Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv
 Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare
 Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.
 Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri

Sfat / recomandare construire aco...
 

Master Facultatea de Automatica si Calculatoare Bucuresti

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
cosmin11111

cosmin11111

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 12.09.2009
Salut! Am terminat facultatea de Matematica si Informatica din cadrul Universitatii din Bucuresti, specializarea Informatica, si vreau sa ma inscriu la master in cadrul Facultatii de Automatica si Calculatoare din cadrul Universitatii Politehnice Bucuresti. Intentionez sa optez catre Management in Tehnologia Informatiei.
Doresc sa aflu cat mai multe informatii despre cum se desfasoara programul de master, daca profesorii sunt flexibili in ceea ce priveste prezenta si cat cantareste in acordarea notelor, deoarece sunt angajat full-time si lucrez de la 08.00 pana la 16.00.
De asemenea, ma intereseaza sa aflu cum se desfasoara examenele si dificultatea lor, daca se axeaza destul de mult pe proiecte etc ...
Va multumesc anticipat si astept raspunsurile voastre!

#2
XON-XOFF

XON-XOFF

    Big Fat Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,442
  • Înscris: 27.05.2006
Așteaptă-te ca la AC pretențiile să fie un pic mai mari decît la Unibuc. Da, sînt foarte bazați pe proiecte.

#3
cspot

cspot

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,855
  • Înscris: 22.07.2004

 cosmin11111, on 25 ianuarie 2019 - 23:31, said:

Doresc sa aflu cat mai multe informatii despre cum se desfasoara programul de master, daca profesorii sunt flexibili in ceea ce priveste prezenta si cat cantareste in acordarea notelor, deoarece sunt angajat full-time si lucrez de la 08.00 pana la 16.00.
De asemenea, ma intereseaza sa aflu cum se desfasoara examenele si dificultatea lor, daca se axeaza destul de mult pe proiecte etc ...

    Te consideri normal la cap ?

 XON-XOFF, on 26 ianuarie 2019 - 00:01, said:

Așteaptă-te ca la AC pretențiile să fie un pic mai mari decĂŽt la Unibuc. Da, sĂŽnt foarte bazați pe proiecte.

   Ce proiecte monsher? Da un exemplu sa nu murim prosti !


#4
cosmin11111

cosmin11111

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 12.09.2009

 cspot, on 26 ianuarie 2019 - 00:43, said:

Te consideri normal la cap ?


Hai ca ai mai facut un post! Ai fost de mare ajutor cu raspunsul tau. Nu inteleg de ce ai mai postat daca esti total offtopic si nu participi constructiv la discutie.
Partea buna este ca urmeaza sa imi dai replica la post-ul asta si asa iti maresti iarasi numarul posturilor si sa vezi ce fericit dormi la noapte.

 XON-XOFF, on 26 ianuarie 2019 - 00:01, said:

Așteaptă-te ca la AC pretențiile să fie un pic mai mari decît la Unibuc. Da, sînt foarte bazați pe proiecte.

Si din punctul de vedere al prezentei cum ar fi? M-am uitat pe orarul de anul acesta si am vazut cursuri puse la ore destul de nepotrivite daca ai un job full time.

#5
pupama

pupama

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,557
  • Înscris: 15.05.2010

 cosmin11111, on 25 ianuarie 2019 - 23:31, said:

Salut! Am terminat facultatea de Matematica si Informatica din cadrul Universitatii din Bucuresti, specializarea Informatica, si vreau sa ma inscriu la master in cadrul Facultatii de Automatica si Calculatoare din cadrul Universitatii Politehnice Bucuresti. Intentionez sa optez catre Management in Tehnologia Informatiei.
Doresc sa aflu cat mai multe informatii despre cum se desfasoara programul de master, daca profesorii sunt flexibili in ceea ce priveste prezenta si cat cantareste in acordarea notelor, deoarece sunt angajat full-time si lucrez de la 08.00 pana la 16.00.
De asemenea, ma intereseaza sa aflu cum se desfasoara examenele si dificultatea lor, daca se axeaza destul de mult pe proiecte etc ...
Va multumesc anticipat si astept raspunsurile voastre!

Iti recomand ca la master la Poli sa mergi la sectiunea IS (ingineria sistemelor), eu am facut SII (sisteme informatice integrate), a fost foarte usor.

#6
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,235
  • Înscris: 24.02.2007
Ce ai dori sa stii mai bine dupa cei 2 ani de master fata de ce stii acum?

#7
cosmin11111

cosmin11111

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 12.09.2009

 dani.user, on 26 ianuarie 2019 - 15:55, said:

Ce ai dori sa stii mai bine dupa cei 2 ani de master fata de ce stii acum?

M-ar interesa partea de Ingineria Programarii - modelare, limbaje de modelare, modele de dezvoltare software. De aceea as intentiona sa dau la Management in Tehnologia Informatiei.

#8
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013
Hmm, și nu ești mulțumit de cunoștințele din domeniile menționate pe care le-ai dobândit în facultate?

Limbaje de modelare, respectiv modele de dezvoltare software îmi sună cam prea general. Nu mai bine mergi pe ceva mai...specializat?

#9
aaaa4567

aaaa4567

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,513
  • Înscris: 18.10.2011

 dani.user, on 26 ianuarie 2019 - 15:55, said:

Ce ai dori sa stii mai bine dupa cei 2 ani de master fata de ce stii acum?
Nimic, dom'le. I-au bagat unii in cap ca fara master nu esti atat de inginer precum unul cu master. etc

:D

#10
Webbbob

Webbbob

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 636
  • Înscris: 22.03.2019
da de ce vrei sa faci master? la ce îți trebuie?

#11
aaaa4567

aaaa4567

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,513
  • Înscris: 18.10.2011
Schimba prefixul: BSc in MSc. Si o tara in plus la salariu.

ON: nu e rau, vezi ce se face, ce orar ai, ingineria programarii e ceva cu management de proiecte, waterfall, agile etc. Cred asta, nu mai stiu, ma uitasem acum 6-7 ani prin programa.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate