Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Recomandare casti wireless mid-range

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
donjoe

donjoe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,590
  • Înscris: 23.08.2006

 roby2fine, on 13 februarie 2019 - 20:35, said:

Culmea e ca pc folosit ca DAC nu pot da mai mult de jumatate volumul ca imi sprage timpanele....
Chiar nu as face retur daca s-ar comporta la fel si pe bloetooth
BTR3 are control separat al gain-ului amplificatorului propriu. Sigur ai dat şi telefonul la maxim de la butoanele lui, şi BTR3-ul la maxim (apoi) de la butoanele lui, până să zici că nu se aude?
(Întrebare anexă: ţi-au spus vreodată cunoscuţii că o să asurzeşti dacă continui să asculţi la volumele la care dai tu căştile de obicei? Posted Image )

 octaviancosminsem, on 13 februarie 2019 - 22:31, said:

Eu am rezolvat foarte bine auditiile de pe platformele de streaming prin achizitionarea unui telefon LG G7 care are un DAC bine implementat si conduce ok si casti cu impedanta mare, respectiv niste AKG K712 PRO( desi au 62 ohmi au nevoie de ceva putere). Nu mi mai trebuie pentru portabilitate nici amplificator de casti nici  DAC.
Poate e o strategie şi asta, dacă vor deveni o prezenţă permanentă "telefoanele pentru audiofili", că vei găsi altul la fel şi după ce se răsuflă G7 şi încerci să treci la altceva.
Dar performanţa stereo (mărimea scenei virtuale, precizia plasării în spaţiu a sunetelor) nu e ajunsă la zi în telefoanele astea. Cu G7 ai nimerit bine - are crosstalk-ul la nivel cu BTR3-ul de care se tot vorbeşte mai sus (-73/-75 dB cu căşti conectate). Un LG V30, de exemplu, pe care-l tot adulează diverşi, are doar -68, iar telefoanele "non-audiofile" stau şi mai prost.

Edited by donjoe, 14 February 2019 - 01:21.


#20
roby2fine

roby2fine

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,073
  • Înscris: 26.05.2009
Am incercat si pe telefon si pe tv cu volumul la maxim atat din ele cat si pe BTR3 si abia se aude. Volumul este undeva sub jumatate din cat ar fi daca pun direct castile. Am incercat si in masina si cu boxe externe alimentate si la fel este. Volumul este foarte slab. Abia aud vocile daca ma uit la un film.

#21
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,037
  • Înscris: 02.09.2005
eu am fiio f5 plus firul adaptor de bluetooth cumparat separat.
se aud bine pentru urechea mea iar autonomia e si ea foarte buna, cam 8 ore ma tin.

#22
RzX_2008

RzX_2008

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 20.04.2008
Am comandat niste Optoma NuForce BE Sport4, pana la urma.

#23
4ndr3i-13

4ndr3i-13

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,479
  • Înscris: 02.01.2008
poti da un feedback in legatura cu castile?
cum ti se par pana acum?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate