Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 Primele zile ale internetului per...

Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...
 

Doresc sa deschid o sala de jocuri PS4

- - - - -
  • Please log in to reply
49 replies to this topic

#19
MrSilviu

MrSilviu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 29.10.2012
Incep sa cred ca din cauza licentelor au disparut aceste sali, nu ca nu ar fi clientela. O sa ma interesez mai in detaliu zilele acestea.
O portita sigur este, gasesc eu o alternativa daca nu. Taxez pentru altceva si ofer acces la console ca bonus sau ceva.

O bere, 20lei si primesti si 1h acces gratis la consola 🤣 glumesc ....

#20
mariovrs

mariovrs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,393
  • Înscris: 27.09.2013
Nu poti bre nici gratis n-auzi..  Scrie MARE pe ele. DOAR acasa.
Iar combinatia cu bar+ps4...e ca alea care au si pacanele.. Te-ai duce cu iubita intr-o locatie d-asta? Acolo merg doar jucatorii.

#21
maxxmedia1999

maxxmedia1999

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,326
  • Înscris: 15.08.2015

 MrSilviu, on 22 ianuarie 2019 - 15:43, said:


nu am posibilitatea sa intreb pe nimeni, mai ales ca la mine in oras nu mai exista o astfel de sala. In cazul jocurilor casual, evident voi percepe o taxa/ora. Mai pe scurt, ce trebuie sa indeplinesc pentru a "vinde" acest serviciu?


Nu vreau sa te demoralizez dar vremea salilor de jocuri a trecut,trebuia sa te trezesti acum 20 de ani.Salile de jocuri au avut succes pentru ca nu avea mai nimeni calculatoare acasa si pentru ca erau toti innebuniti dupa shootere,la console nu ai cum sa joci shootere trebuie sa ai jocuri multiplayer ca sa atraga.
Mai bine pui o masa de biliard si una de ping pong si fac pariu ca ai mai mult succes,sau pune la consola daca tot vrei neaparat simulator auto cu volan pedale,vino cu ceva nou,inedit

#22
pexCom

pexCom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,243
  • Înscris: 15.01.2014
Nu au dispărut din cauza licențelor.
Sunt destule metode pentru a evita ToS-ul Sony. Una din ele ar fi - clienții cumpără "timp" pe care îl petrec în cafe-ul respectiv. Sau e "recomandat" să facă și consumație - un suc, un pișcot. Sau închiriezi controller-ul dar nu consola.

În toate cazurile de mai sus, consola și jocul sunt "gratis".

#23
MrSilviu

MrSilviu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 29.10.2012
pexCom - Asta-i raspunsul! Inchiriezi controllerul! Esti un geniu! Ai tot respectul! 😍

maxxmedia1999 - Am zis si repet, nu vreau sa fac ceva unde tu sa vii, si tot ce poti sa faci e sa platesti ca sa te joci. Defapt unitatile reprezinta cam 30% din investitie. Mai mult ma costa amenajarea spatiului, atmosfera. Mi se rupe mie ca ai tu acasa ultima masinarie de gaming si poti sa te joci in confortul tau online. Si eu am frigiderul plin cu bere acasa, dar tot merg sa dau 10 lei pe o corona la pub. Si acum te intreb ... de ce fac eu asta? Si sunt sigur ca si tu la fel. Poate nu corona, dar nu-mi spune tu mie ca tu bei doar acasa bere, nu si in oras 🤣

Nu stiu daca am ales comparatia potrivita, dar sper ca ai inteles ideea. 🤣

Edited by MrSilviu, 22 January 2019 - 19:27.


#24
BraviaAmpero

BraviaAmpero

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 923
  • Înscris: 03.11.2018

 MrSilviu, on 22 ianuarie 2019 - 18:07, said:

Ok, inteleg. Dar cei de prin mall'uri? Restul salilor din tara asta care inca activeaza? Care-i combinatia? ��
Pai asta e problema.Vorbeste cu cei de la Sony.Sigur acele magazine au un  parterneriat special cu Sony(poate implica si licente de prezentare sau poate au licente pt sali de jocuri, dar nu le stim noi)
Trebuie sa vorbesti fie cu Sony Romania fie cu ORDA.

Exemplu: ai putea sa-ti faci un PUB, unde sa promovezi produsele Sony Playstation si atunci trebuie sa  vorbesti cu cei de la Sony Romania.

 maxxmedia1999, on 22 ianuarie 2019 - 19:02, said:


Nu vreau sa te demoralizez dar vremea salilor de jocuri a trecut,trebuia sa te trezesti acum 20 de ani.S
Dar nu e vorba de sali de jocuri.

Edited by BraviaAmpero, 22 January 2019 - 20:06.


#25
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,272
  • Înscris: 01.12.2001
Ai intarziat putin. Doar 20-25 de ani.
In 1995 s-au facut bani multi cu aceste sali. Se fuma inauntru, nu aveai loc.
Niciun control la licente si jocuri.
Raiul pe pamant.

#26
maxxmedia1999

maxxmedia1999

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,326
  • Înscris: 15.08.2015

 MrSilviu, on 22 ianuarie 2019 - 19:24, said:

maxxmedia1999 - Am zis si repet, nu vreau sa fac ceva unde tu sa vii, si tot ce poti sa faci e sa platesti ca sa te joci. Defapt unitatile reprezinta cam 30% din investitie. Mai mult ma costa amenajarea spatiului, atmosfera. Mi se rupe mie ca ai tu acasa ultima masinarie de gaming si poti sa te joci in confortul tau online. Si eu am frigiderul plin cu bere acasa, dar tot merg sa dau 10 lei pe o corona la pub. Si acum te intreb ... de ce fac eu asta? Si sunt sigur ca si tu la fel. Poate nu corona, dar nu-mi spune tu mie ca tu bei doar acasa bere, nu si in oras ��
Nu stiu daca am ales comparatia potrivita, dar sper ca ai inteles ideea. ��

Jocurile nu sunt acelasi lucru cu berea,daca faci si bar cu masa de biliard,cu jocuri poate sa mai mearga dar asa doar jocuri in niciun caz.Ala care are consola acasa sau pc de gaming joaca de acasa cu prietenii nu trebuie sa vina la tine la sala.
Tu nu poti sa atragi pe nimeni pentru ca nu ai jocuri care sa atraga,inainte salile bubuiau de cs,starcraft,fifa,nfs si mirc,la tine nu se poate juca decat fifa si acolo o sa intre copiii sa-ti fure coinsurile din joc,o sa faca tranzactii intre ei si compania producatoare o sa-ti inchida conturile la jocuri
Jocurile au evoluat nu mai sunt ca inainte,mai toate au bonsuri in joc,coins,levels,etc si in mai toate cazurile se pot transfera catre alte conturi,se construiesc profile,se upgradeaza caracterele in joc,tu o sa ai tot timpul numai nivelul basic asta daca ai norocul si nu esti banat

 BraviaAmpero, on 22 ianuarie 2019 - 20:07, said:

Dar nu e vorba de sali de jocuri.

El asa a spus sala de jocuri ps4 si concursuri

#27
MrSilviu

MrSilviu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 29.10.2012
maxxmedia1999 - inainte salile bubuiau de jocuri, stiu ce zici. Am 26 de ani, am facut si eu full night'uri, stiu ca nu mai merge, stiu cum sta treaba.

Initial m-am luat cu un prieten la o bere, din discutii ca la betie. Si am avut revelatia asta. Am meditat a 2-a zi la mahmureala si am pus niste planuri pe hartie la "shto".

A 3-a zi i-am povestit si la fel ca tine .. ba esti nebun! Nu mai merge, toti au acasa, acu au telefoane, au console au pe aia a mamei lor 🤣

Apoi am inceput sa-i explic planul. Apropo, el lucreaza in domeniul IT intr-un alt oras. Dupa ce i-am explicat planurile, deci doar faptul ca am reusit sa-l pun pe el pe ganduri m-a facut sa-mi incrunt privirea.

Apoi am vorbit cu cineva care are vat de cat cunostinte de marketing, stiudiu de piata, tot in alt oras lucreaza, dar cunoaste foarte bine orasul in care sunt dat fiind faptul ca si el este de aici si mi-a spus pe scurt ca n-o sa devin bogat dar o sa pot trai o perioada bine din asta, atata timp cat ma rezum la ce i-am povestit si n-o sa incerc sa ma dezvolt. Daca o voi face, s-ar putea sa iasa ceva maret.

Stim ca salile de internet cafe nu mai merg de ani buni, salile de gaming sunt si ele vai de capul lor, dar ... exista un dar! Dar atata timp cat faci omul sa se simta bine si important intr-un anumit loc, orice ai oferi acolo (sala de sah, poker, macaua), atata timp cat o sa se simta apreciat pentru talentul lui, pentru spiritul pe care-l are, pentru cine este ... el o sa revina neconditionat!

Nu vreau sa stau acum sa explic ideea, altul a fost motivul prntru care am deschis acest topic, dar este o idee pe care vreau s-o aplic in orasul meu, mai ales ca aici nu prea ai unde merge seara inafara de o cafenea cu prietenii, unde sa stati cu totii la aceeasi masa fiecare pe telefonul lui si sa beti un suc sau o bere.

Zic doar pe scurt! Competitie si chiar am curajul sa spun, renume la nivel local.

Imagineaza-ti ca eu in oras nu am nici macar un club unde sa mergi sa dai din fese, indiferent ca-i Salam sau Pavaroti.

Vad un vad foarte bun si cu un grup pe facebook unde clientii ar putea tine legatura si chiar sa se provoace intre ei, ar fi ceva revolutionar in orasul asta.

Spiritul competitiv este in fiecare dintre noi.

Plus ... nu ma astept la profit doar de pe urma consolelor, ci si de pe urma barului, evident si ma gandesc chiar si la abonamente pentru antrenament inainte de competitii.

Totul este local, nimic maret :)

Multumesc si orice critica este bine venita!

#28
maxxmedia1999

maxxmedia1999

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,326
  • Înscris: 15.08.2015

 MrSilviu, on 22 ianuarie 2019 - 21:16, said:

maxxmedia1999 - inainte salile bubuiau de jocuri, stiu ce zici. Am 26 de ani, am facut si eu full night'uri, stiu ca nu mai merge, stiu cum sta treaba.

Initial m-am luat cu un prieten la o bere, din discutii ca la betie. Si am avut revelatia asta. Am meditat a 2-a zi la mahmureala si am pus niste planuri pe hartie la "shto".



Eu am inteles ce vrei sa faci dar am sa-ti explic de ce nu merge.Deci sa incepem cu inceputul tu ca sa ai sala de jocuri ai nevoie de jocuri,logic nu,ca sa ai jocuri trebuie sa le cumperi,ca sa le cumperi ai nevoie de conturi de Steam,Origin,ca sa ai sa zicem 10 jocuri de consola,si de aici incolo incep necazurile pentru tine.
O sa vina intr-o zi un pusti mai smecheras asa iti intra la settings si iti vede datele,apoi suna la compania de jocuri si face reverse "sa stiti ca cineva mi-a spart contul de origin" il intreaba numele,intrebare secreta daca ai,alte date confidentiale ce mai ai tu pe la settings sl la revedere ii da parola noua schimba datele si ai pierdut cel putin 500 de euro pe fiecare consola care o ai cu toate jocurile

Doi,eu daca vreau sa vin la tine sa joc o fifa ca vorba ta m-am saturat sa beau bere numai acasa si sunt cu un tovaras in oras si vreau sa-l provoc,nu pot sa joc de la tine nici daca vreau pentru ca eu nu ma pot loga de la tine cu contul meu de acasa pentru ca poate sa-mi vada cineva parola sau risc sa fiu banat pentru activitati suspicioase pentru ca de la sala ta o sa se faca cele mai mari magarii pentru ca nimeni nu risca de pe contul propriu,o sa te foloseasca pe post de middle man la tranzactii cu items din jocuri(e o intreaga industrie nu stiu daca cunosti dar se invart sute de milioane de euro) eu de exemplu am dat 50 de euro pe joc dar echipa face cel putin 1000 de euro bani reali,nu conteaza jocul in sine cat conteaza contul,si cati bani reali bagi in el

Trei,tu nu poti sa joci cele mai bune moduri din jocuri,sa luam de exemplu fifa,ca sa joci FUT(fifa ultimate team) ai nevoie de coinsuri,tu niciodata nu o sa ai coinsi pe conturile alea pentru ca iti fura copiii in secunda doi,de aici nu o sa poata nimeni sa-si faca echipa,sa completeze diferite task-uri sau sa participi in wekeend league,rivals,etc sa nu mai zic ca iti trebuie cont psn si ala facut pe Anglia ca Romania nu e acceptata(sau poate acum este nu stiu sigur)
Deci ca sa joace cineva de pe conturile tale trebuie sa joace la seasons unde e cel mai prost mod posibil,unde nu-ti faci echipa si joci cu echipele standard,de la competitii e clar ca iti iei adio,o sa vina sa joace probabil niste nostalgici trecuti de 30 de ani care vor sa vada cum mai e si care in niciun caz nu sunt gameri,sau poate copii saraci care nu au parintii lor bani sa le cumpere console sau pc-uri

Deci de asta spun ca nu merge pentru ca in ziua de azi se fac tranzactii de milioane in bani reali cu items din jocuri,vrei sa fii bun cumpara sabia cutare costa nu stiu cat in bani reali,vrei sa bati la fotbal cumpara pe messi,sau cumpara pusca cutare,cam asa merg lucrurile

P.S.

Stii cat costa Messi ca sa il ai la Fifa?? cam 100 de euro bani reali

#29
MrSilviu

MrSilviu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 29.10.2012
maxxmedia1999 - Detalii nesemnificative. Nu o sa fie o sala cu zeci de unitati ci doar 5 maxim 6, depinde cum amenajez. Vor fi camere de supraveghere si mai mereu 2 supraveghetori. Angajatul si eu, ca doar n-o sa stau acasa. Vreau, nu vreau, am nevoie de 1 angajat pentru a face programul 7 zile din 7. El 5 zile a cate 8 ore si in weekend eu, plus ca pot sa-i ofer libere la nevoie si mai am si prieteni ce-o sa frecventeze locul. Tranzactii ce zici tu, n-o sa fie cazul. Care doreste sa se logheze in contul lui n-are decat, cine nu, joaca ce i se ofera standart.

Nu ma intereseaza moduri si alte blitz blizuri. Nu o sa fie sala de jocuri unde sa vii sa faci level, sa cresti caractere sau echipe. Genul acela de jucatori nici nu ma astept sa-mi treaca pragul. Pot face asta acasa. Vezi ca nu ai inteles ce vreau sa fac? 😁

Consolele vor fi strict pentru a pierde timpul la o bere cu 5-6 tovarasi alaturi care sa te sacaie la cap si sa te faca sa mai iei o bere de nervi ca unul din ei te face la mortal kombat, fifa sau pes.

Ocazional, mai un concurs, mai o provocare din partea barului impotriva mea sau a unui prieten in schimbul unei beri sau poate 1h in plus pe card (voi oferi carduri de fidelitate si pink carduri pentru fete cu reducere ca deh, tre sa vina si fete 🤣)

Atunci cand vor fi concursuri de max 32 de jucatori, ei pot veni si folosi unitatile pentru antrenamente, amicale, pregatiri pentru marea ocazie sa mearga mai departe.

Deja dau prea multe delatii 🤣

Spun doar intr-un final, nu e sala de progresive gaming, ca sa-i spun asa
... nu ma astept sa vina cineva sa joace gta v si sa faca salvari in spersnta ca o sa-l termine. Nu ma astept sa vina cineva sa joace fifa sa-si cumpere jucatori. Astea le faci acasa. Localul este strict ptr altceva.

Acasa te pregatesti si vii in local sa arati celorlanti cat esti de bun, tu cu trupul tau in persoana ta, sa te stie orasul (ma rog, cei ce frecventeaza locul) ... pe tine, nu nickname-ul tau!

Si idei am multe, doar nu vrei sa pun aici toate cele 7 pagini a4 scrise cu strategia de maketing 🤣 Nu mai comentez nimic decat strict la subiectul initial 😁

Multumesc!

#30
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018
Asta cu conturile, cam are dreptate...salile de joc sunt casual....jocurile acum au devenit ceva de speriat...nu mai sunt ca pe vremea noastra, il termini in 10 ore si gata...nu...acum, ai sute de obiective, sute de chestii de facut, totul pentru a atinge 100% Posted Image...uita-te la GTA 5 Posted Image....plm, parca nici nu-ti vine sa crezi....eu am 27 de ani, crede-ma, ca nu prea mai am chef de jocuri...

Daca iti spun ce ma joc, nu-ti vine sa crezi Posted Image)...stardew valley Posted Image...

cine sa vina la tine? pe vremea mea, rupeam pokerul la scoala, fumam si mai beam o bere ocazional...nu m-am mai dus la sali de joc din gimnaziu (si nu aveam mare scula acasa)...

Acum, nu vreau sa te descurajez, dar, mi se pare o investitie uriasa si un venit prea mic Posted Image...Ai putea sa te bagi pe mancare, cu mancarea fast food, nu prea ai cum sa dai gres Posted Image

PS. m-am gandit si eu la asta...dar eu aveam de gand sa organizez concursuri cu premii mari...ideea era ca, acei copii sa vina la mine sa joace intr-un turneu....ma gandeam ca o sa chem streameri, cine e popular in randul lor... etc....dar e scump....cand am vazut cat e un PC de gaming, am zis, lasa....sa faca altii :))

Edited by jimi91, 22 January 2019 - 23:23.


#31
SmurfK

SmurfK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,149
  • Înscris: 11.04.2015

 MrSilviu, on 22 ianuarie 2019 - 15:43, said:

Buna ziua! Doresc ca in viitorul apropiat sa deschid o sala de jocuri PS4 atat casual, dar mai mult intentionez sa organizez concursuri. Doar casual este faliment direct, toti avem unitati acasa. Planul e facut, strategia o am, problema tine de legalizare si anume ...

1. In ce conditii pot folosi jocurile achizitionate spre a le folosi in incinta salii, dat fiind faptul ca din ce am citit, achizitionarea acestora este doar pentru uz personal!? Practic, din informatiile ce le am, pot folosi jocurile atata timp cat nu cer bani clientilor sa le joace. Cum functioneaza celelalte sali deoarece nu am posibilitatea sa intreb pe nimeni, mai ales ca la mine in oras nu mai exista o astfel de sala. In cazul jocurilor casual, evident voi percepe o taxa/ora. Mai pe scurt, ce trebuie sa indeplinesc pentru a "vinde" acest serviciu?

2. In cazul concursurilor, doresc sa percep taxa de inscriere impartita in doua astfel: Taxa ce intra in fondul de premiere si taxa salii ptr. organizare. In ce conditii am voie sa fac asta? Am nevoie de autorizatie separata pentru a putea percepe aceste taxe si a oferi premii in bani?

3. Intentionez sa stabilesc programul de functionare in intervalul 16 - 24 astfel incat sa limitez la maxim numarul de angajati si sa evit orele moarte cand toata lumea este la munca/scoala ... oamenii seara vor sa se relaxeze. Totusi, fiind o sala de jocuri PS4, voi avea si minorii acces in sala, avand (evident) acces doar la jocuri ce permit a fi jucate in conformitate cu varsta lor. Dar, din cate stiu, acestia pot avea acces doar pana in ora 22. Imi puteti confirma acest lucru?

Cam acestea ar fi nelamuririle mele. Va multumesc pentru timpul acordat si astept un raspuns daca se poate.

O zi frumoasa!

PS: Imi cer mii de scuze daca nu am postat unde trebuie.

1. Pe tine te interesează ca acele jocuri să aibă licență. Acum problema se pune că da, unele licențe specifică faptul că utilizarea lor se face de persoana care a achiziționat jocul, deci, teoretic, nu ai avea voie să o folosești într-o împrejurare cum ar fi o sală de jocuri. E o zonă gri. Indiferent dacă iei bani sau nu, nu respecți TOS, pentru că majoritatea au acea frază. Sfatul meu este să adresezi o întrebare BSA și Poliției Române. Vezi ce-ți răspund.
2. Nu ai nevoie de nicio autorizație, cât timp acel concurs nu este unul de noroc sau o tombolă. Trebuie văzut cu contabilul, practic, cum vei face asta. Ideea este să nu fie văzută ca o schemă de evaziune. Cât timp ai intrări (biletele) și ieșiri (premii) de valoarea intrărilor, n-ar trebui să fie probleme. Dacă este o activitate pe care o faceți cu regularitate, va trebui să aveți și un CAEN specific pentru aceasta. Ar fi bine să îți faci tu un regulament, niște condiții specifice de desfășurare a concursurilor, dar nu îți sunt cerute expres de legislație.
3. Nu cred că există o astfel de prevedere. Am găsit un proiect de lege, "Legea Grapa" s-a numit când a fost adusă în discuție, de a interzice accesul tinerilor de la o anumită oră în anumite locații. Totuși, n-am reușit să găsesc legea publicată. Nu cred că a fost adoptată acea lege. La fel ca la 1), întreabă autoritățile, pentru că ele te îndumă cel mai bine.

Vorbiți cu instituțiile cu care aveți treabă când vreți să deschideți astfel de afaceri, nu cu forumul. Pe forum suntem niște hai-hui, care n-avem treabă, vorbim din ce știm și noi. Instituțiile cunosc mult mai bine prevederile legislative. E cel mai ieftin, le adresați o întrebare, vă răspund. Dacă vă permiteți un avocat, e și aia o variantă, cumperi o oră, două, de consiliere, și te poate ajuta.

#32
maxxmedia1999

maxxmedia1999

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,326
  • Înscris: 15.08.2015

 MrSilviu, on 22 ianuarie 2019 - 23:09, said:

maxxmedia1999 - Detalii nesemnificative. Nu o sa fie o sala cu zeci de unitati ci doar 5 maxim 6, depinde cum amenajez. Vor fi camere de supraveghere si mai mereu 2 supraveghetori. Angajatul si eu, ca doar n-o sa stau acasa. Vreau, nu vreau, am nevoie de 1 angajat pentru a face programul 7 zile din 7. El 5 zile a cate 8 ore si in weekend eu, plus ca pot sa-i ofer libere la nevoie si mai am si prieteni ce-o sa frecventeze locul. Tranzactii ce zici tu, n-o sa fie cazul. Care doreste sa se logheze in contul lui n-are decat, cine nu, joaca ce i se ofera standart.

Tranzactii face din joc de pe contul tau catre alte conturi cum ii convine si atunci o sa te baneze,e foarte simplu din joc ti le face si n-ai cum sa-ti dai seama,doar nu o sa stea angajatul tau cu ochii in fiecare tv la fiecare jucator,"bai nu-ti cumpara masina cutare,armura sau nu stiu ce pusca" Singura modalitate e sa elimini complet multiplayer-ul cu lumea de afara sau sa-ti selectezi clientii in care ai incredere,altfel nu merge

 MrSilviu, on 22 ianuarie 2019 - 23:09, said:

Nu ma intereseaza moduri si alte blitz blizuri. Nu o sa fie sala de jocuri unde sa vii sa faci level, sa cresti caractere sau echipe. Genul acela de jucatori nici nu ma astept sa-mi treaca pragul. Pot face asta acasa. Vezi ca nu ai inteles ce vreau sa fac? ��

Dar nu e vorba de level,e vorba ca nu poti sa joci deloc,decat modul standard care e plictisitor si se adreseaza amatorilor.Merge doar cum ai spus tu,ca pe langa o bere mai dam si o fifa sa vedem cum mai este ca n-am mai jucat de 20 de ani

 MrSilviu, on 22 ianuarie 2019 - 23:09, said:

Atunci cand vor fi concursuri de max 32 de jucatori, ei pot veni si folosi unitatile pentru antrenamente, amicale, pregatiri pentru marea ocazie sa mearga mai departe.

Concursuri intre voi vrei sa zici,cu lumea de afara e imposibil,ti-am mai spus ca nu te lasa jocurile,plus ca nimeni nu se antreneaza la tine ca sa joace de acasa.Aaa ca stabilesti tu un concurs cu un premiu care il castiga cineva de la sala ta care joaca acolo merge,e altceva
Eu sunt curios cum o sa faci multiplayer intre console cu juc peste 30,si mai ales shoterele cum o sa se joace :D


 MrSilviu, on 22 ianuarie 2019 - 23:09, said:

... nu ma astept sa vina cineva sa joace gta v si sa faca salvari in spersnta ca o sa-l termine. Nu ma astept sa vina cineva sa joace fifa sa-si cumpere jucatori. Astea le faci acasa. Localul este strict ptr altceva.

Si atunci pentru ce vine,sa se plimbe cu masina putin si gata? pai il prinde jocul,vrea sa termine,sa vada ce misiune urmeaza,o sa salveze si apoi vine altul si ii sterge salvarea sau salveaza peste el si cand se intoarce iti injura angajatul iti da cu controllerul de pamant :D


 MrSilviu, on 22 ianuarie 2019 - 23:09, said:

Acasa te pregatesti si vii in local sa arati celorlanti cat esti de bun, tu cu trupul tau in persoana ta, sa te stie orasul (ma rog, cei ce frecventeaza locul) ... pe tine, nu nickname-ul tau!

Pai ce sa arat daca nu pot sa joc?? ma apuc sa joc mortal kombat sau sa joc fifa la modul standard unde nu joaca nimeni.Ti-am mai spus tu te adresezi unui public batran care joaca ocazional si care nu are legatura cu gamingul,nu o sa vina nimeni sa faca antrenamente acolo sau sa se provoace intre ei,sunt oameni maturi,seriosi nu o sa-ti dea tie bani ca sa-si bata tovarasul de bautura la mortal kombat.
Tu poti doar sa oferi un cadru placut unde pe langa o bericioaica poti sa te mai joci la o consola sa mai socializezi,etc.

#33
MrSilviu

MrSilviu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 29.10.2012
SmurfK - Evident ca voi vorbi cu o persoana care cunoaste mai bine ce si cum. Dar dat fiind fsptul ca forumul a fost mai la indemana, de ce sa nu intreb sa aflu si slte opinii? 😁 Multumesc mult pentru reply!

maxxmedia1999 - mai uite mi-ai pus un semn de intrebare. Chiar o sa verific maine sa vad spre ex. daca PES ruleaza offline. Eu pe PC am PES pe steam si nu pot juca offline. O sa verific, la asta chiar nu m-am gandit. Si da, uite vezi ... offline n-ai nevoie de conturi pentru ca repet, nu asta-i scopul locatiei! Faci tot ce vrei de la tine de acasa pe contul tau. La locatie vii strict sa pierzi vremea. Nici n-am nevoie sa te apropii de console, n-o sa fie strict pentru asta deschisa locatia. Poti sa vii sa bei un suc si sa te uiti la altii cum joaca sau sa te uiti la TV, esti liber sa faci ce vrei.

Modul standar e plictisitor daca il faci sa fie asa. Tocmai de asta sunt eu aici, sa te ajut sa-l consideri distractiv. Si un meci de biliard e plictisitor, si un film e plictisitor, si o partida de sex poate fi plictisitoare ... tptul tine de mentalitatea ta dar si mai important, de persoana sau persoanele din jur dar si de atmosfera in care te afli. Nu intentionez sa-mi tin clientii lipiti de TV jucandu-se! Si eu m-as plictisi privindu-i 🤣

Concursurile vor fi strict in interiorul locatiei. Acestea se vor desfasura in decursul unei saptamani sau unei luni daca fac ceva mai mare. Participantii vor fi selectati aleatoriu in urma inregistrarii iar clasamentul v-a fi pe site. Azi vor concura XYZ maine ABC poimaine Z si C. Cine nu se prezinta pierde la masa verde. Iar ma pui sa dau detalii 🤣

Repet, nu ma astept sa vina cineva sa joace gta v in local ... are si acasa! Mai malt nu mai zic.


Oameni maturi, oameni tineri, who gives a shit? Ai nimerit ultima fraza! "Tu poti doar sa oferi un cadru placut unde pe langa o bericioaica poti sa te mai joci la o consola sa mai socializezi,etc." BINGO! Doar ca pe langa asta, te mai starnesc eu cu niste idei d'ale mele si o sa te fac sa joci acelasi joc de N ori psna o sa progresezi si sa-l faci pe Vasile de la periferie care are poza de'asupra barului ca fiind castigatorul concursului anterior.

Punct! 🤣

#34
MrSilviu

MrSilviu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 29.10.2012
Edit: NU are rost sa oferi ceva ce deja au majoritatea acasa fara sa oferi ceva in plus si aici intervine andreprenoriatul si te intrebi ...

- Ba, de ce sa fac un bar cand sunt magazine si oamenii isi pot lua bautura acasa unde sa bea cu prietenii?
- Ba, de ce sa fac un casino cand sunt atatea platforme online si oamenii pot juca din propriul confort?
- Ba, de ce sa fac un spital privat cand este spitalul de stat sau multe alte spitale?
- Ba, de ce sa fac o firma de taxi cand toti isi permit o masina?
- Ba, de ce sa scot fete la produs cand sunt atatia oameni insurati, deci au femei acasa?

... prinzi ideea? 🤣

#35
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018
mai bine faci o masa de poker :))...iesi mai castigat ;)

#36
MrSilviu

MrSilviu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 29.10.2012
Cu o masa de poker nu faci nimic. Doar sa faci SNG'uri dar cat ai de castigat de pe urma lor? Un SNG tine lejer 1h si la o buyin de 50+10 * o medie de 6 din 9 intr-o medie de 4 din 8h ai 240lei/zi din care ai o gramada de taxe de platit la stat si iti trebuie dealer + barman plus ca se obtin greu autorizatiile. A vrut un prieten sa-si faca si si-a bagat picioarele.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate