Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Nunta sau nu?

- - - - -
  • Please log in to reply
58 replies to this topic

#37
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View Post_carpatos, on 01 februarie 2019 - 20:15, said:

Sunt bărbat. Eu trebuie sa fiu cu inițiativa.
...dar ai deschis topicul ăsta.
Cam dubioasă "inițiativa" ta.
Sper să citească și viitoarea "mireasmă", să vadă ce om hotărât ești!

#38
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,047
  • Înscris: 29.01.2016

View PostMembruAnonim, on 01 februarie 2019 - 19:53, said:




Pai crezi sau stii? Intreab o, doamne iarta ma, doar faceti sex, nu? Posted Image Deci puteti vorbi orice. Posted Image
S-o intrebe in timp ce fac sex daca vrea sa puna pe ea o rochie de mireasa ? Daca o are pregatita si o pune pe ea atunci ?

View Post_carpatos, on 01 februarie 2019 - 19:54, said:

Sincer îmi e cam frica sa deschid subiectul.
Te inteleg. Tuturor ne e frica de acest subiect, indiferent de varsta, experienta si pregatire, crede-ma.
Din pc meu de vedere, e o tampenie asta cu nunta. Dar, mai bine lamuriti acum, decat sa iti reproseze toata viata...Si o s-o faca la un moment dat, fii sigur.

Edited by Magicwisewolf, 01 February 2019 - 22:53.


#39
Sabinatu

Sabinatu

    Never give up, never surrender

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,254
  • Înscris: 21.06.2011
Singura viețuitoare de pe Terra care moare de două ori este bărbatul.
Prima sa moarte poartă numele de căsătorie. Ea survine atunci când bărbatul își pierde starea naturală de burlăcie.

Ea, însă, poate fi evitată foarte simplu, dacă bărbatul rămâne burlac, așa cum l-a și creat, de altfel, Natura. Deci sfatul meu este:
Nu te în-su-ra!
Stay safe

#40
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,047
  • Înscris: 29.01.2016
Cica unu cu una, cu niste prieteni, mergeau cu masina.
El (oftand) : aici, in curba asta mi-am pierdut viata in urma cu 10 ani.
Ea (iritata ) : chiar trebuie sa zici asta de fiecare data cand trecem prin fata bisericii in care ne-am casatorit ?

#41
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,128
  • Înscris: 19.09.2005

View Post_carpatos, on 01 februarie 2019 - 19:15, said:

pe scurt, dupa vreo 8ani am mers la primarie si pe urma la crasma o gasca de vreo 10. dupa cativa ani la biserica si iar la crasma vreo 20.

#42
fqx

fqx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,181
  • Înscris: 23.08.2014

View Post_carpatos, on 01 februarie 2019 - 19:15, said:

Sunt intr_o relație cu cineva și mi-aș ori foarte mult sa oficializam aceasta relație. Însă eu sunt de mulți ani plecat din tara, nu am mai ținut pre mult legătură cu prietenii de aici, nu prea am fost pe l nunțile altora ca să se simtă și ei obligați sa vina la a ea, suntem amândoi bătrâni, părinții noștri sunt ramoliti, abia mai merg, vai de mama lor, ea nu are tata asa ca nu mi separe o idee prea buna sa facem nunta clasica. Dar știm dorința femeilor de a îmbracă rochia alba și cât importanta pun ele acestui eveniment. Cum s-ar putea rezolva aceasta dilema
Daca e important pentru ea, faceti o nunta mica, cu prieteni si pe cine mai aveti si gata.

#43
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Daca n-are incredere in tine si vrea musai nunta , fa-i vant ! Oricum si daca faceti nunta , suspiciunile o s-o roada in continuare ....

#44
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,128
  • Înscris: 19.09.2005
trist dar adevarat.

#45
_carpatos

_carpatos

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 512
  • Înscris: 11.12.2018
Cum adica daca n-are incredere in mine? Nu inteleg ce treaba are nunta cu increderea.

Edited by _carpatos, 01 February 2019 - 23:55.


#46
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,128
  • Înscris: 19.09.2005
sunt femei care atunci cand te vad cu belciugul pe deget considera e ai devenit slavul lor.
dar sunt si doamne pentru care verigheta nu schimba nimic.

de altfel sunt barbati care poarta verigheta si cupluri care le tin frumos in sertar.

Edited by arg, 01 February 2019 - 23:59.


#47
fqx

fqx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,181
  • Înscris: 23.08.2014

View PostBaxon, on 01 februarie 2019 - 23:37, said:

Daca n-are incredere in tine si vrea musai nunta , fa-i vant ! Oricum si daca faceti nunta , suspiciunile o s-o roada in continuare ....
nu e tot timpul vorba de incredere, pentru unii chiar e important gestul.Stiu cuplu care au stat impreuna 20 de ani si apoi au facut nunta, tocmai pentruca era important pt unul din ei.

#48
mariovrs

mariovrs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,393
  • Înscris: 27.09.2013
Ba...la starea civila am fost pentru ca...''documente'' necesare in viata..  Doi martori,ura si la gara..  Da chestia cu biserica si nunta...mai bine mort.
I-am spus de la inceput femeii sa nu-si faca sperante si aia a fost. M-a iubit mai mult pe mine decat pe popa sau ma-sa.

#49
altuser09

altuser09

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,409
  • Înscris: 25.08.2009
Daca nu iti place nunta clasica cu tot tacamul, fa-i macar placerea unei ceremonii. Cu rochie, buchet, etc. Chiar daca vor fi putini invitati.
Stiu din experienta mea ca femeile tin muuuuult la asa ceva. Daca ai de gand sa fiti impreuna multi ani, gandeste-te ca e foarte probabil sa-ti reproseze ca nu a fost mireasa, bla ,bla
In fond, daca tii la ea, fa-i placerea. Bineinteles, daca ea pretinde asta.

Edited by altuser09, 02 February 2019 - 07:49.


#50
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,128
  • Înscris: 19.09.2005

View Postmariovrs, on 02 februarie 2019 - 06:45, said:

Ba...la starea civila am fost pentru ca...''documente'' necesare in viata..  Doi martori,ura si la gara..  Da chestia cu biserica si nunta...mai bine mort.
I-am spus de la inceput femeii sa nu-si faca sperante si aia a fost. M-a iubit mai mult pe mine decat pe popa sau ma-sa.
la biserica puteti merge oricand.

p.s.expresia este: "ura si la gara, inapoi la tara".

Edited by arg, 02 February 2019 - 11:39.


#51
ptap

ptap

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,787
  • Înscris: 09.12.2005

View Postarg, on 02 februarie 2019 - 11:39, said:

la biserica puteti merge oricand.

Exact. Tot cu 2 "martori", de preferinta cununati in religia ortodoxa.

#52
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017

View Postfqx, on 02 februarie 2019 - 00:26, said:

Stiu cuplu care au stat impreuna 20 de ani si apoi au facut nunta, tocmai pentruca era important pt unul din ei.
Daca pt celalalt era la fel de important sa nu ,  cui i se respecta dorinta ?!
Clar ca sunt cazuri si cazuri insa discutam de OP care ne intreaba pe noi daca merita sa faca pasu asta au ba deci in urma unor presiuni ...

#53
adistroe21

adistroe21

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 18.02.2019
Am vreo 17 de casnicie, nu am facut nunta ca nu am vrut niciunul dintre noi!
Super balamuc ca sa faci niste oameni sa se simnta bine, culmea, pe unii dintre ei nici nu-i cunosti!
Ceva restrans dar restrats rau, tu si viitoarea doamna, nasii si preotul, dupa o masa si apoi fuguta intr-o super luna ne miere este de departe cea mai buna afacere!

#54
romanasu

romanasu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,204
  • Înscris: 26.05.2005
Poate vrea si prietena sa poarte rochia de mireasa odata in viata; poti sa faci o nunta foarte restransa, daca reusesti sa aduni o mana de oameni apropiati (nici tu nisi sotia nu aveti frati, surori, verisori cu care mai vorbiti, fosti buni prieteni etc..).

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate