Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 Dalți gravare lemn

Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...
 Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo

comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...
 Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id

DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana
 

ce tel din acestea

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#1
tarzaan

tarzaan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 704
  • Înscris: 20.03.2009
Am gasit second hand niste telefoane la numai 120 lei, care o fi mai bun. Am pus linkurile cu ce pret ar avea ele in general

https://www.compari....pro-p326259925/

https://www.compari....625-p182309987/

https://www.emag.ro/...k/pd/D7LMVMBBM/

https://www.compari....e-q-p209364984/

#2
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,304
  • Înscris: 29.07.2013
O carte de ortografie n-ai gasit?!
N-ar strica si una de gramatica!

#3
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Sunt CA cele din linkuri. Nu CELE din linkuri.

Ia-l pe cel care e cel mai îngrijit.

Vezi să nu-l comanzi pe olx că e o problemă cu livrarea. Tu comanzi telefon și vine un colet cu o cărămiduță.
Din păcate invers nu merge...

Edited by waterman, 31 January 2019 - 15:26.


#4
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,792
  • Înscris: 13.07.2011
as merge pe Nokia, dar vezi sa ai spatiu pentru card, astea cu 8gb sunt praf nu ajung deloc. Pe langa asta sa aiba un Android cat decat decent si evita chinezariile (chiar daca Lumnia are Windows :-( )

Chiar si asa la bugetul asta nu prea ai mari sanse sa alegi un telefon ok.

Edited by business11, 31 January 2019 - 15:28.


#5
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,678
  • Înscris: 29.03.2010
Din punctul meu de vedere, trebuie sa alegi raul cel mai mic. Adica Lumia.

Nu e un telefon stralucit, si are ca si sistem de operare windows mobile, dar allview as recomanda doar la dusmani, iar acel ZTE este depasit tare. Acei 512 mb ram de pe Lumia 625 cred ca sunt mai decenti decat 1 gb ram de pe ZTE. Iar acel 1 gb ram de pe Lumia 640 e si mai bun. La allview nici nu ma uit, consider ca nici nu exista firma respectiva

Edited by R10, 31 January 2019 - 15:28.


#6
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Daca vrei, Lumia 640 (simplu, fara XL) ti-l vand eu. E luat de nou de la Vodafone (decodat de un an, cand am portat in Orange). Nu mai am cutia de la el, dar il dau cu incarcator (asta era pachetul complet: telefon, incarcator fara fir detasabil si manuale). Bonus, il dau cu o husa noua tip carte. Are Upgrade la Windows 10 Mobile (se poate reveni la 8.1).

LE: e telefonul asta, dar pe negru. Pentru celelalte telefoane cu Windows, prezentarea e similara, doar ca difera putin speificatiile tehnice

Edited by Pololica, 31 January 2019 - 15:35.


#7
crazyalex86

crazyalex86

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 886
  • Înscris: 27.04.2008
Mai bine mai pui inca 30 de lei si cumperi de aici Nokia 2 dual sim cu abonament de 5 euro / luna fara perioada contractuala. Dupa o luna poti solicita rezilierea abonamentului fara sa platesti despagubiri.
Asa beneficiezi de ceva noi si ai si garantie.

Edited by crazyalex86, 31 January 2019 - 15:36.


#8
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Pai si telefonul nu-l plateste la intreg? Nu m-am uitat la conditiile abonamentului, dar parca asa era treaba: platesti reducerile (aparatura, extraptiuni grautite, etc), nu si abonamentul ramas.

#9
tarzaan

tarzaan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 704
  • Înscris: 20.03.2009
Mersi, ma mir ca nu ati zis de allview, fiind mult mai scump credeam ca e mult mai bun, ma intreb de ce nu il recomandati
Si cum sa ma feresc de chinezarii, nu prea ai cum sa ti dai seama care e facut de chinezi..
Mai caut si altele dar gasesc greu, nu stiu dc nu pun astia pe olx piesele si alea defecte separat de telefoanele ok
Dar de pe site uri ca ebay, amazon credeti ca e sigur si mai ieftin?

#10
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,678
  • Înscris: 29.03.2010

View Postcrazyalex86, on 31 ianuarie 2019 - 15:33, said:

Mai bine mai pui inca 30 de lei si cumperi de aici Nokia 2 dual sim cu abonament de 5 euro / luna fara perioada contractuala. Dupa o luna poti solicita rezilierea abonamentului fara sa platesti despagubiri.
Asa beneficiezi de ceva noi si ai si garantie.
Cum adica iti iei telefon redus, si reziliezi contractul dupa o luna (fara sa platesti nimic in plus)? Tu daca ai avea companie de telefoane mobile, ai iesi pe piata cu astfel de oferte? Mai degraba ai iesi de pe piata Posted Image

Edited by R10, 31 January 2019 - 15:45.


#11
crazyalex86

crazyalex86

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 886
  • Înscris: 27.04.2008
Nu. Pe telefon plateste cat scrie pe site, doar 149 de lei. Am o cunostiinta care a cumparat la campania anterioara (de Craciun) 2 Nokia 7 plus cu 800 de lei fiecare si dupa o luna a reziliat cele 2 abonamente. Nu a platit nimic extra.

Nokia 2 ala are o reducere de 63%.
Oferta este disponibila doar pe site.

Edited by crazyalex86, 31 January 2019 - 15:48.


#12
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010

View Postwaterman, on 31 ianuarie 2019 - 15:25, said:

...
Vezi să nu-l comanzi pe olx că e o problemă cu livrarea. Tu comanzi telefon și vine un colet cu o cărămiduță.
Din păcate invers nu merge...

Chiar atat de nepriceput il crezi?
Atunci invata-l: cumpara cu verificare colet!

Chiar daca nu are 18 ani (pentru a face contract de orice fel) nu-i mai recomandati ceva ce nu poate lua cu ce are!

Edited by breitner, 31 January 2019 - 15:49.


#13
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,678
  • Înscris: 29.03.2010

View Posttarzaan, on 31 ianuarie 2019 - 15:44, said:

Dar de pe site uri ca ebay, amazon credeti ca e sigur si mai ieftin?

Tu de fapt cauti telefon in acea suma sau nu? Daca vorbesti de amazon/ebay, te costa aproape jumatate din 120 de lai transportul, deci ramai cu jumatate pentru telefon. Crezi ca ar fi mai bine?

#14
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Da ar fi mai ieftin telefonul. Că dacă scazi transport din 120 ce dracu să mai iei ?

#15
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,851
  • Înscris: 27.09.2008
Off topic:
Eu încă mă mai mir de ce îi dați sfaturi lui @tarzaan
Încă de pe vremea când eram moderator ne înnebunea cu sfaturi de achiziționare telefoane ieftine și nu cumpăra nimic.
Încă de atunci deschidea câte un post pe zi. Nici acum nu a reușit să cumpere!
Tarzaane ești post haunting! Happy haunting! Posted Image

#16
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016

View Posttarzaan, on 31 ianuarie 2019 - 15:44, said:

Mersi, ma mir ca nu ati zis de allview, fiind mult mai scump credeam ca e mult mai bun, ma intreb de ce nu il recomandati
Ori glumesti, ori glumesti.
Tu nu citesti si alte topicuri pe forum ?
Doar pe cele create de tine ??
Este o adevarata blestematie aici pe forum sa recomande cineva Olviu.
Si pe buna dreptate, am mai spus: daca nu e gratis, orice telefon olviu, la aproape orice pret, este prea scump pentru ce stie sa faca.
Pentru orice Olviu, la aproape orice pret, gasesti altecav mai bun, la pret similar.
Nu intotdeauna mai scump = mai bun !!!

Edited by buyonevideo, 31 January 2019 - 15:54.


#17
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,247
  • Înscris: 01.12.2001
Dacă găsești Lumia 625 sh la 120 lei, ia-l ca e ok. Am avut și a fost ok. Și Lumia 640 e bun în 120 lei.Atentie ca au WP, nu Android.

#18
tarzaan

tarzaan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 704
  • Înscris: 20.03.2009
Are wp nu android, pai si care e problema? sper sa nu ma incurce, ca eu vreau sa am pe mobil sincronizare cu google, sa am toate favoritele salvate etc
Nu stiu de ce zic unii ca am mai facut topicuri, au fost demult si nu am aflat cate am aflat acum, ca eu luam ca prostu allview ca era mai scump, mi e si frica sa mai lungesc postul cu ce mai gasesc etc ca poate inchid postul. Plus ca il iau pentru mama care are un eboda pe care merge f greu netu, deci vreau un tel. cu net mai rapid.
Dar Samsugurile astea sunt eu chior sau sunt varza rau, adica au format mic (mama vrea ecran mare sa nu se chiorasca etc) plus ca au marginea de sus si jos f mare, astfel incat ecranul de lucru e mai mic ca la alte telefoane, nu?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate