Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Card/cont curent in 2019

- - - - -
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#37
Materium

Materium

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,148
  • Înscris: 23.02.2005
lIBRA toata ziua! Se muleaza fie pe ce vrei tu. iti faci top-up si ai banii instant in cont deci si pe card. Comisioane zero. Acu am vazut si chestia cu Microsoft store. La asta nu iti pot raspunde dar altfel nu am avut probelme cu cardul lor.

#38
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,484
  • Înscris: 19.04.2009

View PostSoby, on 01 februarie 2019 - 19:37, said:

Ok, mulțumesc pentru păreriile voastre. ĂŽntre timp mai arunc un artificiu, cardul vreau să-l folosesc pentru cumpărături de pe Microsoft Store din US/AR/UK iar după o documentație mai detaliată am văzut că nu toate cardurile din România sunt acceptate.  Merg Ă®n general VISA iar din câte văd pe LibraBank.ro ei lucrează cu MasterCard. Nici cardurile de la BT nu merg la plățiile de Microsoft Store. Are cineva vreo explicație?

De asemenea m-ar interesa dacă la Libra aveți opțiunea de a activa tranzacțiile internaționale direct din Onlinebanking.ro?


Magazinele online care distribuie conținut in funcție de zona se iau după primele cifre ale cardului (BIN) pentru a stabili țara de proveniența.

Nu o sa meargă oricum. Dacă magazinul nu te vrea atunci și gura șansa e sa faci rost de un card cu BIN local.

#39
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Deci ING pica. Nu mai folosesc Mastercard de 2017 (parca neînțelegeri). Deci ori BT, dar ori ce îți recomandă colegii.

#40
darkangel2

darkangel2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,353
  • Înscris: 26.01.2019
La Libra Bank:
  • Am platit cu cardul de debit Mastercard pe cele mai dubioase siteuri (site-uri din China, Japonia, UK, US), n-am avut niciodata nicio problema.
  • Am platit cu cardul de debit Mastercard la POS fizic prin Japonia, UK, US si n-am avut nicio problema.
  • N-am platit niciodata nicio taxa / comision de niciun fel.
  • Suportul clienti nu este genial dar de cele mai multe ori sunt disponibili si ajuta pe loc (nu intotdeauna, desigur).

La BT platesti 5 RON cand iti intra bani din oricare alta banca. Serios! E foarte tare!

Pentru cine citeste mai sus si nu stie ce sa aleaga: Alege BT si... castiiiiiiiigi! :D

#41
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
Libra este Revolutul Romaniei. O banca cu comisioane 0 si dobanzi peste piata de depozite. Eu sunt foarte multumit de ei.

#42
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
Eu sunt multumit cu cardul de debit BT dar nu sunt utilizator inrait de banci si carduri... adica folosesc pentru strictul necesar 2-3 facturi, niste plati cu cardul la comercianti, maxim 1000 lei rulaj pe luna.
Nu caut bancomate din care sa scot cash sau chestii din astea.. decat absolut sporadic iar atunci cand scot, scot o suma mai mare sa-mi ajunga.

Nu mai intereseaza cash-back-uri de 0.3% adica 1-3 lei pe luna.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate