Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

CNA - o afacere de partid ce protejeaza media aservita hotilor

* * - - - 3 votes
  • This topic is locked This topic is locked
23 replies to this topic

#19
mahu

mahu

    Magister

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,855
  • Înscris: 22.04.2007

View PostOriginalCopy, on 22 ianuarie 2019 - 14:05, said:

O altă posibilitate e ca un numar mare de plangeri a fost facut de rezistenții picati la bac de pe facebook.

Stimabile, esti total obsedat de aceasta sintagma si o repeti extrem de des. Ti-am mai spus ca esti intr-o grava eroare. Marea masa a #rezistului nu este caracterizat de picarea la bac, ba chiar dimpotriva. majoritatea sunt oameni cu familii, joburi bune, doctorate, corporatisti, intr-un cuvant middle class De facebook insa da. Dar care ar fi problema ta? Mai ramane sa ne sugerezi ca pe vremea matale lumea nu statea pe facebook ci se intalnea la Caminul cultural, sau la sezatoare, sau la Cantarea Romaniei, sau poate la Cenaclul Flacara.

#20
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,328
  • Înscris: 29.07.2013

View PostOriginalCopy, on 22 ianuarie 2019 - 14:05, said:

rezistenții picati la bac de pe facebook.

Altfel, sesizarile insasi au fost facute la misto.

Nasol si cu bacu' trecut cu pile ;)

#21
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

View PostMizu, on 22 ianuarie 2019 - 12:51, said:

Poate acele sesizari nu au fost fondate.


Domne fereste....ce-ti veni......???
Te faci frate cu hotii ?


apropo....pentru ce a fost sanctiunea care a dus la oprirea transmisiei Realitatea tv?

si da, poate ca ar fi inutila o asemenea  institutie.....
Daca
-am avea destula educatie politica si educatie in general sa respectam un limbaj corect, civilizat, demn.
Nu e cazul
-am avea o mass media neaservita diverselor interese.
X se plange ca transmisia de 10 august nu a fost obiectiva, la fel se plange si Y de la partidul celalalat....
-am avea jurnalizti, analisti si comentatori profesionisti CARE SA FACA PROPRIILE REPORTAJE
PROPRIILE ANCHETE, si sa-si puna numele lor la bataie, nu sa citeasca ce le scriu sefii....
Securitatea traieste si inima ei bate....bate.....si la posturile TV, caci la radio este ceva mai in regula


Astea fiind datele.....cum putmn crede ca ne descurcam fara politisti sa amendeze ?
Care politisti, da, azi sunt ai PSD, ieri erau al altor partide si daca vine PNL-ul isi pune proprii mmebrii in CNA....
hai sa nu mai vopsim cioara si sa o vindem ca papagal

Edited by vio69a, 22 January 2019 - 15:24.


#22
dmx85

dmx85

    antrenor dă jmekheri

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,253
  • Înscris: 06.01.2009

View Postargonaut, on 22 ianuarie 2019 - 15:16, said:



Nasol si cu bacu' trecut cu pile ;)

De multe ori am impresia ca unii useri care sustin pe fata PSD-u' sunt de fapt niste trolli care spun in mod intentionat tampenii cu scopu' de a-i ridiculiza pe adevaratii sustinatori ai PSD-ului.

#23
notrust

notrust

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,731
  • Înscris: 09.11.2016

View PostMizu, on 22 ianuarie 2019 - 12:51, said:

Poate acele sesizari nu au fost fondate.
Ce sesizari ?
Cand spui antena 3 spui o televiziune care produce teroare si panica in  randul batranilor, trebuie obligati sa-si schimbe grila de programe, altfel lacatul pe cosmelie.
Eu as acuza acest post de terorism, l-as inchide si as aresta si cativa angajati de pe acolo.

#24
christig

christig

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,861
  • Înscris: 31.10.2002

View Postciine, on 22 ianuarie 2019 - 14:29, said:

Membri cna, ccr , avocatul poporului , ar trebui alesi prin vot direct numai din persoane strict cu activitate in domeniu in 50 % si din societatea civica restul
CSM-ul are 2 membri ai "sociatatii civile"..alesi de.. senat.

unul dintre ei e sluga lui voiculescu..derbedeul Alistar, ce mananca fecale la seral in wc3

trebuie asanata..cu puscaria..clasa politica. altfel slabe sanse sa poti depolitiza ceva. au facut ei pana si CSM-ul rosu..unde zici ca-s dracu judecatori...zici, ba,,,judecatori, facultate grea, 20 pe loc..nu pot fi atat de imbecili sa votze cu hotii...numai ca vezi..sunt.d-aia corupti/invatati in sistem/ pe mita spagi/supt la borfasi...adusi de clica de hoti..de prin teleorman si alte baronate.. si protapiti in timp sus..unde sa le asigure spatele in caz de ceva. amintiti-va de reteaua catalin voicu..stenograme..cum dadea el cu suspendare..si salva atarnatorii borfasilor rosii! a contat pentru idiotii ce voteaza ciuma rosie..fix cat negru sub unghie!! votantul ciuma rosie nu e om..e un strop mai istet decat gaina.

Edited by christig, 22 January 2019 - 17:45.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate