Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

AC IASI Informatii admitere.

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
AlinEmilian

AlinEmilian

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 02.02.2019
Buna ziua!

Poate este umpic cam tarziu deoarece admiterea se aproprie(timpul trece foarte repede in clasa a 12-a) dar as dorii si eu niste informatii de la studentii AC din Iasi(Calculatoare si Tehnologia Informatiei de preferat) despre cum a fost examenul de admitere(ca nivel de complexitate). Accept si informatii de la alti studenti din alte orase dar sa fie la AC.

Sunt elev in clasa a 12-a la Mate-Info si m-am decis ca as vrea sa continui la AC in Iasi. Sincer bacul nu ma sperie dar modelele din admitere pe care le rezolv imi dau umpic de emotii. Niste sfaturi despre cum as putea sa ma pregatesc mai bine pentru admitere sunt bine venite.

App, merita sa merg la cursurile de pregatire pentru admitere daca eu stau la 80km de Iasi?

Multumesc anticipat!

#2
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,218
  • Înscris: 13.03.2017
Testele la examen sunt tip grila iar subiectele sunt din programa bac m_mate_info
http://www.ac.tuiasi...mitere/licenta/

Daca le rezolvi cu emotii - DA - ar trebui sa fii prezent la TOATE cursurile de pregatire pentru admitere organizate pe o raza de 150km

Sfaturi de cum ai putea sa te pregatesti mai bine;
- lasa postatul pe forumuri

Edited by Naijax, 02 February 2019 - 11:40.


#3
stancosty

stancosty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,088
  • Înscris: 17.03.2009

View PostAlinEmilian, on 02 februarie 2019 - 11:26, said:

Buna ziua!
Poate este umpic cam tarziu deoarece admiterea se aproprie(timpul trece foarte repede in clasa a 12-a) dar as dorii si eu niste informatii de la studentii AC din Iasi(Calculatoare si Tehnologia Informatiei de preferat) despre cum a fost examenul de admitere(ca nivel de complexitate). Accept si informatii de la alti studenti din alte orase dar sa fie la AC.
Sunt elev in clasa a 12-a la Mate-Info si m-am decis ca as vrea sa continui la AC in Iasi. Sincer bacul nu ma sperie dar modelele din admitere pe care le rezolv imi dau umpic de emotii. Niste sfaturi despre cum as putea sa ma pregatesc mai bine pentru admitere sunt bine venite.
App, merita sa merg la cursurile de pregatire pentru admitere daca eu stau la 80km de Iasi?
Multumesc anticipat!
Sincer, bacul ar trebui să te sperie, măcar din punctul de vedere al probei la limba română. Asta pentru că, după cum scrii, ai ceva probleme și este posibil să nu treci de proba asta.
Așa că, stai mai puțin pe net și apucă-te de învățat pentru bac (în special la română), că mai ai foarte puțin timp să umpli golurile pe care le ai.

#4
AlinEmilian

AlinEmilian

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 02.02.2019

View Poststancosty, on 02 februarie 2019 - 11:40, said:

Sincer, bacul ar trebui să te sperie, măcar din punctul de vedere al probei la limba română. Asta pentru că, după cum scrii, ai ceva probleme și este posibil să nu treci de proba asta.
Așa că, stai mai puțin pe net și apucă-te de învățat pentru bac (în special la română), că mai ai foarte puțin timp să umpli golurile pe care le ai.

Doar ca sa stii ca asa scriu eu pe internet si la simulare anul trecut in clasa a 11-a am luat 8.50 deci nu imi fac probleme

#5
radu000

radu000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,316
  • Înscris: 19.01.2004
Si ce impiedica sa scrii si pe internet corect? E chiar asa de greu?

#6
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,570
  • Înscris: 30.07.2003
Dimineata stiu sa merg cu bicicleta, seara nu!

Edited by neagu_laurentiu, 02 February 2019 - 17:11.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate