Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Uleiul intr-un scuter.

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
emilmihai

emilmihai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 939
  • Înscris: 01.09.2009

View Postmitica13, on 29 ianuarie 2019 - 20:20, said:

Ori amesteci inainte intr-un bidon, ori pui intai uleiul in rezervor si dupa aia benzina.
Mai bine amestecat in bidon!Bate bine uleiul cu benzina!si eu pun prima date ulei in sticla si pe urma benzina si nu se amesteca bine doar din turnare,mai trebuie si batuta!

#20
albnegru55

albnegru55

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,238
  • Înscris: 23.05.2010
Aveti dreptate. Am amestecat uleiul cu benzina in bidon si dupa l-am turnat in rezervor. Nu am avut nicio problema.
Multumesc pentru sfaturi.

#21
florinel

florinel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,111
  • Înscris: 29.06.2005

View PostGeorgicaPopescuIoan, on 29 ianuarie 2019 - 15:50, said:

LA postul 10 am lasat un link...sunt uleiuri de amestec inclusiv full sintetic ....nu mai aberati

Incearca sa nu mai citesti in diagonala si inainte sa raspunzi cuiva - poate ca si intelegi textul persoanei respective.

In primul post omul spune ca foloseste ulei semisintetic. NU spune ca foloseste ulei de amestec. Ulei semisintetic poate fi de la ulei de motor si pana la hidraulic, transmisie...etc, n-a specificat de care.
De aceea i s-a recomandat sa foloseasca ulei de amestec 2T.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate