Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul
 Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54
 Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?
 Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 

Sfat cumparare auto pentru oras

- - - - -
  • Please log in to reply
148 replies to this topic

#145
Seteh

Seteh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,846
  • Înscris: 21.02.2009
Scuze dar nu am citit decat primele doua pagini si ultimele doua...
De Suzuki Baleno a amintit cineva?

#146
dansysro

dansysro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,581
  • Înscris: 13.06.2005

View PostHannibal_od, on 23 februarie 2019 - 18:01, said:

Mai este varianta Elantra, dar prefer hatchback. Incerc sa ma decid in maxim 2 sapt, ca sa pot da un avans si inscrie pt viitoarea editie Rabla.

la ce pret ai gasit Elantra?

#147
Hannibal_od

Hannibal_od

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 287
  • Înscris: 19.05.2005

View Postdenky, on 23 februarie 2019 - 19:03, said:

La i30 vad ca varianta confort+ cu stop&go e 13272 euro. Am intrat pe specificatii, destul de lacunare, nu prea vad unele chestii, dar ce e bine e ca are climatizare automata. Daca intra si scaune incalzite si pilot, parca nu e rea oferta.
Varianta Comfort nu are clima, are aer manual. Pret cu Remat aprox 12.500 (am scazut 400 euro pretul unui tichet cumparat) sau 12.100 euro pt cine are rabla pt casat. Aer conditionat automat primesti doar de la echiparea Highway in sus, dar avand in vedere ca in acea echipare masina nu se incadreaza la Rabla, pretul pe care trebuie sa il platesti este de aprox 15.000 euro. Ce ai in plus la Highway: senzori parcare spate, jante aliaj '16, acces schiuri prin cotiera spate, bluetooth cu recunoastere vocala, climatizare automata si dezaburire automata, geamuri electrice fata/spate, geamuri spate si luneta fumurii, manere interioare usi cu tenta cromata, roata rezerva de dimensiuni normale cu janta de aliaj, scaun pasager reglabil manual pe inaltime, scaun sofer cu reglare lombara electrica, scaune fata incalzite, volan incalzit, sistem Audio TFT LCD 8'', display color cu touch-screen (Radio/MP3/ RDS/ Bluetooth), USB+AUX, camera video spate, Apple car play, Android Auto, 4 difuzoare, tweetere. Personal, merita diferenta de 2.500 euro pentru aceste optionale in plus fata de Comfort+. Dar, teoretic motorul va trage mai greu cu aceste optionale in plus.

View PostSeteh, on 23 februarie 2019 - 19:38, said:

Scuze dar nu am citit decat primele doua pagini si ultimele doua...
De Suzuki Baleno a amintit cineva?
Doar in treacat. Daca te intereseaza Baleno, in sectiunea "Jurnal de bord" este un coleg, proaspat detinator al acestui model.

View Postdansysro, on 23 februarie 2019 - 21:27, said:

la ce pret ai gasit Elantra?
Echipare Comfort - 14.262 euro cu TVA, nu se incadreaza la Rabla. Cred ca stii ca exista o singura motorizare, 1.6 128 cp. Diferenta este la echipari. Dealerul mi-a dat o oferta in graba, nu am incercat sa negociez nimic, nici macar nu am specificat ce nivel de echipare m-ar tenta.

#148
Hannibal_od

Hannibal_od

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 287
  • Înscris: 19.05.2005
Salut, colegi!
Am reusit sa gasesc o masina care sa corespunda dorintelor din ultima vreme. A fost o alegere de ultima ora, venita la recomandarea unui amic (si marca si agentul de vanzari).
M-am hotarat in privinta uni Kia Ceed, cu motorizarea turbo, 1.4 - 140 cp, in echipare Best, cu cateva optionale pe care le doream. Astazi, am testat masinuta si vazut mai bine, pana acum nu am cochetat cu ideea achizitiei unui Ceed, am fost setat pe alte clase, marci. Mi-a placut cum merge, dar nu a fost "dragoste la prima vedere", este cumva din interes!!
In fine, am cam ales cu capul (zic eu) si mai putin cu inima, deoarece preferata mea din tot ce am vazut pana acum era Civic x. Din pacate, are un pret prea ridicat chiar si pt motorizarea 1.0, asa ca am zis pas. Riscam sa ma mut in masina dupa ce o luam, avand in vedere ca am plecat cu cautarile de la un buget de 13k si l-am depasit cu ceva mai mult decat stabilisem in familie.
Pret final cu discount-ul acordat de producator de 1500 euro si 3.5% de la dealer - 17.540 euro, la care mai se scade Rabla.
Per total multumit de alegere, sper sa nu imi insele asteptarile, mai ales ca este prima masina de provenienta asiatica.
Masina va fi fabricata in 26 martie, la inceputul lunii se aproximeaza ca voi intra in posesia ei.
Se poate inchide topic-ul, deschid jurnal cum am masinuta.
Seara buna

#149
takis

takis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,628
  • Înscris: 22.03.2007
Buna alegere! Ca posesor de Civic x 1.5 Vtec Turbo, dar si fost posesor de Hyundai Elantra, iti spun ca o vei fi privit cu invidie de toti cei care au Golf 7 sau Focus cu 4 ani garantie si aia trasi de par. Vei plati ceva banuti pe intretinere, nu mai mult decat la firme "mai jmechere", dar 7 ani n.o sa stii ca ai masina. Noul Ceed este mult peste vechea generatie la tinuta de drum si, chiar daca nu a fost dragoste la ptima vedere, vei avea timp sa.i descoperi calitatile si avantajele care au facut din aceasta marca una dintre cele mai apreciate marci la nivel european, in special in randul tinerilor si a celor care isi doresc o masina robusta, fiabila, performanta, sigura si foarte placuta la condus! Felicitari, ma bucur mult cand vad ca mai sunt romani care lasa la o parte prejudecatile atotstiutorilor din auzite, atotcunoscatorilor de povesti inventate sau habarnistilor de coltul blocului!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate