Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Ce curs sa urmez daca vreau sa fiu imi deschid o sala si sa fiu antrenor in ea?

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
para15000

para15000

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 20.12.2008
Salut,

Ma gandeam sa imi deschid o sala. As vrea sa si antrenez in ea.
Poate antrena oricine? Ai nevoie de o calificare? Te verifica cineva? Ce conditii trebuie sa indeplinesti pentru a functiona in legalitate?
Care curs e mai bun?

https://www.fitness-...trenor-personal

http://www.cursuri.frcf.ro/

Sunt altele mai bune?
Multumesc

#2
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,060
  • Înscris: 30.04.2007
"daca vreau sa fiu imi deschid o sala si sa fiu"

for roumeinian pliz press uan ..
reformuleaza sau roaga un moderator sa corecteze in sensul pe care l-ai vrut .. sau .. duoamna dancila?

#3
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,377
  • Înscris: 16.03.2007
stai linistit, majoritatea antrenorilor de fitness sunt boscheti, n-au nicio treaba cu sportul in afara ca fac si ei sala de x ani.

sau tu iti faci sala ca sa vezi cururi de fete tinere? aveam eu un prieten care isi facuse club de manele ca sa agate.

Edited by laffin, 28 January 2019 - 09:58.


#4
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Eu aș recomanda în primul rând Școala cu clasele 1-8.

#5
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Conteaza ce stii sa faci. Eu nu am nici o calificare dar am "prenotari " :-) . Cum se afla ca am intrerupt colaborarea cu unul dintre baietii mei, se face licitatie sa se ocupe locul . Daca stii ce faci , te cauta lumea . Daca esti "fake " ...vin oamenii la doua antrenamente si ti se duce buhul ca "habar nu te stii de nimic ".

Edited by JurasikMan, 28 January 2019 - 10:04.


#6
sirgoofy

sirgoofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,960
  • Înscris: 06.09.2008
fa o analiza a zonei unde vrei sa deschizi, sa nu stai cu el gol... tinerii stau pe telefon/ PC, cine sa mai ridice Posted Image
Eventual vin in primavara ca sa arate bine vara, asa era prin anii 2000 cand eram pe acolo..

#7
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,377
  • Înscris: 16.03.2007

View Postsirgoofy, on 28 ianuarie 2019 - 10:03, said:

Eventual vin in primavara ca sa arate bine vara, asa era prin anii 2000 cand eram pe acolo..

cand ma duceam eu, se numeau "sezonieri"

Edited by laffin, 28 January 2019 - 10:09.


#8
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,571
  • Înscris: 30.07.2003
Nu trebuie nici un curs, nu e o profesie reglementata: https://cnred.edu.ro...pectul_formarii

#9
mkdan2004

mkdan2004

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,028
  • Înscris: 16.07.2008

View Postpara15000, on 28 ianuarie 2019 - 09:35, said:

Salut,

Ma gandeam sa imi deschid o sala. As vrea sa si antrenez in ea.
Poate antrena oricine? Ai nevoie de o calificare? Te verifica cineva? Ce conditii trebuie sa indeplinesti pentru a functiona in legalitate?
Care curs e mai bun?

https://www.fitness-...trenor-personal

http://www.cursuri.frcf.ro/

Sunt altele mai bune?
Multumesc
Asa cum este mentionat mai sus, nu ai nevoie de cursuri pentru a fi antrenor personal. Cursurile se fac de obicei pentru a putea gasi o sala care sa te angajeze (nu este cazul la tine) sau pentru a atrage clienti (nu comentez cat de obiectiv este acest criteriu). Totusi esti sigur ca ai cunostintele necesare?

#10
tico18

tico18

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,771
  • Înscris: 17.05.2018
Normal ar fi sa faci mai intai un sport :)))

#11
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,718
  • Înscris: 12.01.2018
dacă îți arată bine corpul deschide-o.dacă ești deșirat și slăbănog sau mai rău cu burtă nu cred că atragi pe nimeni

AȘA NU ți se va zice

#12
esaob13

esaob13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 197
  • Înscris: 27.04.2012
serios vorbind
sa deschizi o sala e ceva destul de complicat trebuie facut un studiu de piata  si trebuie multi bani bagati in echipamente moderne cred ca din start sunt necesari minim 100.000 e -200.000 dar minim
in primul rand zona si spatiul eventual si cu piscina si zona de spa basca locurile de parcare
apoi echipamentele/personalul/reclama cred ca duce spre 1 milion de marafeti toata distractia


lumea nu mai vine in  bucuresti  in boschetarii la un subsol cu 2 banci de  impins la piept si niste gantere ruginite. poate niste teribilisti care-si fac injectii cu hormoni de gorila sa faca brandul mare pt puscarie...
nu stiu ce succes mai poate avea un free lancer cu o sala in conditiile in care sunt jucatori pe piata gen world class care fac legea in domeniu
parerea mea ...

Edited by esaob13, 28 January 2019 - 11:04.


#13
sirgoofy

sirgoofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,960
  • Înscris: 06.09.2008
Nu e chiar asa, majoritatea nu e dispusa sa dea pe abonament la sala 100+ euro/ luna... e drept ca nu stau in Buc, poate acolo aveti toti 500e/luna bani de distractie.
Faza e ca baietii s-au mai desteptat.. pe vremea mea (Posted Image ) se credea ca daca ai muschi agati mai usor... prostii din astea Posted Image

Edited by sirgoofy, 28 January 2019 - 11:32.


#14
sonnydellmarco

sonnydellmarco

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,858
  • Înscris: 17.10.2006
Ai fost luat la misto, vad. E de asteptat pe un forum public :)

Si cei de la Stay Fit Gym organizau astfel de cursuri. Ca antrenor personal conteaza foarte mult calitatile didactice, softskill-urile, nu neaparat cum arati. Trebuie sa ai tact, rabdare si elevii tai sa capete incredere in tine. Oamenii trebuie sa fie motivati sa revina si la urmatoarea sesiune cu tine, si la a treia, etc etc

Bafta!

#15
alliNdanuTz

alliNdanuTz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,804
  • Înscris: 12.06.2010
^ In domeniul asta conteaza si cum arati. Daca vine Vasile la sala si are ca obiectiv sa puna masa musculara, crezi ca isi alege ca antrenor pe unu' care umbla cu caramizile in buzunar cand bate vantul putin mai tare?

#16
sirgoofy

sirgoofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,960
  • Înscris: 06.09.2008
Si NU merge si la usa si antrenor... crezi ca te plateste cineva daca la fiecare cateva minute te duci sa dai chei de vestiar/ abonamente etc celor care vin/ pleaca ?
Ei platesc pt 1 ora de training in care ii antrenezi pe ei, nu sa mai faci x lucruri Posted Image

Oricum faza cu antrenor personal e la salile mari/selecte, la o sala mai ieftina vin persoane care nu vor sau n-au bani de asa ceva.. si tineri care vor brandul gros sa le stea bine tricoul la vara Posted Image

Edited by sirgoofy, 28 January 2019 - 14:26.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate