Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Bancomate care dau bancnote mari

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
altuser09

altuser09

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 25.08.2009
Cred ca bancnota de 500 nici nu prea mai circula. E pusa la pastrare. La saltea, ciorap, etc.
Mie cand ma duc sa cumpar paine pe la inceputul zilei si incerc sa dau una de 50, ma refuza, nu are sa-mi dea restul. De fapt nu vrea sa ramana fara bani de rest. Deci valorile mari sunt bune numai pentru pastrare, nu pentru cheltuieli curente.
Cred ca nici baietii de baieti nu sunt prea incantati sa faca miscarea "fara numar, fara numar"cu hartii de 500! Mai bine de 50 sau 100, sunt mai multe "fara numar".

Edited by altuser09, 23 January 2019 - 22:32.


#20
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View Postunbrutus, on 23 ianuarie 2019 - 22:28, said:

Nu vreau polemici cu cei care nu cred (ignorance is bliss), spun doar experienta mea
Am avut si eu asemenea experiente, in trecutul indepartat. Acum sunt Ok cu "pretentiile" bancilor din RO. Important este ca serviciile sa fie satisfacatoare.

#21
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,502
  • Înscris: 16.03.2007
eu m-am dus la caserie la BT sa imi schimbe si mie in  d-alea de 200 si 500. I-am zis sa-mi salveze degetele, ca am luat bani de la un camatar exigent si ala ii vrea inapoi exact in bancnote de care mi-a dat el. a functionat Posted Image)

Edited by laffin, 23 January 2019 - 22:54.


#22
internet_max

internet_max

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 13.05.2018

View PostMembruAnonim, on 23 ianuarie 2019 - 20:32, said:

Va rog sa postati ce bancomate v-au dat constant bancnote mari si frumoase de 200 ron sau chiar de 500 daca s-a intamplat.
Va multumesc!

Am văzut la TV că în ultima perioadă se fac extrageri de la ATM cu butelia, fără a folosi un card.

E chiar necesară realizarea de către bănci a unei harți cu bancomatele care au „bancnote mari si frumoase de 200 ron sau chiar de 500”.

#23
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,577
  • Înscris: 26.06.2010

View Postaltuser09, on 23 ianuarie 2019 - 22:31, said:

Cred ca bancnota de 500 nici nu prea mai circula. E pusa la pastrare. La saltea, ciorap, etc.
Mie cand ma duc sa cumpar paine pe la inceputul zilei si incerc sa dau una de 50, ma refuza, nu are sa-mi dea restul. De fapt nu vrea sa ramana fara bani de rest. Deci valorile mari sunt bune numai pentru pastrare, nu pentru cheltuieli curente.
Cred ca nici baietii de baieti nu sunt prea incantati sa faca miscarea "fara numar, fara numar"cu hartii de 500! Mai bine de 50 sau 100, sunt mai multe "fara numar".

Tu ești ăla care a spart doua bancomate cu butelia și nu te-ai mulțumit cu bancnote de 10 50 și 100 lei și vrei mai mult ? :)))

#24
blotunga

blotunga

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,186
  • Înscris: 09.04.2008
Eu prefer alea fix invers. Am fost plăcut surprins că cel de la Garanti odată mi-a dat și bancnote de 1 leu. Tot timpul e problemă să ai mărunt.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate