Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Clubul userilor dependenti de forumul Softpedia

* * * * * 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
67 replies to this topic

Poll: Clubul userilor dependenti de forumul Softpedia (96 member(s) have cast votes)

Sunteti dependenti de Sofpedia?

  1. Da! (29 votes [30.21%] - View)

    Percentage of vote: 30.21%

  2. Nu! (35 votes [36.46%] - View)

    Percentage of vote: 36.46%

  3. NU! (de fapt sunt, dar nu vreau sa recunosc) (32 votes [33.33%] - View)

    Percentage of vote: 33.33%

Vote Guests cannot vote

#1
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,279
  • Înscris: 30.10.2003
Hai sa fim seriosi. Faptul ca postam de dimineata pana seara dovedeste un singur lucru: suntem dependenti.

Cum altii sunt toata ziua pe FB citesc bancuri, pun poze cu ce au mancat, pe unde au fost in vacanta, discuta verzi si uscate, asa suntem si noi aici. Partea proasta e ca trece timpul si noi nu facem nimic bun, ceva productiv care sa aduca bani. Rezultatul acestei discutii trebuie sa se concretizeze in mai putin timp de stat aiurea pe forum si mai multa activitate care sa ne ajute sa ne dezvoltam personal sau sa ne aduca bani.

Ar fi de apreciat sa participe la discutie cei care recunosc ca au o problema cu SP. Banarea sau incetarea definitiva a activitatii pe forum nu e o solutie.

Deci sa incepem cu inceputul, sa avem curajul sa acceptam ca avem o problema si sa votam in chestionar. Care se baga?

#2
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Eu nu sunt dependent

#3
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,279
  • Înscris: 30.10.2003
Ok, nu uita sa votezi a treia optiune!

#4
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011
si eu sunt independent Posted Image

#5
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,718
  • Înscris: 12.01.2018
de ce ai impresia că dacă stai pe forum NU POȚI face bani.dacă tu nu poți alții pot Posted Image

#6
tioopedi

tioopedi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,707
  • Înscris: 01.12.2018
nici eu nu sunt in sevraj cand cade net-ul

#7
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Forumeala e un rau/bine necesar Posted Image . In putinele momente libere n-ai voie sa te plictisesti sau sa nu te lauzi cu ceva Posted Image

#8
marmota_vasi

marmota_vasi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 486
  • Înscris: 13.02.2008

View PostBursul, on 22 ianuarie 2019 - 08:55, said:

..... Partea proasta e ca trece timpul si noi nu facem nimic bun, ceva productiv care sa aduca bani.....

pe mine ma intereseaza anumite topicuri de discutie ,  problemele si mai ales solutiile gasite la problemele ridicate de utilizatori. Evident ca sunt si multe postari formate din 4 cuvinte, scrise doar ca sa creasca numarul postarilor cuiva...dar daca chiar te intereseaza un subiect, functia de cautare pe forum e foarte utila ( de aceea am incurajat mereu utilizatorii sa posteze solutia gasita la problema lor, ca poate mai tarziu va fi folositoare si altora..

ps: I'm in for the craic , not for the money..

#9
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,279
  • Înscris: 30.10.2003

View PostEMPP, on 22 ianuarie 2019 - 09:05, said:

de ce ai impresia că dacă stai pe forum NU POȚI face bani.dacă tu nu poți alții pot Posted Image
Eu-s multimilionar. Insa vreau sa fac mai multi bani si nu prea pot ca stau prea mult pe forum.

#10
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,654
  • Înscris: 22.01.2015
Bursule,hai ca-ti zic:  Lucrez schimbul 3!   Stau treaz cam pana pe la 8 uk(10 in Ro),dorm 3/4 ore,  mai intru aici.  Mananc si iar somn!  La 17(19 Ro) mai intru. Gata, a trecut o zi de iarna.  La pescuit nu----e frig,la plimbari aiurea nu--acelasi motiv.  Imi cunosc planificarea la munca pana pe 31.03.2019.  Cand sant liber(mereu 2 zile legate,dar pot pica oriunde in cele 7 saptamanale)  Week sat/sun pe la prieteni.  Daca pica mon/thurs- ceva magazine si pub-ul local pt.2 pinte.  A,aa cand sant liber mai intru la ore caudate:2.00////3.00!

#11
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,279
  • Înscris: 30.10.2003

View Postmarmota_vasi, on 22 ianuarie 2019 - 09:08, said:


pe mine ma intereseaza anumite topicuri de discutie ,  problemele si mai ales solutiile gasite la problemele ridicate de utilizatori. Evident ca sunt si multe postari formate din 4 cuvinte, scrise doar ca sa creasca numarul postarilor cuiva...dar daca chiar te intereseaza un subiect, functia de cautare pe forum e foarte utila ( de aceea am incurajat mereu utilizatorii sa posteze solutia gasita la problema lor, ca poate mai tarziu va fi folositoare si altora..

ps: I'm in for the craic , not for the money..
La tine se vede clar ca nu ai ce cauta aici. Du-te inapoi pe topicurile tale. Ai venit doar sa ne faci in ciuda?

Se stiu ei bine cine sunt si faptul ca sunt dependenti. Insa trebuie sa vina aici in fata sa recunoasca.

#12
toto_riina

toto_riina

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,560
  • Înscris: 20.08.2014
De cativa ani nu mai intru p-aici decat sporadic, si postez la fel. M-am dezobisnuit, adica nu traiesc virtual.

#13
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,222
  • Înscris: 29.07.2013

View Posttoto_riina, on 22 ianuarie 2019 - 09:15, said:

De cativa ani nu mai intru p-aici decat sporadic, si postez la fel. M-am dezobisnuit, adica nu traiesc virtual.

Doamne ajuta! :D

#14
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,767
  • Înscris: 01.11.2005
Eu sunt pe Softpedia ca sa dau click pe reclame. Serios, clickuiesc reclame ca astia s-au invatat ce imi place sa vad (deh, cookies).
In schimb, faptul ca jobul este este exclusiv calculator, exclusiv trebuie sa stau in fata lui tot programul (bine, cu pauze lungi si dese), faptul ca nimeni nu imi tine contul cat stau pe net, desi si sefii mei stiu asta, dintre toate site-urile SP-ul mi-a placut cel mai mult.
Este intr-adevar o comunitate in care auzi fel si fel, mai razi, te mai enervezi...dar e ok per total.
Si cred ca marele avantaj al forumului este anonimitatea....desi sunt sigur ca unii useri se cunosc intre ei foarte bine (uneori mai bine decat ar trebui :) )
In rest nu as putea spune ca sunt dependent. Intru doar daca trebuie sa fac ceva la calculator. Dupa cum poate unii ati obs, dupa ora 18:00 nu prea mai postez ca sunt acasa si daca prind consola sau un WOT mai pe seara am si eu 30 de minute de respiro...in rest sunt jucaria celor mici pana mi se termina bateriile (lor nu, niciodata).

Edited by tehnics, 22 January 2019 - 09:37.


#15
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,658
  • Înscris: 30.10.2009
Foarte mișto a treia opțiune :D Cu Nu și Da era un poll nesărat.

#16
Argent

Argent

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,777
  • Înscris: 01.10.2017
Subiectul asta imi aduce aminte de o discutie purtata cu o cunostinta, tatal lui s-a apucat sa se duca la secta Martorilor, asta imi zicea asa ca este bine ca s-a apucat sa se duca la secte si nu s-a apucat de bautura, pacanele sau alte dependente mai cheltuitoare.
Asa si cu softpedisti, bine macar ca stau pe forum, cald, cumva au bani sa isi permita internet, poate un telefon smart.

Macar softpedisti la modul general nu discuta despre ce scriu pe forum, facebookisti se apuca sa zica cand ii ziua imbratisarilor(a fost ieri).

#17
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004
Eu refuz sa votez. Nu vreau sa vedeti ce optiune aleg :D

#18
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005
Nu există o dependență în adevăratul sens.
Mai curând o obișnuință, eventual.

Forumurile, ca platformă de socializare, pierd teren de al an la an.   Nu doar Softpedia.   Toate forumurile pierd, la nivel global.  
Este un regres provocat de alternativa altor tipuri de rețele, precum FB @ shit.

Mai mult citesc, iar de scris o fac mult mai rar.  Nu am simțit vreo nevoie să postez.  
O dependență este ancorată în recompensa plăcerii.  
Dar, dacă dispare plăcerea, dispare și dependența.  






Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate