Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Cont blocat pe facebook de aprox 2 luni

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
gogu_27

gogu_27

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 25.01.2015
Contul personal de facebook a fost suspendat fara a primii detalii din ce cauza. Am primit doar mesaj ca se verifica identitatea si sa confirm identitatea sa incarca un act de identitate. M-am conformat si am incarcat actul de identitate, nici un raspuns.
         Am facut zeci de contestatii pe pagina aceea de contestatii fara nici un raspuns.
    Cea mai mare problema este ca sunt unic administrator al mai multor pagini de afaceri, unic administrator la pagina de reclame/business. Desigur ca nu mai am acces nici la acele pagini, nimeni nu este admin in acest moment, si nu am acces nici la reclame, la facturile facebook (acestea nu vin pe e-mail ci se descarca din contul de reclame), nu pot resteta bugetul de promovare/reclame, nu mai pot promova, nu pot posta nimic pe pagini. Dar cea mai mare problema este ca nu am acces la facturile facebook pentru a le introduce in contabilitate.
    Am facut reclamatii, contestatii peste tot pe unde am gazit in fcebook, pe diverse adrese de e-mail pe care cu greu le-am gasit, dar tot fara raspuns. Din alte conturi de manager reclame unde te contacteaza repede, mai ales pt alte tari, nu pot rezolva problema de profil persoana fizica ca ei sunt pe buniness, chiar daca indirect tot asa am si eu problema.
     Au trecut aprox 60 zile fara raspuns. Cine ma poate ajuta sa recuperez contul de profil? Pot plati orele pierdute pe net, telefoane orice, pana se rezolva.

#2
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,150
  • Înscris: 29.12.2006

 gogu_27, on 02 februarie 2019 - 16:52, said:

Contul personal de facebook a fost suspendat fara a primii detalii din ce cauza. Am primit doar mesaj ca se verifica identitatea si sa confirm identitatea sa incarca un act de identitate. M-am conformat si am incarcat actul de identitate, nici un raspuns.

Şi mie mi s-a blocat contul anul trecut în toamnă, şi am primit mesaj că...dacă vreau să-l recuperez, trebuie să le dau toate datele din Cartea de Identitate, că altfel, contul va dispărea definitiv ! Posted Image

Nici gând ! Nu am dat nici o informaţie legată de mine celor de la facebook. Asta mi-ar mai lipsi, să mă încred în ei ! Oricum, nu folosesc contul decât poate, odată...pe lună.

Dacă au văzut ăia că n-au cu cine, s-au supărat şi...mi-au dat contul înapoi, fără să mai ceară nimic. :) Asta s-a întâmplat cam după o lună, sau mai mult.

#3
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,886
  • Înscris: 01.01.2010
Ți-ai confirmat identitatea? Începe de aici.

#4
keta

keta

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 31.12.2007
Am ceva indoieli privind calitatea ta de mare administrator si sa te "prinda" deodata facebookul cu ceva  asa deodata , subtil....cred ca nu ai povestit tot .

De ce o alta persoana (care-si vede de treaba)  nu are aceleasi probleme ? spune mai departe cam ce si cum....

Poate ca "POLITIA"  Facebook are alte referinte despre tine !?!?

Edited by keta, 02 February 2019 - 17:25.


#5
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,218
  • Înscris: 13.03.2017
Facebook vaneaza identitati false
Daca pe tine te cheama Razvan Vasile (asa scrie si pe acte) iar contul de Facebook era RazzviVas - Nu-l mai vezi
Poti sa-ti iei adio de la el

#6
rixthina

rixthina

    superb membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,494
  • Înscris: 29.10.2017

 Naijax, on 02 februarie 2019 - 17:24, said:

Facebook vaneaza identitati false
Daca pe tine te cheama Razvan Vasile (asa scrie si pe acte) iar contul de Facebook era RazzviVas - Nu-l mai vezi
Poti sa-ti iei adio de la el
Paguba-n ciuperci.
Apoi, daca ai cont de facebook, trebuie sa pui poza de buletin, toate facturile de utilitati la zi.
Incearca si ei sa vada cat de disperati sunt unii dupa facebook.
Ha, scriu cu litera mica si automat se duce cu litera mare porcaria asta fbk. Ce importanti sunt. Isteria fbk.

#7
KLMN

KLMN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,916
  • Înscris: 21.09.2003
Am patit-o si eu, desi contul  de facebook era cu numele real. Mi-au cerut copie dupa buletin, le-am trimis, dar nu s-a schimbat nimic. Am tot insistat si degeaba. Dupa 2 saptamani mi-am creat alt cont cu nume aproximativ si noul cont e in picioare desi a trecut un an.

Edited by KLMN, 02 February 2019 - 18:26.


#8
rixthina

rixthina

    superb membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,494
  • Înscris: 29.10.2017

 Naijax, on 02 februarie 2019 - 17:24, said:

Facebook vaneaza identitati false
Daca pe tine te cheama Razvan Vasile (asa scrie si pe acte) iar contul de Facebook era RazzviVas - Nu-l mai vezi
Poti sa-ti iei adio de la el

De ce ai optiunea adauga cont de pe acelasi device???

#9
keta

keta

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 31.12.2007
Buna intrebarea asta...Chiar DE CE ?

#10
valirex

valirex

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,739
  • Înscris: 30.07.2006
Deci se adevereste ce discutam pe alt topic despre asta,uitati ce am patit si eu: https://forum.softpe...de-la-facebook/

#11
meowth

meowth

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 14.01.2006
Mai exista oare oameni care trimit copie dupa buletin pe net doar fiindca... li s-a cerut pe nu stiu ce site? Nu s-a auzit inca de furtul de identitate si stocarea datelor personale? Si pentru ce, ca sa arzi vremea pe FB si sa vezi poze cu pisici si cu copiii altora? Daca e cont business, de ce nu a cerut FB copie dupa certificatul de inregistrare de la Registrul Comertului in loc de buletin? In fine, fiecare pasare piere pe limba ei Posted Image

#12
gogu_27

gogu_27

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 25.01.2015

 YOUR_GOD, on 02 februarie 2019 - 17:12, said:

Ți-ai confirmat identitatea? Începe de aici.
Am confirmat identitatea, de peste 10 oro :))

 lupini, on 02 februarie 2019 - 17:11, said:


Şi mie mi s-a blocat contul anul trecut în toamnă, şi am primit mesaj că...dacă vreau să-l recuperez, trebuie să le dau toate datele din Cartea de Identitate, că altfel, contul va dispărea definitiv ! Posted Image

Nici gând ! Nu am dat nici o informaţie legată de mine celor de la facebook. Asta mi-ar mai lipsi, să mă încred în ei ! Oricum, nu folosesc contul decât poate, odată...pe lună.

Dacă au văzut ăia că n-au cu cine, s-au supărat şi...mi-au dat contul înapoi, fără să mai ceară nimic. Posted Image Asta s-a întâmplat cam după o lună, sau mai mult.
Au trecut 2 luni si nici un semn. problema la mine in comparatie cu tine ca eu chiar folosesc contul, si inca in mod business. Pot sa spun ca sunt chiar multumit de rezultate, mai putin acest incident.

 keta, on 02 februarie 2019 - 17:22, said:

Am ceva indoieli privind calitatea ta de mare administrator si sa te "prinda" deodata facebookul cu ceva  asa deodata , subtil....cred ca nu ai povestit tot .

De ce o alta persoana (care-si vede de treaba)  nu are aceleasi probleme ? spune mai departe cam ce si cum....

Poate ca "POLITIA"  Facebook are alte referinte despre tine !?!?
Probabil au asociat contul meu cu al altor colegi. Avem pe acelasi Ip fiecare contul sau, si probabil mai ne logam si de pe pc-ul altuia. Deci cred ca de aici a fost problema. dar totusi nu e prima data si am facut ce au spus, am confirmat identitatea.

 Naijax, on 02 februarie 2019 - 17:24, said:

Facebook vaneaza identitati false
Daca pe tine te cheama Razvan Vasile (asa scrie si pe acte) iar contul de Facebook era RazzviVas - Nu-l mai vezi
Poti sa-ti iei adio de la el
Numele era real in cont si apropo acum ceva ani l-am mai confirmat odata, dar atunci s-a rezolvat repede.

 KLMN, on 02 februarie 2019 - 18:25, said:

Am patit-o si eu, desi contul  de facebook era cu numele real. Mi-au cerut copie dupa buletin, le-am trimis, dar nu s-a schimbat nimic. Am tot insistat si degeaba. Dupa 2 saptamani mi-am creat alt cont cu nume aproximativ si noul cont e in picioare desi a trecut un an.
Aici ai dreptate, dar cum recuperez sa devin admin al paginilor care nu mai pot avea acces la ele?

 meowth, on 03 februarie 2019 - 15:42, said:

Mai exista oare oameni care trimit copie dupa buletin pe net doar fiindca... li s-a cerut pe nu stiu ce site? Nu s-a auzit inca de furtul de identitate si stocarea datelor personale? Si pentru ce, ca sa arzi vremea pe FB si sa vezi poze cu pisici si cu copiii altora? Daca e cont business, de ce nu a cerut FB copie dupa certificatul de inregistrare de la Registrul Comertului in loc de buletin? In fine, fiecare pasare piere pe limba ei Posted Image
Cred ca  nu cunosti procedurile exact. Contul de business este ok, este activ, dar ca sa te loghezi la el exista o singura varianta, sa te loghezi cu contul de persoana fizica. Am trimis cartea de identitate dar fara sa se cvada cnp, nr cartii de identitate. Scrie clar ca accepta, trebuie sa vada ca exista un act cu poza si numele meu. Desigur ca putea sa solicite alte acte demonstrative.
Acuma asta este , dar cum pot recupera contul, asta tot intreb eu

#13
Arkadiusz

Arkadiusz

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 03.02.2019
De ce sa nu renunti COMPLET la facebook? Eu asa am facut, dupa multe banari primite (sunt politically INcorrect :D), sugestii si cerinte insistente sa-mi pun cat mai multe date personale precum si dovada prin acte oficiale ca nu scriu bullshituri. Si ce m-a amuzat si m-a scarbit la culme a fost ca la un moment dat mi s-a cerut sa uploadez o poza cu mine.
In final le-am bagat muuuulta carne-n frigider si ma simt mult mai bine fara cont de facebook, pentru ca nu mai sunt nevoit sa vad avalansa aia de prostie pentru cateva postari mai rezonabile.

#14
gogu_27

gogu_27

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 25.01.2015

 Arkadiusz, on 05 februarie 2019 - 07:57, said:

De ce sa nu renunti COMPLET la facebook? Eu asa am facut, dupa multe banari primite (sunt politically INcorrect Posted Image), sugestii si cerinte insistente sa-mi pun cat mai multe date personale precum si dovada prin acte oficiale ca nu scriu bullshituri. Si ce m-a amuzat si m-a scarbit la culme a fost ca la un moment dat mi s-a cerut sa uploadez o poza cu mine.
In final le-am bagat muuuulta carne-n frigider si ma simt mult mai bine fara cont de facebook, pentru ca nu mai sunt nevoit sa vad avalansa aia de prostie pentru cateva postari mai rezonabile.
Sincer as renunta, dar sa sti ca aduce mult trafic si aduce si clienti. Daca ar fi doar de placere as renunta sau as face imediat alt cont fara exitare.

#15
Arkadiusz

Arkadiusz

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 03.02.2019

 gogu_27, on 05 februarie 2019 - 18:31, said:

Sincer as renunta, dar sa sti ca aduce mult trafic si aduce si clienti. Daca ar fi doar de placere as renunta sau as face imediat alt cont fara exitare.

Baga-ti ceva in ea de afacere si apuca-te de altceva. Banii chiar nu-ti aduc fericirea in viata,

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate