Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...
 Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 

Accidente / Incidente / Securitate Auto

* * * * * 5 votes
  • This topic is locked This topic is locked
39849 replies to this topic

#1
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
Am zis ca e util sa facem un topic in care putem sa postam si evenimente la care nu am fost musai spectatori. Incep eu cu un accident intamplat in iasi : D. Detalii si poze mai multe gasiti aici
Attached File  img51370ky.jpg   421.41K   3336 downloads Attached File  img51393ms.jpg   474.83K   2921 downloads Attached File  img51579cm.jpg   420.83K   2819 downloads

Edited by romaximusro, 14 November 2005 - 01:43.


#2
Netshadow

Netshadow

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 409
  • Înscris: 21.07.2004
Fain! :P As posta si eu poze de la un accident,dar la care nu am fost spectator,ci actor principal :P .Din pacate(sau din fericire   :rolleyes: ) singurele poze facute acolo au ramas la politistul care le facuse  :photo:

#3
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Pentru accidente prin care ai trecut si ai scapat, vezi rubrica de mai sus. :)

Edited by AlexIP, 14 November 2005 - 14:26.


#4
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005
prin noiembrie 2003, cred ca pe linga Faget... Nu stiu cum a ajuns asa... dar nu cred ca a fost usor sa se urce pe bucata aia de beton...

Attached File  Accident_2003_noiembrie_1.JPG   96.36K   2235 downloadsAttached File  Accident_2003_noiembrie_2.JPG   100.73K   2472 downloads

Edited by H725, 01 March 2006 - 18:25.


#5
tudormon

tudormon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 447
  • Înscris: 23.05.2005
Asta merita bonus pentru impresie artistica, ca la Carmaggedon (the pc game).

#6
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
norocul prostului :lol:

#7
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Aia nu era cumva borna? :)

#8
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005

View PostAlexIP, on Mar 3 2006, 16:15, said:

Aia nu era cumva borna? :)

Nu... era ceva de beton in care cred ca era pusa inainte bariera... (accidentul se petrecuse linga o bariera)

Edited by H725, 08 March 2006 - 10:00.


#9
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005
Ieri am trecut prin Drobeta Turnu Severin. La iesirea din oras (linga "valea lui dinu") erau citeva echipaje de politie, o gramada de curiosi, 2-3 cameramani... Am vazut un scuter "spart" si un trup acoperit cu un cearceaf RIP
Attached File  Accident_scuter_Severin_1.jpg   62.17K   2490 downloadsAttached File  Accident_scuter_Severin_2.jpg   71.18K   2266 downloads
Cam cu o ora si ceva mai inainte, cind eram pe strada calomfirescu, linga masina, a trecut pe linga mine un scuter, cu un tinar care asculta la casti muzica  :o  , fara casca de protectie... totusi mergea incet, la coltul strazii, unde avea stop, a oprit. E posibil sa fi fost acelasi scuter si acelasi pilot... mai ales ca scuterul era destul de nou, fara numar de inmatriculare (in ambele cazuri)...
Ciudat e ca marind poza am vazut in mina tinarului ceva care pare mansonul ghidonului, care imi e greu sa cred ca ii putea ramine in mina dupa asa un accident (in care i-au sarit si ambii adidasi)...
Attached File  Accident_scuter_Severin_3.jpg   19.12K   2744 downloads
Oricum inca o data RIP si conduceti cu atentie... poate aflam de la niste severineni sau miine de la stirile de la ora 17 care a fost cauza accidentului (nu am vazut o masina pe acolo in afara de cele de politie)...

#10
Zetics

Zetics

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,424
  • Înscris: 23.10.2003

Adevarul, on Apr 18 2006, said:

Accident cu motoscuterul
de Iulian GOGONEA

Un tânăr a murit pe loc, iar altul se zbate între viață și moarte ca urmare a unui grav accident rutier petrecut, luni seară, în Drobeta Turnu-Severin. Cei doi, verișori, ambii din municipiu, circulau cu un motoscuter și, din cauza neadaptării vitezei la condițiile de drum, au intrat în coliziune frontală cu un stâlp metalic. În urma impactului, conducătorul motoscuterului, Felix Graf, 22 de ani, student la Universitatea de Medicină Timișoara, a decedat pe loc, iar pasagerul Felix Bobiț, 16 ani, elev la un liceu din Severin, a fost rănit grav.


#11
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005
Astazi am vazut 2 accidente in TM, usoare din fericire...

Un symbol a taiat linia continua si nu s-a asigurat in dreapta, s-a ciocnit cu un cielo... ca deobicei cel lovit in lateral a scapat cel mai usor...
Attached File  Clio_Vs_Cielo_1.JPG   59.42K   1199 downloadsAttached File  Clio_Vs_Cielo_2.JPG   65.71K   1019 downloads

Putin mai tirziu, pe circumvalatiunii colt cu gh lazar, o dacie, probabil fara frine, a intrat pe spatiul verde si a lovit semaforul (sau i-a taiat cineva calea si l-a evitat urcind pe spatiul verde...). Daca semaforul ceda, putea sa omoare pe cineva...  :o
Attached File  Dacia_Semafor_1.JPG   72.25K   1296 downloads

Edited by H725, 20 April 2006 - 22:13.


#12
Piniuli

Piniuli

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,691
  • Înscris: 09.01.2006
Aproape de fiecare data cand plec acasa de la Faculta (cam din 2 in 2 saptamani) vad cate un accident pe soselele patriei :).  Iata cateva dintre ele:
Asta e in Brasov:
Attached File  Imagine_0395.jpg   34.49K   1424 downloads

Attached Files



#13
andy_andronache

andy_andronache

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 29.04.2006
Salut. Sunt nou pe aici si vreau sa va spun un accident. La intersectia de la Miciurin , pe strada ce duce sa faca spre Casa Scanteii nu ai voie sa faci stanga spre Piata Domenii. O incepatoare cu un Peugeot 307 a facut stanga.De pe strada ce vine dinspre Casa scanteii si duce spre Crangasi a ventit unu cu un Renault Clio 2 , a claxonat NU A FRANAT si a intrat in Peugeot. Peugeot-ul a fost aruncat pe refugiu. RENAULT-UL AVEA URMATOARELE: bara fata sparta si capota indoita .
PEUGEOT-UL : aripa spate pitin indoita , punte spate usor indoita.

Edited by andy_andronache, 29 April 2006 - 22:50.


#14
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004

View PostH725, on Apr 18 2006, 03:42, said:

Ieri am trecut prin Drobeta Turnu Severin. La iesirea din oras (linga "valea lui dinu") erau citeva echipaje de politie, o gramada de curiosi, 2-3 cameramani... Am vazut un scuter "spart" si un trup acoperit cu un cearceaf RIP
Attachment attachmentAttachment attachment
Cam cu o ora si ceva mai inainte, cind eram pe strada calomfirescu, linga masina, a trecut pe linga mine un scuter, cu un tinar care asculta la casti muzica  :o  , fara casca de protectie... totusi mergea incet, la coltul strazii, unde avea stop, a oprit. E posibil sa fi fost acelasi scuter si acelasi pilot... mai ales ca scuterul era destul de nou, fara numar de inmatriculare (in ambele cazuri)...
Ciudat e ca marind poza am vazut in mina tinarului ceva care pare mansonul ghidonului, care imi e greu sa cred ca ii putea ramine in mina dupa asa un accident (in care i-au sarit si ambii adidasi)...
Attachment attachment
Oricum inca o data RIP si conduceti cu atentie... poate aflam de la niste severineni sau miine de la stirile de la ora 17 care a fost cauza accidentului (nu am vazut o masina pe acolo in afara de cele de politie)...


completare: http://www.motocicli...ndpost&p=374410

zice userul sebby: Cu corectarea la articolul de pe softpedia ca pasagerul avea 15 ani, elev in cls a 8`a.

#15
shumilica

shumilica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,011
  • Înscris: 05.02.2004
a fost ieri mi se pare pe nu stiu ce drum din punct ro un accident filmat de camera radarului unei masini de politie in timp ce unul din politai vorbea cu cel pe care-l oprise pentru o amenda sau ceva de genul. A venit din contrasens un Megane si i-a maturat pe cei doi. Are cineva filmarea? :w00t:

Edited by shumilica, 05 May 2006 - 16:45.


#16
dan.v

dan.v

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 286
  • Înscris: 16.01.2006
Astazi pe E85, dupa Adjud, la intersectia cu drumul spre Podu Turcului, unde sunt pe stanga si dreapta restaurantele UMB.
M-a depasit inainte de Buzau foarte rapid, eu aveam aprox 150km/h.
Attached File  s350.jpg   39.67K   2691 downloads

#17
big_ipaq

big_ipaq

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,466
  • Înscris: 13.05.2004
Nasol, un S-Class nou nout, care probabil va fi considerat dauna totala. Abia astept CASCO pe persoana, cu istoric pozitiv/negativ si prima de asigurare corespunzatoare. Asa un sofer probabil ca nu i-ar fi dat mana a doua oara sa loveasca un S-Class.

#18
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005

View Postbig_ipaq, on May 16 2006, 17:13, said:

Nasol, un S-Class nou nout, care probabil va fi considerat dauna totala. Abia astept CASCO pe persoana, cu istoric pozitiv/negativ si prima de asigurare corespunzatoare. Asa un sofer probabil ca nu i-ar fi dat mana a doua oara sa loveasca un S-Class.

Si eu. In alte tari firmele de asigurari tin cont de factori de risc: virsta, amenzi....

PS In canada cred ca si asigurarea obligatorie tine cont de cele de mai sus...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate