Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Bani picati din cer

* * - - - 6 votes
  • This topic is locked This topic is locked
60 replies to this topic

#55
Fjell

Fjell

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 932
  • Înscris: 21.08.2012
Ar veni Dragnea si ar spune ca a gasit solutia pentru economia romaneasca.

#56
scania_delfin

scania_delfin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,133
  • Înscris: 25.01.2015

 hwplanet, on 31 ianuarie 2019 - 15:27, said:

Ce s-ar întâmpla dacă de mâine, ar ploua cu bani din cer, milioane de lei, dar doar anumite zone, să spunem 1h sau 2h. Ar schimba complet economia lumii, cei bogați ar deveni săraci, și cei săraci ar deveni bogați. Ce s-ar întâmpla cu cei bogați? Ce s-ar întâmpla cu oamenii care muncesc pe un salariu de nimic? Eu dacă aș avea suficient bani și aș fi cel mai bogat om, aș face chestia asta, puțin mi-ar păsa. Urăsc capitalismul și urăsc pe cei care se cred mari și tari că au niște hârtii. Banii nu ar mai avea nicio valoare semnificativă, dacă majoritatea ar avea milioane de lei. Însă cei care nu au apucat să aibă norocul ăsta să plouă și la ei cu bani, atunci va fi o mare problemă.
Cred ca cel mai bine ar trebui sa cada in COSTA RICA, acolo este nevoie de bani.

#57
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
Daca o sa ploua vreodata cu bani din cer, tot escrocii de capitalisti vor instala niste prelate la sol sa-i culeaga, nu prostii care trag "de foame".

#58
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,867
  • Înscris: 28.11.2006
Mama, ce probleme existentiale au unii pe-aici... Ce, ati uitat de Caritas? Mai vreti un FNI sa dormiti linistiti cat timp se inmultesc banii?
Spoiler


#59
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004

 zyppster, on 31 ianuarie 2019 - 16:45, said:

banii nu pica din cer, dar cacatul din wc-ul avioanelor e mai mult ca sigur sa-ti cada in cap...

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/gSj5V4Xlt84?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/gXsaXV-n3b0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Poate asta e cauza topicul. L-o fi pocnit pe inițiator vreun noroc din ăsta și de-atunci concepe topice la fel ca norocul.

#60
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005

 hwplanet, on 31 ianuarie 2019 - 15:27, said:

Ce s-ar ĂŽntâmpla dacă de mâine, ar ploua cu bani din cer, milioane de lei, dar doar anumite zone, să spunem 1h sau 2h. Ar schimba complet economia lumii, cei bogați ar deveni săraci, și cei săraci ar deveni bogați. Ce s-ar ĂŽntâmpla cu cei bogați? Ce s-ar ĂŽntâmpla cu oamenii care muncesc pe un salariu de nimic? Eu dacă aș avea suficient bani și aș fi cel mai bogat om, aș face chestia asta, puțin mi-ar păsa. Urăsc capitalismul și urăsc pe cei care se cred mari și tari că au niște hârtii. Banii nu ar mai avea nicio valoare semnificativă, dacă majoritatea ar avea milioane de lei. ĂŽnsă cei care nu au apucat să aibă norocul ăsta să plouă și la ei cu bani, atunci va fi o mare problemă.

Depinde de ora la care vine ploaia.
Dacă-i pe la 4-5AM,  vom avea gunoieri milionari.
Dacă-i după 8AM,  vom avea pensionari și drojderi milionari.
Dacă-i după 16 vom avea muri de foame, pentru că oamenii muncii vor avea bani, nu vor mai munci, iar noi vom muri, sau vom trece masiv la DiY.
Dacă-i după ora 20,  vom avea tineri fericiți.




#61
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,778
  • Înscris: 12.01.2018
cu broaște râioase a mai plouat dar cu bani numai când s-a prăbușit vreun avion doldora

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate