Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Bec inteligent PNI SmartHome SM9W LED 9w cu lumina reglabila, programabil WiFi compatibil cu Google Home, Alexa - Suport, Testare, pareri

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#1
suport_PNI

suport_PNI

    Active Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 1,827
  • Înscris: 21.01.2013
Topic dedicat produsului Bec inteligent PNI SmartHome SM9W LED 9w cu lumina reglabila, programabil WiFi compatibil cu Google Home, Alexa - suport tehnic, informatii, detalii, testare si pareri ale clientilor;
[ https://cdn.mo.ro/leaflets/4409/brightfun-app.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://cdn.mo.ro/leaflets/4397/amazon-alexa-produse.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://cdn.mo.ro/leaflets/4398/google-home.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ https://cdn.mo.ro/leaflets/4405/bec-inteligent-pni.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://cdn.mo.ro/leaflets/4406/bec-inteligent-pni-sm9w.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Sincronizare cu Amazon Alexa si Google Home
Puteti controla becul PNI SmartHome SM9W direct din boxa inteligenta Amazon Echo. Sincronizati aplicatia Brightfun cu aplicatia Amazon Alexa sau Google Home si puteti da comenzi ce va permit controlul becului dumneavoastra.
Control de la distanta, programare orara si setare timer
Puteti programa becul sa se aprinda sau sa se stinga la o anumita ora prestabilita. Becul PNI SM9W actioneaza ca o alarma inteligenta care va trezeste prin aprinderea graduala a luminii. De asemenea, la culcare, poate diminua treptat intensitatea luminii.
Controlul temperaturii de culoare si a intensitatii luminoase
Adapteaza-ti temperatura si intensitatea luminii in functie de starea ta de spirit: rece si mai intensa pentru dimineti pline de energie sau calda si mai stinsa pentru seri placute in familie.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/9_aWG6cJID0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Caracteristici
Luminozitate 800 lumeni
Putere 9W
Temperatura culoare Reglabila
Tensiune alimentare 110 - 240 V
Eficienta >= 80%
Conectivitate WiFi 2.4GHz
Soclu E27
Telefoane compatibile Android, iOS
Dimensiuni 60 x 60 x 125 mm 87 g
Aplicatie compatibila BrightFun
Dimabil Da

Pentru membrii forumului  ce au vechime pe Softpedia > de 1 an, activitate pe topicurile dedicate acestei game de produse si nu numai, si cu experienta in domeniu pastram oferta de a transmite GRATUIT acest produs in teste pentru 2 saptamani, cu rugamintea ca dupa returnare sa posteze pe acest forum un review.
Sunt convins ca sunt oameni care iubesc acest domeniu si sunt curiosi sa il tina macar in teste, si de ce nu daca le place sa il achizitioneze cu o reducere de 50% fata de pretul de pe site-ul producatorului.
Va astept cu cereri pe PM, dupa care sa construim impreuna un topic documentat care sa ajute atat vechii cat si noii utilizatori de echipamente Smart Home  / anti-efractie / sisteme de alarmare la efractie.

Attached Files


Edited by suport_PNI, 22 January 2019 - 15:48.


#2
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,334
  • Înscris: 14.06.2006
Sunt interesat, cred ca vin pana la voi. Aveti sediul langa Medcare parca, nu?

Edited by December, 22 January 2019 - 15:50.


#3
mirel3003

mirel3003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,963
  • Înscris: 04.10.2007
130Ron Posted Image cam mult pentru un bec.

Sa schimb toate becurile in casa as intra in faliment (am 29 de becuri in toata casa si numai ce le-a inlocuit cu Philips Led )

#4
ciine

ciine

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,069
  • Înscris: 04.06.2007
130 ron pt un bec de 800 lumeni????Posted Image
am in canera 30000 lumeni si nu am cheltuit atit

Edited by ciine, 22 January 2019 - 15:55.


#5
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,334
  • Înscris: 14.06.2006
Poate ni le da la jumate de pret :)
Si eu am tot de la Philips dar le-as testa pe astea.

#6
suport_PNI

suport_PNI

    Active Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 1,827
  • Înscris: 21.01.2013
mirel: eu zic sa le luati treptat, pe rand, cu zonele in care ati avea cu adevarat nevoie de un dispozitiv inteligent cum este un bec Smart :)

December: ne-am relocat de cativa ani in cartier 1 Mai, str. Olteniei 26A . Ne gasiti pe google.

#7
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,334
  • Înscris: 14.06.2006

 suport_PNI, on 22 ianuarie 2019 - 15:55, said:

December: ne-am relocat de cativa ani in cartier 1 Mai, str. Olteniei 26A . Ne gasiti pe google.
OK, o sa incerc sa ajung saptamana asta pana acolo.

#8
mirel3003

mirel3003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,963
  • Înscris: 04.10.2007

 suport_PNI, on 22 ianuarie 2019 - 15:55, said:

mirel: eu zic sa le luati treptat, pe rand, cu zonele in care ati avea cu adevarat nevoie de un dispozitiv inteligent cum este un bec Smart Posted Image

December: ne-am relocat de cativa ani in cartier 1 Mai, str. Olteniei 26A . Ne gasiti pe google.
Eu am in plan sa imi schimb intrerupatoarele cu unele inteligente,... Spre exemplu in dormitoare am corpuri de iluminat cu cate 4 becuri, e mai simpli si mai ieftin sa cumpar un intrerupator inteligent la care conectez 4 becuri decat sa cumpar 4 becuri inteligente.

Oricum am luat becuri cu lumina rece in bai si cu lumina calda in restul casei.

#9
suport_PNI

suport_PNI

    Active Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 1,827
  • Înscris: 21.01.2013
Vom completa gama de produse smart dedicate caminului, si cu: Intrerupatoare, comutatoare, relee inteligente, similare cu produsele curente.

 ciine, on 22 ianuarie 2019 - 15:53, said:

130 ron pt un bec de 800 lumeni????Posted Image
am in canera 30000 lumeni si nu am cheltuit atit

30.000 lumeni?  interesant   e ceva similar cu   acesta
Cam cat v-au costat si de unde ati luat 30.000 lumeni cu un pret mai mic de 130 lei ?  Vrem si noi ! ! !

Edited by suport_PNI, 22 January 2019 - 16:38.


#10
ciine

ciine

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,069
  • Înscris: 04.06.2007

 suport_PNI, on 22 ianuarie 2019 - 16:14, said:

Vom completa gama de produse smart dedicate caminului, si cu: Intrerupatoare, comutatoare, relee inteligente, similare cu produsele curente.



30.000 lumeni?  interesant   e ceva similar cu   https://www.1000bulb...
Cam cat v-au costat si de unde ati luat 30.000 lumeni cu un pret mai mic de 130 lei ?  Vrem si noi ! ! !
Nu merge link-ul
30000 lumeni  total , fabricat  DIY   5 corpuri insumat  200 w pe cree led
Ieftin ca sunt cu mana in ele , in leduri vreau sa zic, dispersoarele le-am luat de la deseuri (plafoniere defecte din fabricatie)

Edited by ciine, 22 January 2019 - 16:27.


#11
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,044
  • Înscris: 23.09.2005

 ciine, on 22 ianuarie 2019 - 15:53, said:

130 ron pt un bec de 800 lumeni????Posted Image
am in canera 30000 lumeni si nu am cheltuit atit

Cat ma!?!? Eventual daca stai cu masca de sudura pe fata. Posted Image Sau daca ai o camera tip hangar de avioane.

E drept, 130 lei pentru un bec echivalent la unul clasic de 60W e o tampenie.

Evident, asta-i bec "de fițe".

Edited by Phobos, 22 January 2019 - 16:31.


#12
suport_PNI

suport_PNI

    Active Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 1,827
  • Înscris: 21.01.2013
Bravo, de apreciat :)

#13
ciine

ciine

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,069
  • Înscris: 04.06.2007

 Phobos, on 22 ianuarie 2019 - 16:28, said:


Cat ma!?!? Eventual daca stai cu masca de sudura pe fata. Posted Image

E drept, 130 lei pentru un bec echivalent la unul clasic de 60W e o tampenie.

Evident, asta-i bec "de fițe".
Dai o lada de bere  si fac un selfie , lumina unei zile insorite sare de 100000 lumeni  asa ca ce discutam,  mai am de lucru

#14
honeymik

honeymik

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,531
  • Înscris: 18.02.2014
Lumenii astia la ce distanta de bec se masoara? Intreb si eu ...

#15
ciine

ciine

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,069
  • Înscris: 04.06.2007

 suport_PNI, on 22 ianuarie 2019 - 16:28, said:

Bravo, de apreciat Posted Image
Nu contest  tehnologia din spate , hardwarul implementat si munca la programare  dar  frate , pune si tu macar 2000 lumeni  ,bine  echilibrati  pt ca lumina calda consuma mai multa energie  pt aceasi intensitate decit cea rece
E mult de discutat despre lampile led  mult laudate si in acelasi timp foarte dezamagitoare.
Ultimele tehnologii in led  se apropie de 200lumen /w  , dar in conditii ideale , bine racite . Ce nu ne spun ei este ca timpul de viata scade in functie de temperatura la care sunt folosite iar la becurile led sunt forjate catre maxim, niciodata nu au sa tina cit zice in prospect . In acelas timp scade si eficienta   pt ca dupa multe ore de functionare la temperaturi ridicate fluxul luminos se diminueaza.

 honeymik, on 22 ianuarie 2019 - 16:42, said:

Lumenii astia la ce distanta de bec se masoara? Intreb si eu ...

Intensitatea luminoasă care radiază uniform o candelă în toate direcțiile are un flux luminos total de: 1 cd•4π sterradian = 4π ≈ 12.57 lumeni.
Un steradian este egal cu unghiul solid care, având vârful în centrul unei sfere, decupează pe aceasta o arie egală cu raza la patrat.
[ https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/9/98/Steradian.svg/220px-Steradian.svg.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Masurarea e mult mai complexa

Edited by ciine, 22 January 2019 - 17:00.


#16
honeymik

honeymik

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,531
  • Înscris: 18.02.2014
Stiu ce este lumenul, eram curios cand se zice ca un bec are 800 lumeni, la ce distanta de bec se masoara aceasta valoare. Banuiesc ca exista un standard ...

Edited by honeymik, 22 January 2019 - 17:17.


#17
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,044
  • Înscris: 23.09.2005
Si la ce Dumnezo ai nevoie de 30.000 lumeni intr-o camera? Eu am incercat un bec Phillips de 2500 de lumeni in bucatarie, si am renuntat ca am zis ca-i prea tare.

La 30.000 de lumeni, iti ia naibii foc, parul.

Eu tot nu te cred.

Baliverne!!!

[ https://www.clipartmax.com/png/middle/246-2461042_discover-ideas-about-angry-emoji-smiley-face-angry.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Sau daca nu, inseamna ca am descoperit si la tine, unul din fixuri.

Djl e cu electrocasnicele antice, tu esti cu lumenii. Posted Image

Edited by Phobos, 22 January 2019 - 18:00.


#18
ciine

ciine

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,069
  • Înscris: 04.06.2007

 honeymik, on 22 ianuarie 2019 - 17:17, said:

Stiu ce este lumenul, eram curios cand se zice ca un bec are 800 lumeni, la ce distanta de bec se masoara aceasta valoare. Banuiesc ca exista un standard ...
Cred ca standartul este de 1m  dar nu sunt sigur  nu mai tin minte  exact cum sta treaba dar stiu asa  Candela se refera la luminozitatea fasciculului luminos, iar lumenii la cantitatea de lumină vizibilă, nu se pot înlocui, sunt la fel de importante și nu se poate renunța la niciuna dintre cele două caracteristici
Mai exista si fluxul luminos , o alta mancare de peste.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate