stau intr-un bloc ca ala, construit pentru "nomenclaturisti", dar nu se compara cu un bloc nou facut ca lumea. De la arhitectura gandita cu fundul (interior si exterior) pana la peretii placati cu BCA, ceea ce ia enorm din spatiul interior si ii face pe unii sa creada ca blocul nu se va darama niciodata pentru ca "are peretii grosi".  Nu mai zic de calitatea tevilor sau cum arata scara.

#18
mihaigerard

mihaigerard

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,279
  • Înscris: 28.08.2006
Avantajul este apropierea de metrou. Parcurile mari sunt cam departe, 25 de minute de mers pe jos. Zona nu poate fi considerata de lux, are o arhitectra de anii 80. In concluzie, pretul este exagerat.

Edited by mihaigerard, 04 February 2019 - 13:40.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate