Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Accidente / Incidente / Securitate Auto

* * * * * 5 votes
  • This topic is locked This topic is locked
39849 replies to this topic

#28477
Trexman

Trexman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,371
  • Înscris: 11.11.2017

View PostEvergreen, on 19 aprilie 2019 - 13:00, said:

Auzisem ca e în spital, anularea lui se poate face, judecata după ce scapă cu viață. Dar asa ca în filme, 2 3 întrebări și la pirnaie.

Nu ți-a cerut nimeni permisul sau ți l-a cerut cineva și tu oricum nu l-ai dat?

#28478
Evergreen

Evergreen

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,916
  • Înscris: 09.12.2004
Nu înțeleg ce dorești.

Raspunsesem abacului.

#28479
polizei

polizei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,291
  • Înscris: 05.06.2006
Filmarea am facut-o ieri in loc. Sindrilita. Intre B si Urziceni soferul Loganului B-56-XDT a agresat aproape toti participantii prin nepastrarea distantei si probabil flash-uri. Practic la 100-120km/h `se lipea` de orice masina care mergea pe banda de circulatie...pe la Urziceni am vazut ca facea si depasiri aiurea dand traficul peste cap.

Soferul Passat-ului mergea cu 60-70km/h si avea o distanta corespunzatoare fata de VW Transporter (nu stiu de cand statea in spatele lui si daca isi dorea sa depaseasca) ....insa cand in spate a aparut logan-ul agresor, a luat decizia neinspirata de a depasi duba prin dreapta(pe acostament). A mai fost doar un pic pana la un accident .S-a speriat si pietonul de pe dreapta.


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/RnPdDhwp3CY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by polizei, 19 April 2019 - 18:14.


#28480
DANANDREI2001

DANANDREI2001

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,613
  • Înscris: 10.08.2009

View Postharyhary, on 17 aprilie 2019 - 07:26, said:

ce legatura are toata tragedia asta cu pensia speciala a astuia? sau nu mai stim sa gandim rational?

Are o mica legatura.
Un taran analfabet care probabil a frecat-o toata viata a iesit la pensie la 50 de ani cu o pensie mai mare ca un profesor .
Pentru ca e special si noi trebuie sa platim specialii.
Si specialii nu stau ca prostii la bariera ca sunt speciali.

#28481
0v1d1u

0v1d1u

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,180
  • Înscris: 10.03.2007

View Postpolizei, on 19 aprilie 2019 - 17:58, said:

Soferul Passat-ului mergea cu 60-70km/h si avea o distanta corespunzatoare fata de VW Transporter (nu stiu de cand statea in spatele lui si daca isi dorea sa depaseasca) ....insa cand in spate a aparut logan-ul agresor, a luat decizia neinspirata de a depasi duba prin dreapta(pe acostament). A mai fost doar un pic pana la un accident .S-a speriat si pietonul de pe dreapta.

Asta, în opinia mea, e situația ideală: nu s-a lăsat cu morți, pagubele materiale sunt minime, sperietura e maximă și lecția a fost învățată. Pot să pun rămășag cu voi că cel puțin în ziua aia ăla n-a mai depășit prin dreapta.

Ziua merg pe acostament dar noaptea nici gând, stau numai pe bandă și cine vrea să mă depășească să o facă regulamentar. Unii chiar s-au învățat prost, au mașini cu mulți cai putere, nu e nicio mașină pe contrasens dar tot n-ar avea coaie să te depășească cum trebuie, vor musai să te dai tu pe acostament ca să poată trece ei.

Edited by 0v1d1u, 19 April 2019 - 19:15.


#28482
Evergreen

Evergreen

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,916
  • Înscris: 09.12.2004
Daca fiecare agresat isi spala parbriz, luneta, faruri....

#28483
Yoda

Yoda

    Eternal padawan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,468
  • Înscris: 04.10.2002
(mesaj eronat, rog un moderator să-l şteargă)

Edited by Yoda, 19 April 2019 - 20:53.


#28484
polizei

polizei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,291
  • Înscris: 05.06.2006

View Post0v1d1u, on 19 aprilie 2019 - 19:14, said:

Asta, în opinia mea, e situația ideală: nu s-a lăsat cu morți, pagubele materiale sunt minime, sperietura e maximă și lecția a fost învățată. Pot să pun rămășag cu voi că cel puțin în ziua aia ăla n-a mai depășit prin dreapta.

Ziua merg pe acostament dar noaptea nici gând, stau numai pe bandă și cine vrea să mă depășească să o facă regulamentar. Unii chiar s-au învățat prost, au mașini cu mulți cai putere, nu e nicio mașină pe contrasens dar tot n-ar avea coaie să te depășească cum trebuie, vor musai să te dai tu pe acostament ca să poată trece ei.

Eu sincer am vazut direct -accident. A fost pe faza si Transporter si s-a retras la timp......a fost pe faza si cel cu Passat si nu s-a pierdut, in sensul ca putea ramane pe sosea si se puteau lovi sau iesea ,se speria si tragea brusc stanga de volan , moment in care poate ar fi derapat.

Din incidentul asta si soferul Vw-ului Transporter si soferul Vw-ului Passat probabil au invatat cate ceva . Insa soferul loganului nimic.....dupa faza asta continua sa il impinga pe cel cu Transporter , ba chiar ar vrea sa intre putin si pe contrasens.

Si eu circul aproape la fel....ziua pe banda de circulatie si/sau acostament iar noaptea numai pe banda de circulatie .Ma dau la o parte doar daca conditiile de drum imi permit....

Edited by polizei, 19 April 2019 - 23:46.


#28485
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,840
  • Înscris: 26.02.2010
După BMW, am văzut ca și cei cu Logan au devenit cam agresivi în trafic, pana la urma mașina e doar un mit, piesa dintre volan și scaun rămânând exponențiala și în acest caz.

#28486
adrian_r5

adrian_r5

    23:58

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,696
  • Înscris: 23.04.2007

View Post0v1d1u, on 19 aprilie 2019 - 19:14, said:

sperietura e maximă și lecția a fost învățată. Pot să pun rămășag cu voi că cel puțin în ziua aia ăla n-a mai depășit prin dreapta.
Eu cred ca idiotu' n-a invatat nimc ... merita sa-si insire creierii pe asfalt si atunci sigur nu mai face prostii.

PS - sctrict parerea mea si nu trebuie sa fiti de acord cu ea.

Edited by adrian_r5, 20 April 2019 - 17:47.


#28487
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,681
  • Înscris: 21.06.2016
Eu din filmul ala vad un idiot cu Passat. Ala cu Loganul nu se vede sa fi facut mai nimic.

#28488
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,840
  • Înscris: 26.02.2010
Șoferul unei dube, în vârstă de 37 de ani, a distrus un stâlp de curent. S-a oprit într-o conductă de gaze.
Bărbatul avea peste 1 mg/l alcool pur în aerul expirat.

https://m.realitatea...ui_2188292.html

Ar merita permisul anulat și ceva pușcărie, 2-3 ani, ca să mai dea un exemplu și pt alții.

#28489
AndreiMarianCiprian

AndreiMarianCiprian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 643
  • Înscris: 11.02.2014
doar un nesimtit sau doi ? nu e filmarea mea.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/QQIruD9m_qg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#28490
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Doi tâmpiți. Am impresia că filmarea nu arată începutul altercației. Iar spre final (nu am stat să văd tot), omul trece cel puțin o dată pe roșu.

#28491
titoo

titoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,225
  • Înscris: 19.03.2007

View PostAndreiMarianCiprian, on 21 aprilie 2019 - 11:00, said:

doar un nesimtit sau doi ? nu e filmarea mea.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/QQIruD9m_qg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Nu e vorba de 1 sau 2 nesimtiti, e vorba ca initial cel cu masina argintie (nu cel care filma) avea prioritate sa se inscrie pe banda 2, iar tantalaul care a pus filmarea si nu cunoaste regulile de circulatie se mai face si de ras facand imaginile publice.

Edited by titoo, 21 April 2019 - 12:47.


#28492
polizei

polizei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,291
  • Înscris: 05.06.2006

View Postvrajitoruldinoz, on 20 aprilie 2019 - 22:06, said:

Eu din filmul ala vad un idiot cu Passat. Ala cu Loganul nu se vede sa fi facut mai nimic.

Cum am spus si mai sus , de aceea am tinut sa-i scriu numarul , soferul loganului a agresat toti participantii (inclusiv pe mine) care mergeau pe banda de circulatie si nu numai (intra si in depasiri aiurea). Daca erau 3-4-5 masini pe strada in orice configuratie si aparea logan-ul incepea haosul.

Agresiunea fata de Passat nu se vede din cauza unghiului si a faptului ca distantele pe filmare (aproape pe orice filmare cu camera auto) sunt mai mici decat par.

Atitudinea soferului de Logan se vede mai clar cand il agreseaza/impinge pe cel cu duba si sta lipit de el la 1-2m.

Edited by polizei, 21 April 2019 - 13:51.


#28493
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,681
  • Înscris: 21.06.2016
Statul lipit se rezolva cu un urcat pe frina. Sau doua. Dupa aia ia distanta.

View Postaris86, on 21 aprilie 2019 - 09:11, said:

Șoferul unei dube, în vârstă de 37 de ani, a distrus un stâlp de curent. S-a oprit într-o conductă de gaze.
Bărbatul avea peste 1 mg/l alcool pur în aerul expirat.

https://m.realitatea...ui_2188292.html

Ar merita permisul anulat și ceva pușcărie, 2-3 ani, ca să mai dea un exemplu și pt alții.

Pai nu e beat si a facut accident? Nu asta e consecinta legala?

#28494
Trexman

Trexman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,371
  • Înscris: 11.11.2017

View PostAndreiMarianCiprian, on 21 aprilie 2019 - 11:00, said:

doar un nesimtit sau doi ? nu e filmarea mea.

Doi cai frumoși.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate