Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

cum blochez atacurile DDOS?

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
hemurah

hemurah

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 06.03.2006
am kaspersky professional si kaspersky anti-hacker, sunt intr-o retea, am net de la rds, si din cand in cand anti-hackeru imi spune ca ma fost atacat cu DDOS, ca atacu a fost respins, dar eu nu mai pot accesa nimic din ce inseamna retea, singura optiune e sa dau restart la calc. vreau alta solutie. ma poate ajuta cineva

#2
Scott4ever

Scott4ever

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 24.02.2006
Mie imi tot dadea Kaspersky Antihacker mesaj "Atac DDoS respins" de fiecare data cand intram cu BitComet. Si imi bloca si reteaua, asta ca masura de siguranta. M-am tot uitat prin setari la el, dar nu am gasit nimic care sa faca sa nu mai raporteze atac DDoS. Nu trebuie neaparat restart, merge si cu scos din memorie Antihacker. Cred ca era un mesaj fals. Se pare ca uneori o mai da in bara...

#3
DanHD

DanHD

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 428
  • Înscris: 14.07.2003

View Posthemurah, on Mar 6 2006, 08:31, said:

am kaspersky professional si kaspersky anti-hacker, sunt intr-o retea, am net de la rds, si din cand in cand anti-hackeru imi spune ca ma fost atacat cu DDOS, ca atacu a fost respins, dar eu nu mai pot accesa nimic din ce inseamna retea, singura optiune e sa dau restart la calc. vreau alta solutie. ma poate ajuta cineva


Schimba la asalt blocking de la 60 de minute la mai putine 2-3 sau cat vrei tu.  Atat timp nu poti accesa netul dupa un atac.

#4
cods

cods

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 05.06.2005
Pune altceva in loc de KAH pt. ca acesta este cunoscut pt. paranoia sa legata de atacurile DDoS .

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate