Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...
 La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)
 sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...
 Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri

Sfat / recomandare construire aco...

Cablu analog vs digital
 

Ultimul update wordpress! A mai facut cineva ?

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
printzul69

printzul69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 509
  • Înscris: 24.09.2013
Salut prieteni !!! a mai facut cienva update la ultima versiune ? pfoi foarte multe probleme cu pluginurile ... si nu numai de asta. Mi-a afectat tagurile inainte scriam tag1,tag2,tag3 luam cu copy si dade-am paste si ramane-au acolo acum dai paste dar dispar, trebuie sa le pui pe rand. a gasit cineva rezolvarea acestei probleme ?

#2
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,885
  • Înscris: 07.08.2008
Am facut update la cateva site-uri dar nu am gasit vreo problema, numai ca nici nu folosesc asa multe pluginuri. Din pacate, trebuie sa ne adaptam la schimbarile WP, mie nu imi place editorul nou dar cu timpul ma voi obisnui. Cauta alte pluginuri asemanatoare sau macar dezactiveaza pluginurile problema pana primesc o actualizare.

#3
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017
Rog un moderator inchiderea si contopirea cu topicul existent deja https://forum.softpe...dezastru-total/

#4
printzul69

printzul69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 509
  • Înscris: 24.09.2013

View Postunbrutus, on 24 ianuarie 2019 - 15:08, said:

Rog un moderator inchiderea si contopirea cu topicul existent deja https://forum.softpe...dezastru-total/
daca rezolvi tu problema cu tagurile atunci sa inchida nu ma deranjeaza atata timp cat nu gasesc rezolvare de ce sa il inchida. na te inteleg esti roman !!!! asa e in Romania !!!! (tu ai cont pe forumul asta de 1 an si ai 9 mii de mesaje ce esti tu spammer ??)

View Posttigerheart, on 24 ianuarie 2019 - 14:56, said:

Am facut update la cateva site-uri dar nu am gasit vreo problema, numai ca nici nu folosesc asa multe pluginuri. Din pacate, trebuie sa ne adaptam la schimbarile WP, mie nu imi place editorul nou dar cu timpul ma voi obisnui. Cauta alte pluginuri asemanatoare sau macar dezactiveaza pluginurile problema pana primesc o actualizare.
si cand adaugi tagurile ? poti lipi de exemplu 5 taguri deodata sau le adaugi pe rand ?

Edited by printzul69, 24 January 2019 - 18:34.


#5
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,885
  • Înscris: 07.08.2008
Folosesc editorul nou iar la etichete pot da copy paste la o lista asa:

Quote

test1, test2, test3
si apoi apas ENTER.
Primele 2 le ia automat si dupa ce apas pe ENTER il ia si pe al treilea
[ https://i.postimg.cc/ZnRdz4tD/screenshot-79.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#6
printzul69

printzul69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 509
  • Înscris: 24.09.2013

View Posttigerheart, on 24 ianuarie 2019 - 18:59, said:

Folosesc editorul nou iar la etichete pot da copy paste la o lista asa:

si apoi apas ENTER.
Primele 2 le ia automat si dupa ce apas pe ENTER il ia si pe al treilea
[ https://i.postimg.cc/ZnRdz4tD/screenshot-79.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
la mine nu ia nici unul dispar toate. o fi de la tema ? trebuie sa le scriu pe rand sa le ia.

#7
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,885
  • Înscris: 07.08.2008
Tema nu are nici o treaba in acest caz. Folosesti Gutenberg sau editorul clasic?

Edited by tigerheart, 24 January 2019 - 20:11.


#8
printzul69

printzul69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 509
  • Înscris: 24.09.2013

View Posttigerheart, on 24 ianuarie 2019 - 20:11, said:

Tema nu are nici o treaba in acest caz. Folosesti Gutenberg sau editorul clasic?
nu folosesc classic doar Gutenberg. dar pana acum nu a facut asa doar dupa update. https://prnt.sc/mbp054

Edited by printzul69, 24 January 2019 - 20:33.


#9
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,885
  • Înscris: 07.08.2008
Incearca sa dezactivezi din pluginuri, poate intra in conflict cu ceva care are legatura cu editorul...
La mine merge perfect...
Attached File  test1.gif   78.91K   5 downloads

#10
printzul69

printzul69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 509
  • Înscris: 24.09.2013

View Posttigerheart, on 24 ianuarie 2019 - 20:44, said:

Incearca sa dezactivezi din pluginuri, poate intra in conflict cu ceva care are legatura cu editorul...
La mine merge perfect...
Attachment test1.gif
ai incercat sa scri un post sa iei tagurile sa le pui acolo dupa sa dai clic pe post dar nu pe titlul postului pe continut da un click dupa intoarcete inapoi la taguri sa vezi ca su mai sunt. am deyactivat pluginuri cum ai spus si la fel este.

Edited by printzul69, 25 January 2019 - 01:24.


#11
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,885
  • Înscris: 07.08.2008
Mai e o optiune, mult mai usoara, poti din afara editorului.
Succes!

#12
printzul69

printzul69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 509
  • Înscris: 24.09.2013

View Posttigerheart, on 25 ianuarie 2019 - 02:22, said:

Mai e o optiune, mult mai usoara, poti din afara editorului.
Succes!
am gasit problema am actualizat versiunea php si acum nu mai e problema. multumesc frumos oricum.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate