Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Recomandare casti gaming

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
progressiveM

progressiveM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 251
  • Înscris: 26.10.2011
Salut!

Tot cotrobai internetul si citesc reviewuri de cateva zile fara sa fiu multumit sau convins de nimic din ce gasesc

Ma intereseaza niste casti de gaming decente, la care sa te poti bucura si de muzica. Aici intervine problema ca majoritatea castilor gandite pentru gaming, in special FPS, au un sunet extrem de FLAT, iar daca nu umbli la EQ iti crapa timpanu cand pui o muzica. Ori, complet opusul, dai de casti cu joase umflate sa iti bubuie creierii pe muzica, ce conteaza ca nu se mai aud mediile si inaltele, iar in jocuri daca trage unu cu arma aia a fost... altceva nu o sa mai auzi.

Are cineva o experienta cu niste casti care sa mearga pe ambele? Sa aiba un sunet complet si detaliat in jocuri, dar sa aiba si joase sanatoase pt muzica fara sa fie umflate artificial si la detrimentul mediilor sau inaltelor?
Si sa aiba un microfon BUN.
Si, de ce nu, sa nu aiba un material de cacat pe urechi care daca il porti mai mult de 2 ore vara sa inceapa sa se cojasca si sa iti umple viata de mici particule de "piele" neagra.

Bugetul initial am intentionat sa fie 300 RON, dar sunt dispus sa urc pana la 500 daca stiti ceva ce chiar merita.
Nu tin neaparat sa fie wireless... chiar din contra din moment ce pe wireless se pierde calitate.


Iata ceva ce am gasit eu pana acum, de care insa nu sunt complet convins:
HyperX Cloud II 7.1 Gun Metal
HyperX Cloud Alpha
HyperX Cloud II Pro
Sennheiser GSP 300
Sennheiser GSP 350
Genius HS-G700V  (astea-s cu vibratii, am mai avut si mi s-a parut interesant, dar modelul ala era cheap si era evident ca au vibratii sa acopere lipsa joaselor)
Logitech G433 surround 7.1
SteelSeries Arctis 3

Daca nu aveti o recomandare specifica, poate puteti arunca un ochi pe lista asta si sa-mi spuneti ce vi se pare OK :)


Aspectul nu conteaza ca nu chem nici o femeie sa ma vada cu ele pe cap. Oricum toate par monstroase.

Am vrut sa-mi mai fac o opinie citind reviewurile lor, insa tind sa cred ca n-are nici un rost.

Problema eterna cu astea e ca nu stiu cand ma pot ghida dupa reviewurile lasate pe site-urile respective pentru ca nu poti stii care e audiofil si care e un copil de 12 ani care tocmai a dat pentru prima data peste 50 de lei pe casti si acuma le lasa un review de parca sunt de la Dumnezeu.
Ca si dovada multe din cele enumerate au cate un review care explica cat de bestial si complet se aud, iar 5cm mai jos e altu care explica cat e de flat si lipsit de caldura sunetul.


Multumesc si sanatate! :)

#2
1000FPS

1000FPS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 541
  • Înscris: 29.12.2016
Eu ti le recomand pe astea: https://www.pcgarage...i-71-gun-metal/
Sau wireless: https://www.avstore....40-bt-wireless/ niste casti foarte bune, le-am testat la un prieten.

Edited by 1000FPS, 03 February 2019 - 18:52.


#3
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Nu e sunet 7.1 real.

#4
progressiveM

progressiveM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 251
  • Înscris: 26.10.2011

View Post1000FPS, on 03 februarie 2019 - 18:51, said:

Eu ti le recomand pe astea: https://www.pcgarage...i-71-gun-metal/
Sau wireless: https://www.avstore....40-bt-wireless/ niste casti foarte bune, le-am testat la un prieten.
Sennheiser alea nu prea sunt menite pentru a fi utilizate la pc totusi. Nu stiu cata incredere pot sa am in microfonul ala pt partea de gaming.

View PostIon_de_la_Raion, on 03 februarie 2019 - 19:28, said:

Nu e sunet 7.1 real.
Te referi la Hyperx-urile recomandate mai sus?
Ce ai recomanda in schimb?

#5
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,655
  • Înscris: 15.12.2009
Hyper x cloud revolver are super calitate și la jocuri și la muzica. Le dețin și le recomand.

Edited by ro_explorer, 04 February 2019 - 12:23.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate