Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...
 Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40
 Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren
 

Web developer - incepator

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
60 replies to this topic

#55
July02

July02

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,666
  • Înscris: 19.11.2010

View Postlaffin, on 29 ianuarie 2019 - 10:18, said:

3. minimul pe economie sau mai jos
e cineva pe aici care castiga bani din asa ceva?  de la care sa invat sa lucrez pe bucatele de la pc-ul meu?

Edited by July02, 04 February 2019 - 17:35.


#56
PlatonX

PlatonX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,741
  • Înscris: 13.09.2009
Exista tutoriale pe internet cate vrei si forumuri unde se raspund la intrebari. In ziua de azi numai daca nu vrei nu inveti programare de pe internet sau din carti.

#57
Fantasy89

Fantasy89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,039
  • Înscris: 03.07.2016
Ok,de la primul post si pana acum,am facut deja cateva site-uri pentru clienti,iar acestia sunt fericiti si ma recomanda si altora.Problema este urmatoarea:nu am timp sa fac ce imi place,adica sa scriu "cod curat".Imi place sa fac un site de la zero cu bootstrap 4 deoarece imi place cel mai mult.Acesti clienti au dorit sa le fac un blog cu posibilitatea sa isi vanda produsele,iar alta solutie nu am avut decat wordpress+woocommerce.

Multi clienti vor site-uri unde pot edita  si adauga articole in viitor,iar majoritatea cum nu se pricep la modificat fisere html,varianta cea mai ok pentru ei este un CMS gen Wordpress,lucru ok pentru ei,dar nasol pentru mine deoarece "imi ies din mana" cu ce am invatat (hmtl,css,js si bootstrap) si aleg varianta mai rapida (wordpress)sa pot termina proiectul,si sa ma apuc de altul,deoarece timpul inseamna bani.

Un lucru nasol este ca nu am sanse pe site-uri de freelance din cauza indienilor ori celor care liciteaza sume foarte mici.In afara de marirea portofoliului si sa imi postez cv-uri pe la diferite firme,unde as putea sa imi gasesc clienti noi?

#58
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004
Eu sunt curios cum arata un site din asta de vanzari pe care'l intretine unu' paralel cu treburile astea si care mai si merge de rupe. Si se afiseaza cum trebuie si pe toate rezolutiile.

#59
PlatonX

PlatonX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,741
  • Înscris: 13.09.2009
Sunt curios cum îți faci designul la site-uri.
Poți posta câteva site-uri făcute de tine ?

#60
Fantasy89

Fantasy89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,039
  • Înscris: 03.07.2016
Designul il fac dupa dorinta clientului,de regula imi lasa un link catre un site si imi zice ca asa vrea sa arate site-ul lui.Nu am sa postez aici site-urile pe care le-am facut deoarece deja sunt persoane care stiu inca din nastere partea de front end,pe aici si nu ma ridic la standardele lor,nu are rost sa pun paie pe foc pe un post de incepator.
Am facut 3 site-uri mici: Primul site vinde lunar cateva produse,maxim 5,al doilea este pentru o firma de cadastru,iar cel mai recent,pentru un cabinet de avocatura.

Ce nu imi place,este ca majoritatea vor cel mai ieftin pachet de gazduire existent.Nu ii intereseaza spatiul de stocare,daca are certificat ssl etc.

#61
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

View PostFantasy89, on 27 martie 2019 - 07:28, said:

Ce nu imi place,este ca majoritatea vor cel mai ieftin pachet de gazduire existent.Nu ii intereseaza spatiul de stocare,daca are certificat ssl etc.
Trebuie sa gasesti un loc pe unde se misca clientii cu alte prioritati.

Nu cred ca ii vei gasi in Romania, si dificil si in UE. Misca-te in directia US mai mult.

De exemplu https://www.toptal.c...rs/requirements - dar ca sa intri in club, trebuie sa fii deja bun. Asta e normal. Cauta sa te imbunatatesti tehnic, si in cativa ani vei avea experienta necesara.

E o greseala a tinerilor: vor totul rapid. Experienta nu vine rapid, indiferent de cum sunt aliniate stelele pe cer. Ai o singura cale: suck it up cativa ani, colecteaza toata experienta posibila - adica fa-ti capital. Si experienta e tot o forma de capital.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate