Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo
 comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...

Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id
 DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana

Cum se imparte legal o mostenire ...

Avem sanse sa avem energie electr...
 

Masina SH, 4x4, AT

- - - - -
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#37
C63AMG

C63AMG

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 672
  • Înscris: 21.06.2012

 gpatrat, on 21 ianuarie 2019 - 09:11, said:

Salutare,

As avea nevoie de niste sfaturi/idei despre o legate de o masina in bugetul de 16.000 euro. As vrea un SH, care sa fie musai 4x4 si preferabil cu cutie automata. Urmeaza sa o folosim:
[...]
Multumesc anticipat.
Din ce masini ai enumerat as merge pe Toyota Rav 4.Am avut posibilitatea sa merg cu 2.Una din 2014 2.0L/124 Cp 4x2 si a2a era din 2015 2.0L/124 Cp 4x2,sunt spatioase in interior,au garda la sol inalta,ai avantajul banchetelor spate ca sunt culisante.Ca minus ar fi interiorul cam anost(parerea mea).Ar mai fi ok si un Nissan x-Trail 1.6dCi 4x4.

Edited by Tyby, 21 January 2019 - 17:06.


#38
gpatrat

gpatrat

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 122
  • Înscris: 25.04.2007

 Baxon, on 21 ianuarie 2019 - 09:20, said:

Astea enumerate de tine nu au intretinerea ieftina cum vrei tu , din pacate . O vei folosi in Romania ? Intreb ca 2,5L au un impozit nu tocmai mic ...

Da, in Romania o fom folosi. Stiu ca impozitul ajunge undeva la 1000 ron pentru un model cu 2.5l :(

 overseas, on 21 ianuarie 2019 - 09:41, said:

Sportage 3, mai prinzi garantie la ea pana la 7 ani.

Interesant punctul de vedere, nu m-am gandit la acest aspect. Ideea e ca masina respectiva poate sa fi pierdut garantia intre timp (desi nu au trecut cei 7 ani). Dar oricum, demn de luat in seama argumentul.

 tournique, on 21 ianuarie 2019 - 10:38, said:

Eu urmaresc un Tiguan de ceva vreme, defapt... il cam astept. O sa urmaresc cu interes si topicul tau pt ca se pliaza exact pe ceea ce caut si eu.

Te-ai gandit si la Mazda CX5/KIA Sportage?

Ce avantaje vezi la aceste modele?

 cavaliere, on 21 ianuarie 2019 - 10:37, said:

Pai intretinerea e una si defectiunile sunt altceva. Normal ca piesele la BMW sunt scumpe, la fel cum sunt si la Audi sau Merc. E logic ca doar nu e Skoda.omul trebuie sa precizeze ce buget are ca poate el se asteapta sa ai masina si 3 ani sa nu ii crape nimic. La sh depinde mult de noroc.

Ideea e ca am o Skoda de mai bine de 10 ani. Intretinuta corect, anual, nu i-am schimbat decat distributia, consumabile si un bec. Astea sunt asteptarile mele in materie de fiabilitate, dar na, banui ca atunci cand voi lua un second va fi pur si simplu o chestie de noroc...

#39
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,390
  • Înscris: 29.11.2001
Aia cu norocul este cu da si nu. Depinde de unde o iei si cat de mult investesti in studiul modelului / vanzatorului / produsului.

Referitor garantie: unele modele NU au garantie extinsa transmisibila. Nu ar fi rau sa te interesezi de acest aspect.

#40
t-balt

t-balt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,135
  • Înscris: 05.08.2005
https://www.daswelta...tail/1017700977

Murano ala e foarte interesant. Mai sunt pe weltauto vreo cateva, un yeti din 2015 cu 50.000 un Tiguan putin mai slab dotat dar cu 80.000 km, un a4 quattro etc cauti si tu

#41
gpatrat

gpatrat

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 122
  • Înscris: 25.04.2007

 C63AMG, on 21 ianuarie 2019 - 16:29, said:

Din ce masini ai enumerat as merge pe Toyota Rav 4.Am avut posibilitatea sa merg cu 2.Una din 2014 2.0L/124 Cp 4x2 si a2a era din 2015 2.0L/124 Cp 4x2,sunt spatioase in interior,au garda la sol inalta,ai avantajul banchetelor spate ca sunt culisante.Ca minus ar fi interiorul cam anost(parerea mea).Ar mai fi ok si un Nissan x-Trail 1.6dCi 4x4.

Multumesc frumos pentru feedback. Ma intereseaza sa fie spatios interiorul, sa aiba loc scaunele copiilor si eventual si un adult mai subtirel intre ele, daca e anost nu e bai :)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate