Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De la un proiect in Python la un ...

Chestie ciudata

De la un proiect scris in python ...

Audi A4 B9 quattro 190 CP!
 Tepari la pariuri pe TikTok

Banca imi cere justificativ fondu...

schema pcb ELECTRA CIM150 PAS

Probleme stomac
 Sfat achizitie bicicleta oras

Canalele Sky Showtime 1 și S...

Recomandare anvelope lexus rx

Extindere rețea wireless int...
 Configuratie PC

Mufa TV

PPC Energy

Camera conferinta Tenveo tevo-vl12u
 

Oferta de 52 RON

* * - - - 2 votes
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#1
Apone

Apone

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 18.06.2018
Salut am o întrebare pentru cei ce au oferta cu 52 de lei de la Orange.. Internetul am înțeles că e limitat(100GB).. Ce viteze aveți..? Și ce router primești? Nu mi-ar convenii să plătesc pentru net nelimitat și după să stau să mă uit la el cum că nu merge..

#2
Rhesus

Rhesus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,882
  • Înscris: 22.04.2014
Eu am primit confirmarea pe forum ca oferta Love la 52 de lei (Internet prin fibra optica) este nelimitata. Vorba colegilor, ar fi culmea in 2019 sa ai internet prin cablu, limitat... in conditiile in care avem pretentia de 5G in 2020

#3
Apone

Apone

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 18.06.2018
Și eu dacă sun acum la ei ce le pot zice..? Îmi poți arăta unde s-a mai vorbit despre această problemă?
Mi s-a spus că primesc router cu cartelă 100 GB pe lună

#4
mediasick

mediasick

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,122
  • Înscris: 21.08.2017
tzepe

#5
nicolaeclaus

nicolaeclaus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 361
  • Înscris: 15.08.2011
Vorbește de:
Pachetul Orange Love cu internet fix 4G și TV prin satelit pentru abonații Orange. 13 euro/luna cu 100GB
https://www.orange.r...ange/index.html

#6
bobo323

bobo323

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,681
  • Înscris: 12.06.2015

View PostApone, on 02 februarie 2019 - 21:02, said:

Și eu dacă sun acum la ei ce le pot zice..? Îmi poți arăta unde s-a mai vorbit despre această problemă?
Mi s-a spus că primesc router cu cartelă 100 GB pe lună
zi mersi ca ti-a spus acel detaliu, a vorbit gura fara ea/el

#7
Apone

Apone

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 18.06.2018
Da Nicolae de acea ofertă vorbesc.

#8
nicolaeclaus

nicolaeclaus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 361
  • Înscris: 15.08.2011
Pai zic sa testezi cu o cartela prepay exact in camera unde ai sa montezi aparatura. (Pentru început)

Edited by nicolaeclaus, 02 February 2019 - 21:12.


#9
Tehnicianul090370

Tehnicianul090370

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,711
  • Înscris: 18.10.2018
Si dupa 100GB de trafic ce-i faci lejereanu' daca te uiti pe Netflix sau Youtube la filme HD si 4K,daca mai sunt in casa inca vreo 2 consumatori de Internet cu streaming video... viteza scade la valori de 128 Kb/sec... sa vezi atunci "fericire"!
N-ai in zona ta vreun furnizor de Internet prin cablu/fibra optica si NU Internet tepar - mobil? In 2019 este INADMISIBIL sa mai ai Internet limitat in vreun fel!!!
Nu-mi imaginez cum ai acoperire 4G si niciun furnizor de Internet fix! Locuiesti in mediul rural,este chiar asa disperata lipsa de Internet de-ti trebuie Internet mobil? Orice internet fix bate Internetul mobil limitat!

Edited by Tehnicianul090370, 02 February 2019 - 21:20.


#10
nicolaeclaus

nicolaeclaus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 361
  • Înscris: 15.08.2011
Mai ai o varianta da folosești un Nelimitat de la Telekom la 5 Euro ca sim pentru un router wireless  și vezi ce soluție găsești pentru TV îl prin satelit.

#11
Apone

Apone

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 18.06.2018
Dar eu nu vorbesc de mobil.. Eu vorbesc de internet fix.

Am o oferta de la Telecom cu 60 de lei pe luna internet prin fibra nelimitat dar nu știu cât de bine o să meargă... Are cineva exact aici unde stau eu și la 2-3 telefoane viteza e maxim de 2/3 mbps.

Edited by Apone, 02 February 2019 - 21:27.


#12
Tehnicianul090370

Tehnicianul090370

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,711
  • Înscris: 18.10.2018

View Postnicolaeclaus, on 02 februarie 2019 - 21:21, said:

Mai ai o varianta da folosești un Nelimitat de la Telekom la 5 Euro ca sim pentru un router wireless  și vezi ce soluție găsești pentru TV îl prin satelit.
Da,asta da. Te limiteaza la viteza pe Youtube,dupa... nu mai stiu cati GB viteza scade si nu poti urmari videoclipuri decat la rezolutie de 480P.Dar la restul te lasa cu viteza mare nelimitat.Daca folosesti un VPN,poti ocoli limitarea.
Dar tot mai bine un Internet fix.Sa ne spuna initiatorul.,.. n-are nici macar un provider de rural,cum ar fi de exemplu AKTA?

#13
Apone

Apone

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 18.06.2018
De la Akta nu.. Stau în comuna Hida, județul Sălaj.

#14
Tehnicianul090370

Tehnicianul090370

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,711
  • Înscris: 18.10.2018

View PostApone, on 02 februarie 2019 - 21:26, said:

Dar eu nu vorbesc de mobil.. Eu vorbesc de internet fix.

Am o oferta de la Telecom cu 60 de lei pe luna internet prin fibra nelimitat dar nu știu cât de bine o să meargă... Are cineva exact aici unde stau eu și la 2-3 telefoane viteza e maxim de 2/3 mbps.
Inseamna ca aveti ADSL cu 6Mb/sec. Oricum este si asta nelimitat, nu limitat ca Orange-ul! Daca aveti ODB-uri pe stalp... nu mai sta pe ganduri,viteza este mare si la Orange (care foloseste aceeasi fibra cu Telekom-ul) si la Telekom-ul propriuzis.Aveti daca intr-adevar este fibra acolo, sute de Mb/sec. Dar tu faci confuzie cu Internetul mobil.NUMAI ACOLO ai acea limitare de 100GB pe luna!

#15
Apone

Apone

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 18.06.2018
Crede-mă că nu e doar pe mobil.. Cunosc.. Router cu cartelă 60/100 GB pe lună cu scăderea vitezei treptat cum se consumă resursele urmând apoi să intri în cost control la care viteze sunt sub 1mbps.

#16
jobist

jobist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,746
  • Înscris: 23.04.2010
E internet 3G/4G așanumit Internet-mobil-fix; mobil fiindcă este pe date-mobile; fix deoarece va merge doar în locația unde a fost activat.
Mai bine faci rost de un modem-router(ex. Huawei B310, B315, B525) liber de rețea și un SIM prepay de la ce operator te avatajează ca acoperire, trafic și performanță. Astfel nu vei mai legat de locație.

PS: eu am B310; merge 3G/4G, dar și conectat pe RJ45(DHCP/PPPoE)

Edited by jobist, 02 February 2019 - 21:52.


#17
danutz34

danutz34

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,024
  • Înscris: 23.11.2018

View PostApone, on 02 februarie 2019 - 21:35, said:

Crede-mă că nu e doar pe mobil.. Cunosc.. Router cu cartelă 60/100 GB pe lună cu scăderea vitezei treptat cum se consumă resursele urmând apoi să intri în cost control la care viteze sunt sub 1mbps.
Ai de ales intre 2 furnizori care ofera internet fix prin cablu.
Attached File  Untitled.png   56.48K   91 downloads

Apoi ti-am spus in alt topic ca ai si posibilitatea de internet mobil nelimitat cu 0 euro.
Dar vad ca tu tot insisti sa faci cea mai proasta alegere.
Sa nu spui ca nu ai fost avertizat...

#18
adicontakt

adicontakt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,201
  • Înscris: 24.08.2007

View PostTehnicianul090370, on 02 februarie 2019 - 21:18, said:

Si dupa 100GB de trafic ce-i faci lejereanu' daca te uiti pe Netflix sau Youtube la filme HD si 4K,daca mai sunt in casa inca vreo 2 consumatori de Internet cu streaming video... viteza scade la valori de 128 Kb/sec... sa vezi atunci "fericire"!
N-ai in zona ta vreun furnizor de Internet prin cablu/fibra optica si NU Internet tepar - mobil? In 2019 este INADMISIBIL sa mai ai Internet limitat in vreun fel!!!
Nu-mi imaginez cum ai acoperire 4G si niciun furnizor de Internet fix! Locuiesti in mediul rural,este chiar asa disperata lipsa de Internet de-ti trebuie Internet mobil? Orice internet fix bate Internetul mobil limitat!
nu ai niciosansa 4K cu echipamentul de la orange

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate