Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Garantie edigital?

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
cristinelu13

cristinelu13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 14.05.2006
Prietena mea mi-a cumparat un glue gun bosch cu acumulator acum vreo 6 luni. A avut de la inceput niste probleme la incarcare, ba mergea, ba nu mergea. Acum nu se mai incarca deloc.
I-am contactat prin e-mail pe cei de la edigital si mi-au spus sa il duc la service bosch impreuna cu certificatul de garantie primit cu coletul. In colet a fost doar un manual de utilizare si o hartie in rusa, care ar putea fi certificatul de garantie, dar nu e completat nimic pe el.
Nu am inteles de ce ma trimit la bosch si nu se ocupa ei de problema, Din cate stiam eu e responsabilitatea lor sa imi ofere un produs nou sau sa il repare pe cel vechi, in baza facturii.

Cum ma sfatuiti sa procedez?

Edited by cristinelu13, 21 January 2019 - 00:19.


#2
danutzu_1069

danutzu_1069

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,681
  • Înscris: 17.01.2008
Cred ca ai citit aici...
https://edigital.ro/...i-feltetelek-ro

#3
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017
sfatul este sa te duci la bosch si sa te bucuri ca esti trimis la firma producatoare direct!

Cum crezi ca poate rezolva un magazin online o garantie, altfel decat sa trimita obiectul la producator? asa ai taiat intermediarul

#4
lau83

lau83

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 987
  • Înscris: 14.05.2010

View Postcristinelu13, on 21 ianuarie 2019 - 00:19, said:

Prietena mea mi-a cumparat un glue gun bosch cu acumulator acum vreo 6 luni. A avut de la inceput niste probleme la incarcare, ba mergea, ba nu mergea. Acum nu se mai incarca deloc.
I-am contactat prin e-mail pe cei de la edigital si mi-au spus sa il duc la service bosch impreuna cu certificatul de garantie primit cu coletul. In colet a fost doar un manual de utilizare si o hartie in rusa, care ar putea fi certificatul de garantie, dar nu e completat nimic pe el.
Nu am inteles de ce ma trimit la bosch si nu se ocupa ei de problema, Din cate stiam eu e responsabilitatea lor sa imi ofere un produs nou sau sa il repare pe cel vechi, in baza facturii.

Cum ma sfatuiti sa procedez?
Avand in vedere ca fiecare produs are o serie (sn) logic garantia sa fie valabila numai impreuna cu factura si certificatul de garantie unde este trecuta si seria produsului si alte date de identificare ale acestuia

#5
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,422
  • Înscris: 05.07.2018
Da, du-te direct la service-ul Bosch si zi "mersi" ca ai luat de la Edigital, nu de la Quickmobile.

#6
xplozia

xplozia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,422
  • Înscris: 02.02.2005
Am avut si eu o experienta neplacuta cu cei de la edigital. Hartiile primite nu sunt in rusa, sunt in ungureste. Firma are in Romanaia, doar un birou intr-un apartament, de aceea, va fi greu sa ti se faca dreptate.

#7
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,560
  • Înscris: 08.03.2017
E cel tip bar cu acumulator de 3,6 v li-ion ?
Daca e acela mai bine ,mergi la un service de acumulatori li-ion si schimba elementul din interior cu un Samsung de 2000-2500mah .
Avand rezistenta exact ca la tigara electronica descarca puternic acumulatorul , ajunge la 20 A descarcarea iar acumulatorul e mic, 1500mah cel mult , deja de la 10-15A da pe spate .
Gasesti meseriasi pe olx si il schimba rapid , eu am avut surpriza ca la o masina de gaurit dupa reparatie (schimb acumulatori) sa functioneze mai ok decat original .

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate