Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 

Bani picati din cer

* * - - - 6 votes
  • This topic is locked This topic is locked
60 replies to this topic

#19
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
As da anunt la ziar: Cine cauta job de 2-3 ore pe zi si cu salariu de 1.000E sa ma contacteze. Vom cauta impreuna!

#20
hwplanet

hwplanet

    Cont sters.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,641
  • Înscris: 05.07.2018

 sorin147, on 31 ianuarie 2019 - 15:35, said:

de unde vin banii aia? Isi pierde Doamne-Doamne portofelul? A murit vreun sfant, a ajuns cu alaiul in cer la un colt de strada si a aruncat un inger cu bani in sus?
Nu mai bine ne intrebam ce facem daca se rupe malu' de la unul din capetele Pamantului plat si curge toata apa?

Suntem pe Fun asa ca.. la pastile inainteeee!

Vine din nimic, accidental, un al 2-lea Big-Bang dar de data asta cu bani Posted Image

Quote

Daca si cu Parca se plimbau c’o barca
daca Daca nu era, Parca parca se'neca
Revenim si noi cu picioarele pe sol ?

Se poate intampla. Iar daca se intampla... atunci totul se schimba. Daca eu as fi cel mai bogat om, atunci as face chestia asta, bineinteles, inainte sa mor. Voi deveni un sfant ca am fost primul om care a facut treaba asta :)

Edited by hwplanet, 31 January 2019 - 15:39.


#21
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004

 Neaceasca85, on 31 ianuarie 2019 - 15:31, said:

Eu am gasit acum 1 luna 200 de lei (2 milioane vechi) pe strada. Posted Image
Erau ai mei.

 iladi, on 31 ianuarie 2019 - 15:33, said:

Musa is known to have visited the Mamluk sultan of Egypt, Al-Nasir Muhammad, in July 1324.[23]. However, Musa's generous actions inadvertently devastated the economies of the regions through which he passed. In the cities of Cairo, Medina, and Mecca, the sudden influx of gold devalued the metal for the next decade. Prices on goods and wares greatly inflated. To rectify the gold market, on his way back from Mecca, Musa borrowed all the gold he could carry from money-lenders in Cairo at high interest. This is the only time recorded in history that one man directly controlled the price of gold in the Mediterranean.[19]

https://en.wikipedia.../Musa_I_of_Mali
Am văzut și eu pe Descoperi Cenăl.

Posted Image

Cel mai bun exemplu pentru ăia mici. Ca să-i faci să nu se drogheze le arăți topicul ăsta.

#22
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016

 hwplanet, on 31 ianuarie 2019 - 15:35, said:

Cu un salariu de 1000 de lei nu poti cumpara gogoasa care costa 2 miliarde.

Exact, adica aia saraci ar deveni si mai saraci iar aia bogati care au altceva decat bani si nu sunt afectati negatic de inflatie ar deveni si mai bogati

Poti sa te duci in Venezueala ca acolo se dau gratis kile de bani

#23
hwplanet

hwplanet

    Cont sters.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,641
  • Înscris: 05.07.2018

 Jammalan-the-Prophet, on 31 ianuarie 2019 - 15:39, said:

Exact, adica aia saraci ar deveni si mai saraci iar aia bogati care au altceva decat bani si nu sunt afectati negatic de inflatie ar deveni si mai bogati

Poti sa te duci in Venezueala ca acolo se dau gratis kile de bani

Exemplu meu este foarte simplu de inteles. Ala sarac care castiga 1000 de lei, a prins potul cel mare, deci a devenit bogat. In schimb ala care era bogat inainte, este acum sarac, banii lui nu mai au aceeasi valoare ca inainte.

Edited by hwplanet, 31 January 2019 - 15:42.


#24
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008

 waterman, on 31 ianuarie 2019 - 15:39, said:

Descoperi Cenăl.
Se zice "Canal Descoperit", nimic nu stii.


Quote

Cel mai bun exemplu pentru ăia mici. Ca să-i faci să nu se drogheze le arăți topicul ăsta.
:roflmaofast:   :OK:

#25
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Cum a zis onor moderatorul Iladi S-AR PRĂBUȘI ECONOMIA.

Copii nu mai vă drogaț !

#26
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,798
  • Înscris: 14.10.2008

 waterman, on 31 ianuarie 2019 - 15:39, said:

Erau ai mei.
Fumezi? Una din bancnote avea tutun nefumat pe ea, scurs dintr-o tigara ieftina.

#27
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008

 hwplanet, on 31 ianuarie 2019 - 15:42, said:

Exemplu meu este foarte simplu de inteles. [...]
Doar pe Pamantul plat (ala din desenele voastre animate) se-ntampla asta.   :lol:

#28
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Mai țin țigările unor colegi prin buzunar. Eu bag electronică de 3 ani.
Sunt veipăr.

#29
hwplanet

hwplanet

    Cont sters.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,641
  • Înscris: 05.07.2018

 Barboso, on 31 ianuarie 2019 - 15:44, said:

Doar pe Pamantul plat (ala din desenele voastre animate) se-ntampla asta.   Posted Image

Buna gluma... daca se intampla, atunci cei bogati se vor sinucide, hartiile alea si tot ce au nu vor mai avea nicio valoare semnificativa, ca vor deveni altii mai bogati decat ei. Teoretic, este foarte simplu. Este de ajuns ca un simplu om bogat, daca are suficienti bani pentru a sustine populatia atunci... totul se rezolva.
PS: No offense, dar din ce am vazut eu, animatiile alea sunt facute de N.A.S.A si arata Pamantul Glob, nu pamantul Plat.

Edited by hwplanet, 31 January 2019 - 15:47.


#30
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,798
  • Înscris: 14.10.2008
Spor la vapat atunci. Eu sunt din categoria ai dont smoc.

#31
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Planete ai luat șpeis ?

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/BZz7pXdgbv8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#32
seck

seck

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,667
  • Înscris: 28.03.2007

 hwplanet, on 31 ianuarie 2019 - 15:35, said:

Bun. Adică s-ar schimba prețurile. Nu ar mai exista salarii de 1000 de lei, și salarii de 100 mii de Euro ca să se echilibreze balanța, corect? Cu un salariu de 1000 de lei nu poti cumpara gogoasa care costa 2 miliarde.
Ai castiga 100 mii lei nu euro. Puterea de de cumparare ar fi aceeasi ca acum la salariul de 1000 lei.

#33
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008

 hwplanet, on 31 ianuarie 2019 - 15:45, said:

daca se intampla, atunci cei bogati se vor sinucide, hartiile alea si tot ce au nu vor mai avea nicio valoare semnificativa, ca vor deveni altii mai bogati decat ei.
Bine, Bulã, cum zici tu.  Mi-e lene sa-ti desenez postul lui Iladi, si-oricum, nici din desen nu cred c-ai pricepe... esti o cauza pierduta.

#34
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
E o linie fină între trolleală și prostie. Unii stau chiar pe ea.

#35
hwplanet

hwplanet

    Cont sters.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,641
  • Înscris: 05.07.2018

 seck, on 31 ianuarie 2019 - 15:47, said:

Ai castiga 100 mii lei nu euro. Puterea de de cumparare ar fi aceeasi ca acum la salariul de 1000 lei.

Deci toata lumea va trebui sa inceapa de la zero, cei bogati vor deveni saraci, hartiile lor sunt nesemnificative.

#36
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016

 hwplanet, on 31 ianuarie 2019 - 15:45, said:

Buna gluma... daca se intampla, atunci cei bogati se vor sinucide, hartiile alea si tot ce au nu vor mai avea nicio valoare semnificativa, ca vor deveni altii mai bogati decat ei. Teoretic, este foarte simplu

Teoretic.
Dar in practica inflatia isi va spune cuvantul si cu toti banii care ar umple marea neagra nu vei reusi sa iti cumperi un amortizor de bmw:P

[ https://img.esteem.ws/wa8vhx27qf.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Uite ce de bani, m-as mira sa poti sa strangi atatia intr-o ora...
Pana reusesti sa ii strangi esti maro la fund.


 hwplanet, on 31 ianuarie 2019 - 15:50, said:

Deci toata lumea va trebui sa inceapa de la zero, cei bogati vor deveni saraci, hartiile lor sunt nesemnificative.

Nope, ala bogatu inca are proprietatile la care tu salivezi, si nu iti vei permite nici cu un munte de bani sa le cumepri :P

Edited by Jammalan-the-Prophet, 31 January 2019 - 15:53.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate