Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !
 Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...
 Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...
 La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)
 

Bec inteligent PNI SmartHome SM9W LED 9w cu lumina reglabila, programabil WiFi compatibil cu Google Home, Alexa - Suport, Testare, pareri

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,029
  • Înscris: 23.09.2005
S K ce este, de la temperatura de culoare?

#20
ciine

ciine

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,069
  • Înscris: 04.06.2007

View PostPhobos, on 22 ianuarie 2019 - 17:53, said:

Si la ce Dumnezo ai nevoie de 30.000 lumeni intr-o camera? Eu am incercat un bec Phillips de 2500 de lumeni in bucatarie, si am renuntat ca am zis ca-i prea tare.

La 30.000 de lumeni, iti ia naibii foc, parul.

Eu tot nu te cred.

Baliverne!!!

[ https://www.clipartmax.com/png/middle/246-2461042_discover-ideas-about-angry-emoji-smiley-face-angry.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Sau daca nu, inseamna ca am descoperit si la tine, unul din fixuri.

Djl e cu electrocasnicele antice, tu esti cu lumenii. Posted Image
Am mai avut discutia asta , arunca un ochi aici https://forum.softpe...6#entry23516630
sa dai si o lada cu berePosted Image

Edited by ciine, 22 January 2019 - 18:19.


#21
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010
Pai, becul se aprinde, se stinge, reglezi luminozitatea si costa 130 Lei. Este scump. Folosesc becuri cu LED obisnuite, de la TotalGreen, 13 becuri cat imi trebuie mie, au costat vreo 150 Lei.  
In plus, nu-mi dau seama cum se vede, 9W reprezinta consumul. Ideea este ca de la un bec smart, te astepti la mai multe. Eu am din China, are mai multe culori si difuzor pentru muzica. Chiar il folosesc ca al treilea bec.

#22
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,029
  • Înscris: 23.09.2005

View PostYOUR_GOD, on 22 ianuarie 2019 - 19:36, said:

Pai, becul se aprinde, se stinge, reglezi luminozitatea si costa 130 Lei. Este scump. Folosesc becuri cu LED obisnuite, de la TotalGreen, 13 becuri cat imi trebuie mie, au costat vreo 150 Lei.  
In plus, nu-mi dau seama cum se vede, 9W reprezinta consumul.

800 lumeni. Chior. Ceva mai bine decat 2-3 lumanari.

#23
calinjack

calinjack

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,678
  • Înscris: 21.10.2009
Intrebare:aplicatia folosita are un buton on-off sub forma de scurtatura pe ecran?pentru ca e aiurea sa deschizi aplicatia ca sa dai drumul la un bec.ceva gen widget.

Edited by calinjack, 28 January 2019 - 17:53.


#24
suport_PNI

suport_PNI

    Active Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 1,827
  • Înscris: 21.01.2013

View Postcalinjack, on 28 ianuarie 2019 - 17:52, said:

Intrebare:aplicatia folosita are un buton on-off sub forma de scurtatura pe ecran?pentru ca e aiurea sa deschizi aplicatia ca sa dai drumul la un bec.ceva gen widget.
Fiind vorba de o aplicatie ce poate controla zeci de dispozitive Smart, nu este disponibila crearea unui widget. E o idee buna, cand ai 1 - 2 becuri. Dar cand ai ca Buhnici toata casa Smart, iti trebuie vreo 5 ecrane de telefon sa incapa toate widget-urile. :)

#25
ironR

ironR

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 20.07.2006
1. Pot folosi becurile pe actuala retea de 220V? Le montez in soclu si las comunatorul ON?
2. Pot face un shotcut in aplicatie care sa acopere 2 sau mai multe becuri pe care sa le dimez in acelasi timp? Exemplu: in living am 6 becuri, o zona cu 2 becuri aproape de geam unde vreau sa fie intensitatea la 50% si o zona opusa geamului (4 becuri) unde vreau intensitatea la 70%.

#26
catalin_barna

catalin_barna

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,295
  • Înscris: 08.01.2007
Pe langa alte chestii smart am zis sa iua si un bec....
Asta mi-a iesit in cale. Intial nu i-am gasit utilitatea din cauza ca in mare parte am becuri cu soclu G9 in casa, pana am zis sa-l instalez in camera la copii.....incantare maxima, au  jucarie pe timp de criza....
Nu am folosit aplicatia recomandata, am folosit SmartLife, unde mai aveam ceva device-uri conectate....

Tarziu dar ca sa raspund la intrebarile de mai sus.....
1. da
2. Cu aplicatia SmartLife poti face orice fel de scenariu, implicand toate device-urile conectate. Eu am creat si rutine si le apelez cu Alexa, am doua echo dot-uri....

Edited by catalin_barna, 30 April 2020 - 09:44.


#27
NFS01

NFS01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,410
  • Înscris: 16.03.2011
Dispozitive total inutile,e un bec si atat

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate