Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv
 Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare
 Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.
 Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri

Sfat / recomandare construire aco...
 

Concediu medical pentru septoplastie

- - - - -
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#19
vdesigns

vdesigns

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,141
  • Înscris: 14.04.2018

 pisty16, on 24 ianuarie 2019 - 21:08, said:

Am facut septoplastie in urma cu 3 luni si nu esti apt de munca dupa 3 zile... mai ales daca faci si rinoplastie si vei avea fata tumefiata.
Eu am stat 24h de ore cu mesele in nas si am facut noapte alba; daca vei sta 2 zile/2 nopti e tare nasol, pentru ca respiri numai pe gura si clar nu vei putea dormi.

Timp de 9 zile consecutive m-am dus la spital in fiecare dimineata pentru curatarea cailor nazale, dupa care 3-4 ore de somn....lejer.
Fizic am fost bine dupa vreo 3 zile, dar in nicinun caz apt de munca si lucrez la birou...

Eu iti spun asta ca sa te ajut sa iti faci un plan, dupa operatie.



Cum anume poti tine sub control, natural, un nas stramb sau un cartilagiu (septul) stramb care obtureaza caile nazale?
Cu scobitori din bambus?! Sunt naturale ce-i drept
eu am acel tip de deviatie de sept in care respir mai mult cam 80 % cu o nara acest tip... dar daca nu cunosti cauza adica nu ai deviatie de sept din nastere dejeaba te operezi!

#20
pisty16

pisty16

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 381
  • Înscris: 01.02.2008

 vdesigns, on 25 ianuarie 2019 - 09:13, said:

eu am acel tip de deviatie de sept in care respir mai mult cam 80 % cu o nara acest tip... dar daca nu cunosti cauza adica nu ai deviatie de sept din nastere dejeaba te operezi!
vorbesti in necunostinta de cauza...cum sa te operezi DOAR daca ai deviatie din nastere? Deviatia poate surveni si in urma unui traumatism local (un pumn in mecla) si atunci ce mai faci? Iti zic eu, rinoseptoplastie...

Eu intr-adevar am avut din nastere deviatia dar nu e nicio regula.

Ceea ce descrii tu cu procentul de 80% este exact ce inseamna o deviatie de sept...respiri mai mult pe o nara decat pe cealalta...e logic

#21
vdesigns

vdesigns

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,141
  • Înscris: 14.04.2018

 pisty16, on 25 ianuarie 2019 - 12:46, said:

vorbesti in necunostinta de cauza...cum sa te operezi DOAR daca ai deviatie din nastere? Deviatia poate surveni si in urma unui traumatism local (un pumn in mecla) si atunci ce mai faci? Iti zic eu, rinoseptoplastie...

Eu intr-adevar am avut din nastere deviatia dar nu e nicio regula.

Ceea ce descrii tu cu procentul de 80% este exact ce inseamna o deviatie de sept...respiri mai mult pe o nara decat pe cealalta...e logic
de acest tip de deviatie m-am vindecat natural fara operatie prin cercetari propri si daca initiatorul are asa ceva cred ca ar fuctiona si la el!


in prezent nu mai ai probleme nu creste procentul?

#22
pisty16

pisty16

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 381
  • Înscris: 01.02.2008
prefer sa ma opresc aici cu discutia ca deja o dam in diverse...

#23
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017

 vdesigns, on 24 ianuarie 2019 - 17:55, said:

sti ca multe operati de deviatie de sept recidiveaza si ca se poate tine sub control si natural...
deviatia de sept, cum spune si numele, este o deviatie fizica a unui traseu normal, deci nu poate recidiva (decat dupa un pumn puternic) si nu prea se poate face nimic natural

#24
vdesigns

vdesigns

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,141
  • Înscris: 14.04.2018
mai cititi pe google ce zic altii si dupa 2-3 ani cand recidiveaza o sa fiti mai deschisi la minte...!daca nu crezi ne intalnim la notar iti zic cum si...

#25
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015
Vdesigns, treaba cu google merge mai mult pe principiul "mi-a venit o idee, acum hai sa vad cum pot sa o si sustin cu ajutorul google".
Deci, care e marele secret?
Ca practic nu ne zici nimic. Pe google gasesti pareri despre absolut orice sustinute cu argumente oarecum plauzibile.

Initiator, ai exclus sper polipii ca posibila cauza, nu?

Edited by underb, 27 January 2019 - 10:15.


#26
vdesigns

vdesigns

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,141
  • Înscris: 14.04.2018
vrei sa zic publiic cum sa nu cheltui mii de euro?

#27
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015
Pai n-ar fi rau. Doar nu incerci sa vinzi informatia asta. Sau...?!

Daca e ceva onest ce zici tu si nu astepti vreun folos material, abordezi destul de ciudat discutia.

Ca tot veni vorba de ameliorarea simtomelor, am avut uneori o usoara imbunatatire a starii consumand muguri de pin sau brad sau pasta de hrean. Totul a fost descoperit intamplator.
Am o usoara deviatie de sept si eu, am avut si polipi (care e posibil sa fi recidivat) si mai sunt si fumator pe deasupra. Pe langa alea, miscarea mi s-a parut ca ajuta cel mai mult. Dar la mine nu e ceva grav.

Edited by underb, 27 January 2019 - 18:05.


#28
pisty16

pisty16

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 381
  • Înscris: 01.02.2008
vdesigns Sent 25 January 2019 - 17:32
cum vrei daca iti m revine aici gasesti https://diverse-trat...va-prezint.html

Asta vrea nesimtitul asta sa vanda; 75 eur si iti vinde secretul.

@vdesigns - Astia ca tine merita o bataie crunta sa le iasa prostiile din cap. Voi chiar credeti ca mai gasiti prosti sa cumpere asa ceva?

#29
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015
Ce carnat! E plin de sarlatani care incearca sa profite de pe urma suferintelor altora.

#30
vdesigns

vdesigns

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,141
  • Înscris: 14.04.2018
daca citeai cu atentie le ofer si prin contract fara sa imi platesti nimic mie doar pretul contractului si platesti doar daca te vindeci deci cine e nesimtitul, sarlatanul....!!!!


 underb, on 27 ianuarie 2019 - 18:03, said:

Pai n-ar fi rau. Doar nu incerci sa vinzi informatia asta. Sau...?!

Daca e ceva onest ce zici tu si nu astepti vreun folos material, abordezi destul de ciudat discutia.

Ca tot veni vorba de ameliorarea simtomelor, am avut uneori o usoara imbunatatire a starii consumand muguri de pin sau brad sau pasta de hrean. Totul a fost descoperit intamplator.
Am o usoara deviatie de sept si eu, am avut si polipi (care e posibil sa fi recidivat) si mai sunt si fumator pe deasupra. Pe langa alea, miscarea mi s-a parut ca ajuta cel mai mult. Dar la mine nu e ceva grav.


in spate sunt peste 15 ani de cercetari/cheltuieli


prea va grabiti sa trageti concluzii am niste carti vandute si nici unul nu sa aratat nemultumit!!!

Edited by vdesigns, 28 January 2019 - 10:25.


#31
vdesigns

vdesigns

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,141
  • Înscris: 14.04.2018
asta sunt eu, escrocul, clipul la care am lucrat cam 2 luni l-am scos de pe youtube pt ca gusteri de bolnavi in loc sa cumpere au inceput sa isi scoata radacina....

https://drive.google...hJpi2Dao5_/view

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate