Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

MTV se desparte de grupul Pro. Postul va rămâne în România, dar va avea un nou reprezentant

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
83 replies to this topic

#1
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,825
  • Înscris: 07.07.2009

MTV se desparte de grupul Pro. Postul va rămâne în România, dar va avea un nou reprezentant


Postul MTV se desparte de grupul Pro, a anunțat compania într-un comunicat de presă. Despărțirea se va produce de la 1 martie 2019, mai anunță compania.
„PRO TV si Viacom International Media Networks au hotarat de comun acord ca, incepand cu 1 martie 2019, operatiunile canalului MTV in Romania sa fie reprezentate direct de catre licentiator, Viacom International Media Networks”, se menționează în comunicatul companiei.

Astfel, compania va detine si opera direct brand-ul sau emblematic pe teritoriul intregii tari.

MTV va fi reprezentat in Romania de catre Thematic Channels, compania partenera Viacom care coordoneaza vanzarile publicitare.

Viacom, in colaborare cu Thematic Channels, detine un portofoliu international de programe tematice. Prin includerea MTV in portofoliul de canale proprii, Viacom isi propune sa dezvolte in continuare brandul MTV in Romania. De la 1 martie, canalul de de muzica si cultura pop VH1 detinut de Viacom va fi si el inclus in portofoliul de vanzari Thematic Channels.

Sursa: https://www.paginade...e-de-grupul-pro

#2
johnnycrush

johnnycrush

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,058
  • Înscris: 26.12.2017
Aha, deci vom avea publicitate si pe vh-1.

#3
AndReW99

AndReW99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,405
  • Înscris: 15.07.2016
Deci MTV România va emite în continuare, nu cum ziceau unii că va fi MTV Europe în locul lui :)
Sper să-l readauge UPC și Digi în grilele lor.

#4
PopaXXX

PopaXXX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 03.05.2018
Mai exista MTV?

#5
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Ultima data cand m-am uitat la MTV ma plictisisem sa de cata muzica dadeau intre reclame. Poate se schimba ceva.

#6
Fly_85

Fly_85

    #5

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,263
  • Înscris: 15.06.2014
cea mai buna stire de la inceputul anului! Posted Image
Sper sa redevina ceea ce era pana sa ajunga pe mana celor de la ProPosted Image

#7
dresden

dresden

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 313
  • Înscris: 06.08.2018
Pana la urma iata ca asa cum era de asteptat, Media Pro a renuntat la Mtv. Acum sa vedem daca Viacom nu v-a renunta la versiunea romaneasca, la fel cum s-a intamplat si cu alte statii. Ca din moment ce nu vinde publicitate prea multa si nu e vizibil in retele precum Digi si UPC, e foarte posibil sa reapara MTV Europe...Eu personal sper sa nu, ca am inteles ca mtv Europe e praf, dar cum deja ar avea si subtitrare in romana...E posibila si miscarea asta. Totusi, poate viacom il relanseaza si il reintroduc si la Digi si UPC.

#8
Koal

Koal

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,979
  • Înscris: 21.08.2008
Comedy Central este doar în grila digitală, Paramount este și el mai mult în digital, doar VH-1 este încă în analogic.
Probabil MTV Europe va intra doar în digital.

Odată cu apariția streamingului pe internet (în special a sitului Youtube), canalele MTV și-au pierdut din popularitate, multe din edițiile naționale ale acestuia au dispărut, cred că tendința se va continua.

În România există cel puțin 3 canale bunicele de muzică, care pot iniția noi colaborări cu tinerii Vloggeri care reușesc să producă conținut de calitate: Kiss TV, ZU TV și UTV.

#9
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Din pacate, muzica la TV nu stiu cat ar rezista daca n-ar fi emisiunile extra (reality-show). Ma uit si la cele generaliste. Abia se taraie cu emisiuni Chefi la cutite, Ferma, Insula Iubirii (sincer, cu exceptia Chefi la cutite, la celelalte nu le vad rostul).

Ca sa raman in sfera MTv, tin minte ca in adolescenta mea (anii 90, inceput de ani 2000) incepusera sa bage Reality Show-uri din astea si pe MTv, dar tin minte ca aveau legatura cu muzica. Nu m-au atras si am trecut la VH1 (muzica mai aproape cu ce imi place mie, nu mai spun de lipsa reclamelor).

#10
Neaceasca85

Neaceasca85

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,719
  • Înscris: 14.10.2008
Dupa aia MTV s-a dus total pe langa muzica.

Eu din 2017 nu mai urmaresc canalele TV de muzica, doar Youtube, 1999-2017 ar fi intervalul canalelor TV muzicale. A mai ramas radio FM comercial in masina.

#11
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Pai cam toata muzica a migrat pe youtube. Nu m-am mai uitat la canalele muzicale, nu mai reprezinta interes (ma gandesc ca urmeaza sa imi creasca parul prin urechi, sa devin ursuz... ca toti mosuletii).

#12
dincadan78

dincadan78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,436
  • Înscris: 29.04.2010
Sa speram ca schimbarea aceasta cu MTV-ul romanesc va fi de bun augur. Canalele tematice internationale Viacom (MTV/ VH1) sunt in continuare foarte bune 😎

Iar legat de muzica de pe youtube, partea negativa e ca si acest site a fost invadat de reclame enervante si care de multe ori intrerup auditia/ vizionarea unui clip/ film. Ca sa nu ai parte de ele, trebuie sa scoti bani din buzunar.

#13
Ovidiu333

Ovidiu333

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 971
  • Înscris: 06.09.2010

 johnnycrush, on 01 februarie 2019 - 13:49, said:

Aha, deci vom avea publicitate si pe vh-1.

VH1 a mai avut în trecut reclame românești.

#14
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,216
  • Înscris: 22.02.2017
MTV Romania se inchide la data de 1 martie, urmand ca operatorii sa preia MTV Europa.

https://www.mediaexp...5forwebkit.html

Edited by megafanro, 12 February 2019 - 17:44.


#15
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,825
  • Înscris: 07.07.2009
O veste destul de proastă, MTV Europe e chiar un gunoi față de MTV România.

#16
AndReW99

AndReW99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,405
  • Înscris: 15.07.2016
Până și în Ungaria s-a localizat MTV (sau e partajat MTV Hungary cu cel european) și la noi trece de tot la feed-ul european...

Edited by AndReW99, 12 February 2019 - 16:14.


#17
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,825
  • Înscris: 07.07.2009
Are mai multă muzică https://port.hu/csat...v/tvchannel-144

Astea localizate seara bagă seriale după ora 22 http://www.mtv.de/programm

Edited by _-KALMAN-_, 12 February 2019 - 16:25.


#18
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,509
  • Înscris: 16.12.2006

 _-KALMAN-_, on 12 februarie 2019 - 14:19, said:

O veste destul de proastă, MTV Europe e chiar un gunoi față de MTV România.
Tinand cont ca MTV Romania nu se afla in grila RCS-RDS, UPC si Telekom era de asteptat sa se inchida pana la urma.

Practic, emitea in gol.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate