Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Nunta sau nu?

- - - - -
  • Please log in to reply
58 replies to this topic

#55
Soulstream

Soulstream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,027
  • Înscris: 03.02.2014
Si noi am facut o ceremonie restransa. Am invitat in total 70 persoane din care au venit 60, in general au fost numai prieteni apropiati, rude si niste prieteni de familie.  Pur si simplu parintilor le-am dat un numar limitat de invitatii si le-am zis sa se descurce cu ele. Daca lasam mana libera parintilor, probabil dublam numarul de invitati. In rest, am gasit o locatie mai mica (cu capacitate maxima de 80 persoane), dar super misto, iar invitatilor chiar le-a placut si unii chiar au zis ca e prima oara cand vin la o nunta mai mica si ca nu credeau ca o sa iasa asa bine.

#56
adistroe21

adistroe21

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 18.02.2019
Daca ai "prieteni" multi poti sa faci nunta cu alai, dar trebuie luat in calcul cine este cu adevarat prieten, cine vine din obligatie, de exemplu eu cand aud de nunta sau botez o iau razna si mai ales de la persoane care imi sunt chiar straine dar se cunosc cu vecinul sau varul si na' trebuie domne mers! Apoi ma sunt cazuri cand ai fost la multe nunti si acum vrei sa scoti investitia.
Nu de putine ori la astfel de evenimente incep si discutiile, ca nasul nu a avut fructe pe masa, ca soacra mica nu a fost suficient bagata in seama!
Nu stiu ce sa zic! La noi nunta este pur si simplu o afacere iar asta mie nu imi place! Cu dar, cu cadouri, cu plocoane!
Vrei nunta simpla, uite aici rochii de mireasa ieftine de unde si-a cumparat sora mea https://rochiidemire...ireasa-ieftine/ astfel doamna are rochie, cativa super apropiati si basta!
Cred ca mai importanta este luna de miere decat petrecerea in sine unde cum am spus sunt tot felul de probleme care te depasesc total!

#57
viperianorder

viperianorder

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 20.02.2019

View Post_carpatos, on 01 februarie 2019 - 19:15, said:

Sunt intr_o relație cu cineva și mi-aș ori foarte mult sa oficializam aceasta relație. Însă eu sunt de mulți ani plecat din tara, nu am mai ținut pre mult legătură cu prietenii de aici, nu prea am fost pe l nunțile altora ca să se simtă și ei obligați sa vina la a ea, suntem amândoi bătrâni, părinții noștri sunt ramoliti, abia mai merg, vai de mama lor, ea nu are tata asa ca nu mi separe o idee prea buna sa facem nunta clasica. Dar știm dorința femeilor de a îmbracă rochia alba și cât importanta pun ele acestui eveniment. Cum s-ar putea rezolva aceasta dilema

Nu te grabi!
Nunta bisericeasca si petrecerea sunt niste mofturi  costisitoare in ziua de azi. Daca n-ai bani sa treci strada sau de o chifla in stomac, chiar nu are rost, pastreaza-ti banii pentru  cresterea copiilor ca vin vremuri grele cu valuri de scumpiri.
Si  nunta oficializata la primarie poate o costa putin, dar la divort  cheltuielile de partaj  te usuca rau!
Eu recomand sa mai astepti.
Puteti face nunta bisericeasca si la 50 ani.

Edited by viperianorder, 24 February 2019 - 14:25.


#58
ct10dre

ct10dre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,038
  • Înscris: 03.05.2006
Beware ,danger ahead . In zilele noastre se face prenuptial sau nu se mai face nimic . Daca vine cu chestii ,ca nu ma iubesti ,ca plm,acelasi lucru poti sa il zici  si tu . Da iubita , scoatem banii din ecuatie si mai ramane dragostea,nu asta ne dorim ? Financiar ,daca amandoi cotizeaza atunci la o despartire se imparte la 2 procentual . Daca unul vine cu ap si masina iar celalalt cu mainile in buzunar ,mi se pare logic sa plece la fel . Casatoria pentru barbati nu are nici un avantaj ,daca vrea femeia rochie and shit atunci sa semneze un mic contract . Oficializatul relatiei nu mai e necesar ,nu mai suntem in 1700 .

#59
GT_Xpress

GT_Xpress

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,894
  • Înscris: 18.07.2018
@_carpatos : O nunta se organizeaza stind de vorba cu femeia cu care vrei sa traiesti si apoi cu parintii vostrii, fratii si surorile.
Nunta este ceva serios si se cere mare responsabilitate.  Stati de vorba, va ginditi bine, luati hotarirea daca sa faceti atit religios cit si civil.
Sa stabiliti daca nunta sa fie si cu Posted Image plus  Posted Image   Posted Image  . In rest, depinde de voi doi.
Sa fiti siguri ca puteti suporta cheltuielile cu cele necesare.

@_carpatos : Feicitule, sa fie intr-un ceas bun, sa aveti grija de voi si sa fiti cuminti.
Si daca doresti si nu e cu suparare, sa ne dai de veste cum a fost.
Odata luat hotarirea, asa sa fie mereu: uniti. E mai usoar de rezolvat o neintelegere intre doi necasatoriti si sa se desparta pe cale amiabila raminind prieteni.
Dupa nunta va fi mult mai greu si mai... rusinos. Nu e de gluma.

Edited by GT_Xpress, 04 March 2019 - 23:20.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate