Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Smart CAM Digi Plus - Model nou, Cum se instalează în TV Philips

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,989
  • Înscris: 16.07.2015
Salut . De ce se schimba așa de greu canalele cu SmartCam Plus de la Digi ? Pe vechiul decodor se schimbau in maxim 2-3 sec, cu asta nou durează chiar și 5-6 secunde . Îl folosesc pe un Philips Ambilight 2019 și n-am primit niciun mesaj legat de update-ul software . Are cineva idee cum pot vedea versiunea SmartCam-ului ?

#20
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,363
  • Înscris: 06.11.2014
Ia vezi fara Cam cat ii ia tv-ulli sa schimbe postul? Philips-ul e recunoscut pentru tunetul  puturos. Daca e si cu Android...

#21
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,989
  • Înscris: 16.07.2015

 iZet, on 09 octombrie 2019 - 08:29, said:

Ia vezi fara Cam cat ii ia tv-ulli sa schimbe postul? Philips-ul e recunoscut pentru tunetul  puturos. Daca e si cu Android...
Pai nu-i problema mea, sa mai bage un update de firmware la card, ceva. Ce are Android TV ? Mie mi se pare foarte ok . Partea de TV nu are legătură cu partea Android a lui . Fără card durează 3-4 sec, dar se vede ceva mai prost .

Edited by Vlad_22, 09 October 2019 - 09:27.


#22
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,363
  • Înscris: 06.11.2014
Cu sau fara card, tv-ul ar trebui sa vada la fel deoarece cardul doar decodeaza posturile din grila extinsa.
Cu Android-ul n-am nimic, e un sistem ok de operare, doar ca se ingreuneaza in timp, inclusiv pe partea de tuner.

#23
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,989
  • Înscris: 16.07.2015

 iZet, on 09 octombrie 2019 - 09:45, said:

Cu sau fara card, tv-ul ar trebui sa vada la fel deoarece cardul doar decodeaza posturile din grila extinsa.
Cu Android-ul n-am nimic, e un sistem ok de operare, doar ca se ingreuneaza in timp, inclusiv pe partea de tuner.
Pai eu am TV-ul asta de 1 săpt .

#24
danutzu_1069

danutzu_1069

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,670
  • Înscris: 17.01.2008
^^ Ce SmartCam ai?
Cu sau fara cartela? (in ultima vreme Digi are CAM-uri fara cartela....)
Alea mai vechi, cu cartela (pe un tv degeneratie noua) merg un pic mai greu... si la initializare si dupa..

#25
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,989
  • Înscris: 16.07.2015

 danutzu_1069, on 09 octombrie 2019 - 12:03, said:

^^ Ce SmartCam ai?
Cu sau fara cartela? (in ultima vreme Digi are CAM-uri fara cartela....)
Alea mai vechi, cu cartela (pe un tv degeneratie noua) merg un pic mai greu... si la initializare si dupa..
Salut . Am SmartCam Plus, modelul nou, cel din 2018 . E modul fara cartela . Ce am observat la astea e că se baga destul de greu in TV și e și mai greu sa le scoți .

Edited by Vlad_22, 09 October 2019 - 12:11.


#26
georgescupetre

georgescupetre

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 03.07.2013
BUNĂ ZIUA.! .. CUM POT INTRA ÎN RECEPTORUL DE SATELIT DIN TV. SONY BRAVIA PT .AI INTRODUCE LINIE DE COMANDĂ CA ÎN DREAMBOX 500 ?..- MĂ POATE AJUTA CINEVA??? ..-AM ÎNCERCAT CU DB EDITOR ȘI-MI CERE,, USER ȘI PAROLĂ,, , PE CARE NU ȘTIU UNDE SĂ LE SCRIU.. -.LA IP. AM PUS ADRESA PLĂCII DE NET DIN TV … MULȚUMIRI ANTICIPATE, PT. ORICE FEL DE RĂSPUNS!!!
[email protected]

#27
danutzu_1069

danutzu_1069

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,670
  • Înscris: 17.01.2008
^ si de ce țipi la noi?
Crezi ca daca postezi pe toate subiectele, este cineva obligat sa iti raspunda?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate