Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Frustrarea de a nu iti permite sa stai la casa

- - - - -
  • Please log in to reply
153 replies to this topic

#145
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View PostalliNdanuTz, on 03 februarie 2019 - 19:21, said:

Avem si subtitrare la ce ai scris tu aici?
Sau ai scris asta cu micul in mana pe faleza?
A scris în limba lui.
Ăștia, ciudații, au limba lor.Posted Image

View Postalexandrupope, on 05 februarie 2019 - 22:08, said:

Eu cred că e moldovean, tastează mult, prost, plictisitor și nu va recunoaște că a fost repetent.
Eu sunt bănățean.
Mai greșesc și eu, dar nu în halul ăsta.

#146
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006
La casa întotdeauna se strica ceva și ai de munca. Gardul, iarba, frunzele, acoperișul, poarta, hidroforul, zăpada, pompa, fosa, cotețul, seceta, foișorul, grătarul, piscina, obloanele, coșul, panourile solare, in plus in Romania in afara orașului ești expus la căderi de electricitate prelungite (cum au fost acum in ianuarie) și stai in frig și întuneric ca pe vremea lui Ceaușescu
No thanks


#147
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,916
  • Înscris: 25.06.2007
La mine nu s-a stricat nimic si stau la casa de 7 ani. Ar trebui sa ma ingrijorez? :habarnam:

#148
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017

View PostFlat, on 05 februarie 2019 - 22:22, said:

La casa întotdeauna se strica ceva și ai de munca. Gardul, iarba, frunzele, acoperișul, poarta, hidroforul, zăpada, pompa, fosa, cotețul, seceta, foișorul, grătarul, piscina, obloanele, coșul, panourile solare, in plus in Romania in afara orașului ești expus la căderi de electricitate prelungite (cum au fost acum in ianuarie) și stai in frig și întuneric ca pe vremea lui Ceaușescu
No thanks
Cand traiesti in cotet e normal ce zici tu !
Iarba se tunde usor si e o placere  , la casa stai la aer curat ca iesi in curte nu pe balcon ( la bloc inhalezi noxele vrei nu vrei ), faci si putina miscare nu stai numa in casa pe canapea la tv cu berea pe burta ...
Caderi de curent poate sunt in zone uitate de lume , io de pe vremea comunismului nu am mai " prins " asa ceva si oricum exista "n" solutii cand se ia curentu numa ca unii nu stiu chestiile astea . Cel mai fain e cand poti face un gratarel in curte cu prietenii sau fara ei , fara sa faci deranj in casa Posted Image

#149
mihaigerard

mihaigerard

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,279
  • Înscris: 28.08.2006

View PostKarhu, on 06 februarie 2019 - 09:03, said:

La mine nu s-a stricat nimic si stau la casa de 7 ani. Ar trebui sa ma ingrijorez? Posted Image

Cam dupa 20-30 de ani pentru chestiile mai mari, daca e facuta cu responsabilitate.

#150
Ahasverus

Ahasverus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,360
  • Înscris: 22.10.2006
Moi is posmagii?

De fapt problema se rezuma la asta: ti se spune ca nu esti urat, nu esti prost, poti avea orice, iar prea multi cred in asta, desi ar fi mult mai usor si ieftin sa foloseasca o oglinda.

Cred că generația actuală are altceva

#151
aaaa4567

aaaa4567

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,517
  • Înscris: 18.10.2011
Cheltuielile sunt mai mari si sunt destule de intretinut. Dar daca poti, atunci e mai bine la casa, zic eu. Eu nu m-as duce la casa fara minimum 1500 de euro per familie.

#152
mihaigerard

mihaigerard

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,279
  • Înscris: 28.08.2006
1500 de euro/familie cu eventual copii e puțin pentru traiul la casa în proximitatea unui oraș mare.

Edited by mihaigerard, 07 February 2019 - 20:19.


#153
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017

View PostKarhu, on 03 februarie 2019 - 19:39, said:

Esti sigur, sigur? Posted Image
Profu' tau de mate oare ce parere ar avea despre felul in care ti-a explicat geometria plana?
Sau nu-i la el problema? Posted Image
mea culpa....ma refeream la un patrulater cu o latura de 100  metrii....liniari evident....
deci mea culpa  Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image inca o data .....
Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image
prost sunt...

View PostFlat, on 05 februarie 2019 - 22:22, said:

La casa întotdeauna se strica ceva și ai de munca. Gardul, iarba, frunzele, acoperișul, poarta, hidroforul, zăpada, pompa, fosa, cotețul, seceta, foișorul, grătarul, piscina, obloanele, coșul, panourile solare, in plus in Romania in afara orașului ești expus la căderi de electricitate prelungite (cum au fost acum in ianuarie) și stai in frig și întuneric ca pe vremea lui Ceaușescu
No thanks
la  drept vorbind daca vrei muschi neaparat , la oras  poti  baga o  alergare in parc sau o sala de  forta ori  o gantera acasa....sunt  sali de fitness cat cuprinde
la sat daca e musai sa repari un acoperis sau ceva in mijlocul iernii , la - 15 grade.....nu e tocmai placut

View PostKarhu, on 06 februarie 2019 - 09:03, said:

La mine nu s-a stricat nimic si stau la casa de 7 ani. Ar trebui sa ma ingrijorez? Posted Image
depinde din ce e facuta si din ce sunt facute si anexele/dependintele.....daca e casa moderna facuta la cheie , pai iti face constructorul si wc interior  si dependinte din  beton si n  materiale rezistente...
daca esti mai saracut si nu  ai  la  dispozitie decat vechea casa  batraneasca de la parinti si bunici....sa te tii cate cheltuieli sunt de facut.....ca acum 100 de ani nu se facea calculul  cu structura de rezistenta si draci laci.... sau materialul  lui peste cu compozitia cutare....se trecea direct caramida in forma de patrat ca sa formeze camerele si tencuiala pe deasupra si gata..... aia  era...da sa  vezi cat iti ia sa  incalzesti o casa din asta iarna

#154
86-APP

86-APP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,278
  • Înscris: 01.03.2017

View Postkarax, on 09 februarie 2019 - 11:47, said:

....se trecea direct caramida in forma de patrat ca sa formeze camerele si tencuiala pe deasupra si gata..... aia  era...da sa  vezi cat iti ia sa  incalzesti o casa din asta iarna
Sa vezi cit de putin si cum pastreaza caldura , fara sistemele " moderne " de azi ...  poate asta ai vrut sa spui .

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate