Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Femeia - ”superiorul” barbatului

* - - - - 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
234 replies to this topic

#37
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View Posttehnics, on 12 februarie 2019 - 14:55, said:



Ce te-am intrebat eu si ce raspunzi tu...

Hai sa reformuez ca e cam greu cu tine: Tu esti intr-o relatie de prietenie, concubinaj, trai la comun cu vre-o femeie ?
Raspunde da sau nu, nu ma lua cu fel si fel de interpretazi bazaconice de-ale tale...

Defineste ”prietenie” si ”concubinaj”.

#38
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,827
  • Înscris: 01.11.2005

View PostDorel666, on 12 februarie 2019 - 15:09, said:

Defineste ”prietenie” si ”concubinaj”.
Le gasesti in DEX definitia lor, asa ca nu am ce sa definesc.
Deci zi DA sau NU ? Stii foarte bine la ce ma refer....Nu ma intereseaza daca faci sex cu o femeie...aia poate sa fie si don'soara de companie pentru juma de ora.
Eu sunt curios daca ai o relatie de prietenie, concubinaj cu vre-o femeie... Ce e asa de greu si tot rastalmacesti cuvintele...

Edited by tehnics, 12 February 2019 - 15:55.


#39
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View Posttehnics, on 12 februarie 2019 - 15:52, said:

Le gasesti in DEX definitia lor, asa ca nu am ce sa definesc.
Deci zi DA sau NU ? Stii foarte bine la ce ma refer....Nu ma intereseaza daca faci sex cu o femeie...aia poate sa fie si don'soara de companie pentru juma de ora.
Eu sunt curios daca ai o relatie de prietenie, concubinaj cu vre-o femeie... Ce e asa de greu si tot rastalmacesti cuvintele...

Eu zic DA, dar ma tem ca iarasi vei veni cu alta intrebare, pentru precizari suplimentare. De aceea era bine sa stiu exact ce intelegi dumneata prin acesti termeni, nu ce spune DEX-ul.

#40
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,827
  • Înscris: 01.11.2005

View PostDorel666, on 12 februarie 2019 - 16:06, said:


Eu zic DA, dar ma tem ca iarasi vei veni cu alta intrebare, pentru precizari suplimentare. De aceea era bine sa stiu exact ce intelegi dumneata prin acesti termeni, nu ce spune DEX-ul.
Eu inteleg acei termeni asa cum spune si DEX-ul, in cazul asta ne raportam la acelasi inteles.
Bun, acum cum bine ai ghicit, vine o alta intrebare: Prietena, concubina cu care esti intr-o relatie, ce parere are despre ceea ce sustii tu aici ?
Apropo, ei i-ai spalat picioarele ? Ea este superioara tie ? Ea a citit biblia ? Cu ea ai astfel de confesiuni si convingeri cum ai si pe forum ?

Eu uneori stau si ma gandesc oare ce fel de oameni sunteti in viata de cuplu sau de relatie cand sunteti in stare sa deschideti astfel de topice cu atatea aberatii biblice.
Din pacate am avut de-a face odata cu un vecin care initial era ok. Linistit, fara vre-un semn de intrebare. Doar ca omul a fost convins de vre-o secta de-asta atot-stiutoare de la Dumnezeu incoace si a luat-o pe aratura. Rau de tot. Incepuse sa vorbeasca singur cu Dumnezeu prin fata blocului, isi lasase barba. Odata imi spusese ca nu stiu cum eu sunt alesul lui Dumnezeu...bazaconii de genul asta cu tot felul de citate din biblie..

Pana la urma, dupa vre-un an cred ca s-a lovit la cap si si-a revenit...uitase si de Dumnezeu si de tot...

#41
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View Posttehnics, on 12 februarie 2019 - 16:21, said:

Eu inteleg acei termeni asa cum spune si DEX-ul, in cazul asta ne raportam la acelasi inteles.
Bun, acum cum bine ai ghicit, vine o alta intrebare: Prietena, concubina cu care esti intr-o relatie, ce parere are despre ceea ce sustii tu aici ?
Apropo, ei i-ai spalat picioarele ? Ea este superioara tie ? Ea a citit biblia ? Cu ea ai astfel de confesiuni si convingeri cum ai si pe forum ?

Eu uneori stau si ma gandesc oare ce fel de oameni sunteti in viata de cuplu sau de relatie cand sunteti in stare sa deschideti astfel de topice cu atatea aberatii biblice.
Din pacate am avut de-a face odata cu un vecin care initial era ok. Linistit, fara vre-un semn de intrebare. Doar ca omul a fost convins de vre-o secta de-asta atot-stiutoare de la Dumnezeu incoace si a luat-o pe aratura. Rau de tot. Incepuse sa vorbeasca singur cu Dumnezeu prin fata blocului, isi lasase barba. Odata imi spusese ca nu stiu cum eu sunt alesul lui Dumnezeu...bazaconii de genul asta cu tot felul de citate din biblie..

Pana la urma, dupa vre-un an cred ca s-a lovit la cap si si-a revenit...uitase si de Dumnezeu si de tot...

Da, i-am spalat picioarele, dar in alt fel decat se intelege in mod normal. Adica ma ocup cu reflexoterapia si, prin aceasta meserie, ”spal” picioarele la multi. Nu-mi este superioara si nici nu citeste Biblia, de aceea, deocamdata, prefer sa am o relatie gen ”fiecare cu casa lui” si sa ne intalnim doar cand avem nevoie unul de altul. Oricum, daca nu ai observat pana acum, problema aceasta o discut strict teoretic, pentru ca ideea este prea noua ca sa fi apucat sa o pun in practica. Dupa ce o voi pune, te voi anunta daca a mers!

#42
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
daca tu spui ca atunci cand vine Isus unii vor avea mai multe femei, nu ai inteles nimic din biblie...sunt barbati care merita mai multe femei, pe buna dreptate, dar acest lucru este in contradictie cu biblia, cu ce vrea Dumnezeu de la noi

tu crezi ca rolul lui Dumnezeu este sa iti apere haremul ? sau poate are un fetis sa te vada facand sex ? nu ganditi deloc

#43
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View Postlegit10, on 13 februarie 2019 - 19:20, said:

daca tu spui ca atunci cand vine Isus unii vor avea mai multe femei, nu ai inteles nimic din biblie...sunt barbati care merita mai multe femei, pe buna dreptate, dar acest lucru este in contradictie cu biblia, cu ce vrea Dumnezeu de la noi

tu crezi ca rolul lui Dumnezeu este sa iti apere haremul ? sau poate are un fetis sa te vada facand sex ? nu ganditi deloc

Eu gandesc sau nu, sigur este ca dumneata te stergi la fund cu Scriptura. Daca nu ar fi asa, ai argumenta cu ea si nu cu ”mareata” dumitale intelepciune!

#44
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
Si pentru ce nu judecati si voi singuri ce este drept? (Luc.12:57)

#45
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,827
  • Înscris: 01.11.2005

View PostDorel666, on 12 februarie 2019 - 22:16, said:

Nu-mi este superioara si nici nu citeste Biblia, de aceea, deocamdata, prefer sa am o relatie gen ”fiecare cu casa lui” si sa ne intalnim doar cand avem nevoie unul de altul.
1. Deci, pentru ca nu citeste Biblia preferi sa ai o relatie "la distanta". Mai degraba as spune "prefera" (adica ea) sa aiba o relatie de distanta cu tine.
2. Vezi ca esti in pacat daca intretii relatii sexuale in afara casatoriei (dupa cum bine stii asa zice Biblia). Adica esti cam in off-side.

Edited by tehnics, 14 February 2019 - 12:17.


#46
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View Posttehnics, on 14 februarie 2019 - 12:17, said:

1. Deci, pentru ca nu citeste Biblia preferi sa ai o relatie "la distanta". Mai degraba as spune "prefera" (adica ea) sa aiba o relatie de distanta cu tine.
2. Vezi ca esti in pacat daca intretii relatii sexuale in afara casatoriei (dupa cum bine stii asa zice Biblia). Adica esti cam in off-side.

1. Cine iubeste Scriptura nu poate face casa comuna cu cine o uraste.

2. Tocmai, ca Biblia incrimineaza doar relatia cu barbatul alteia, respectiv sotia altuia. Dar relatiile sexuale intre un barbat si o femeie liberi nu au fost niciodata incriminate! Afara de preot, caruia i se cere sa se casatoreasca doar cu o fecioara.

#47
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,827
  • Înscris: 01.11.2005

View PostDorel666, on 14 februarie 2019 - 12:56, said:


1. Cine iubeste Scriptura nu poate face casa comuna cu cine o uraste.

2. Tocmai, ca Biblia incrimineaza doar relatia cu barbatul alteia, respectiv sotia altuia. Dar relatiile sexuale intre un barbat si o femeie liberi nu au fost niciodata incriminate! Afara de preot, caruia i se cere sa se casatoreasca doar cu o fecioara.
1. Si ea stie asta ???? I-ai spus ca nu poti face casa comuna  cu ea pentru ca.....
2. Si atunci astia care nu mai suntem feciori sau la a doua-treia casatorie de ce naiba ne ducem la preot ? Eu zic sa te mai documentezi un pic aici.

#48
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View Posttehnics, on 14 februarie 2019 - 16:53, said:

1. Si ea stie asta ???? I-ai spus ca nu poti face casa comuna  cu ea pentru ca.....
2. Si atunci astia care nu mai suntem feciori sau la a doua-treia casatorie de ce naiba ne ducem la preot ? Eu zic sa te mai documentezi un pic aici.

1. Da.
2. Vrei sa spui ca te duci la preot?

#49
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,827
  • Înscris: 01.11.2005

View PostDorel666, on 14 februarie 2019 - 20:01, said:


1. Da.
2. Vrei sa spui ca te duci la preot?
1. Aaa, aici mi-a dat cu virgula. Adica ea stie asta si totusi sunteti amici, prieteni ? Chiar ca imi da cu virgula.
2. Prietene, daca ai impresia ca eu nu am calcat in biserica te inseli...poate amarnic. Legat de nunti nu ai tu ani la cate nunti am filmat eu....deci pot sa iti spun ca stiu destule ritualuri bisericesti din zona Dobrogei atunci cand vine vorba de casatorie. Oricum, sunt insurat, cu copii, nu-i nevoie sa mai trec pe la preot.

#50
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View Posttehnics, on 14 februarie 2019 - 23:44, said:

1. Aaa, aici mi-a dat cu virgula. Adica ea stie asta si totusi sunteti amici, prieteni ? Chiar ca imi da cu virgula.
2. Prietene, daca ai impresia ca eu nu am calcat in biserica te inseli...poate amarnic. Legat de nunti nu ai tu ani la cate nunti am filmat eu....deci pot sa iti spun ca stiu destule ritualuri bisericesti din zona Dobrogei atunci cand vine vorba de casatorie. Oricum, sunt insurat, cu copii, nu-i nevoie sa mai trec pe la preot.

1. Nu doar aici iti da cu virgula...
2. Ai calcat prin biserica, n-ai calcat in biserica.

#51
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,827
  • Înscris: 01.11.2005

View PostDorel666, on 15 februarie 2019 - 22:29, said:


1. Nu doar aici iti da cu virgula...
2. Ai calcat prin biserica, n-ai calcat in biserica.
1. Pai cand auzi bazaconii de-ale tale, chiar ca iti da cu virgula si nu doar mie...
2. Si, si.

#52
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016
Daca barbatii nu vor evolua, ca fiecare in parte sa ajunga la ”statura lui Hristos”, toti aceia care nu vor reusi, vor fi depasiti de femei, ca putere fizica si intelect!

#53
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,921
  • Înscris: 18.12.2007
Barbatii cam incep sa devina femei, cel putin fizic. Sunt pensati, tunsi ca niste p*zde, au glezna subtire si pantalonii stransi pe ei de cred ca li s-au urcat oo-le in abdomen. Unora posibil sa le fi si crescut ovare.

#54
lelali

lelali

    Vrăjeală, multă vrăjeală!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,645
  • Înscris: 07.11.2009

View PostAlexEn, on 24 februarie 2019 - 20:53, said:

Barbatii cam incep sa devina femei, cel putin fizic. Sunt pensati, tunsi ca niste p*zde, au glezna subtire si pantalonii stransi pe ei de cred ca li s-au urcat oo-le in abdomen. Unora posibil sa le fi si crescut ovare.
:roflmao: :roflmao:
Țâțe oricum au, le lucrează la sală.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate