Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Politistul cu galeata si mop

* - - - - 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
51 replies to this topic

#1
Damascus77

Damascus77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,911
  • Înscris: 11.07.2015
Citind articolul asta https://m.stirilepro...icle_id=3807847
ma gandeam daca e justificata sau nu revolta militianului in cauza.

Ce s-a mai intamplat cu legea salarizarii unitare in cazul bugetarilor? E in vigoare? Si daca da, astea sunt rezultatele?



#2
costl

costl

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,294
  • Înscris: 25.12.2018
Si nu e normal?
Un frecator de menta paznic precum e politistul e normal sa aiba mai putin decat unul care lucreaza la procesul de salvare de vieti si vindecare a oamenilor.

#3
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
Bine face PSD-ul că se pișă pe bugetari. Posted Image

#4
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View Postcostl, on 21 ianuarie 2019 - 00:10, said:

Si nu e normal?
Un frecator de menta paznic precum e politistul e normal sa aiba mai putin decat unul care lucreaza la procesul de salvare de vieti si vindecare a oamenilor.

:)

e o diferenta intre academia de politie si scoala de politie :)...destul de mare as spune eu ;)

Cat despre infirmierul respectiv....acolo e munca...si nu e deloc o munca usoara...sa ingrijesti batrani, oameni care nu se pot deplasa, care isi fac nevoile intr-o sticla, sa o cureti etc. na, greu. Cert e ca, acel infirmier, chiar daca nu are studii, face mult mai mult decat un politist care lucreaza in criminalistica :)...eu nu vad de ce se plange omul :)...sa se bage la infirmieri daca crede ca e o munca asa usoara

#5
costl

costl

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,294
  • Înscris: 25.12.2018
Dar politistul vede normal ca jumatate din venitul lui sa fie scutit de taxe?

#6
nicu131

nicu131

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,622
  • Înscris: 12.02.2008
si militianul pana in 55 de ani este pensionar

#7
alx42

alx42

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,802
  • Înscris: 26.06.2014
asta e din cauza ca au marit salariile total ampulea in tot sectorul medical.
cunosc o proasta care s-a trezit cu salariu de peste 8000 de lei! de la vreo 2000 si ceva.
am ramas masca cand am auzit pt ca stiu e total pararela cu medicina

#8
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,505
  • Înscris: 20.10.2006
Minimu pe economie pentru studii superioare e mult mai jos, asa ca sa zica mersi politistul ca ia atat. Stiu ca nu e corect, soarta e nedreapta dar nu avem ce face.

#9
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View Postalx42, on 21 ianuarie 2019 - 00:53, said:

asta e din cauza ca au marit salariile total ampulea in tot sectorul medical.
cunosc o proasta care s-a trezit cu salariu de peste 8000 de lei! de la vreo 2000 si ceva.
am ramas masca cand am auzit pt ca stiu e total pararela cu medicina

la infirmieri nu a marit

#10
costl

costl

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,294
  • Înscris: 25.12.2018
Pentru ce munca presteaza politistul ala, sa sarute mainile si picioarele partidului ca are salariu de 3 ori mai mare decat salariul minim... nici pe ala minim nu il merita.
El numai norma de hrana o are cat salariul minim... NEIMPOZITAT SI NETAXAT DELOC. Si tot el se vaita?

#11
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,189
  • Înscris: 18.04.2008
La 25 ani ia vreo 4500, deci mna. ;)
Știu asistente medicale ce iau și 8000 lei (da, opt mii lei) pentru a da cu „bățul” pe o trimitere, deci se poate.

#12
editielimitata

editielimitata

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 416
  • Înscris: 05.01.2019
nu are legatura cu salariul.
omu vrea capital politic. tinta fiind ministerul .
cuvintele politistului :"...DECÂT la minister poate, că în teritoriu realitatea e alta.
Poate chiar mai dură decât o prezint eu uneori. Și sunt două variante: ori nu o cunoașteți
și atunci ar trebui să plecați cu toții, ori o cunoașteți și ne luați de proști,
variantă în care, ghiciți, ar trebui să plecați cu toții..."

Edited by editielimitata, 21 January 2019 - 06:59.


#13
florinel

florinel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,108
  • Înscris: 29.06.2005
Mda, eu sunt satul de complexele astea de superioritate pe care le intalnesc tot mai des si mai peste tot.
Politaiu` e suparat ca un "inferior" ia bani mai multi. N-are decat sa demisioneze si sa se angajeze infirmier .

Muncile grele/murdare este foarte normal sa fie platite cat mai bine - tocmai din cauza ca is asa de multi "superiori" incat e greu sa gasesti oameni pentru munca "de jos".

#14
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Astia vor numai salarii mari,dar cand e vorba sa rezolve niste probleme le rezolva total alandala
Un caz,o cunostiinta era amenintata de un chirias ca-i da foc lka casa si ei cu o butelie...tot ala a depus plangere si femeia a umblat pe la politie de nebuna
Alt caz niste persoane sunt urmarite de doi bagabonti aia sar la scandal astia le dau omor cu spitalizare unu din gasca celor care le-au dat omor a mers si el sa-i desparta si la impins pe unu dintre aia de jos cu picioru,acum omu e cercetat penal pentru lovire si alte violente
Cam asa rezolva militia romana cazurile,tot pe dos dar vor bani garla
Nu vezi pe strada un politist de la proximitate,dar cand l-au cautat pe respectivu care a picat ca fraieru sa fie cercetat erau tot pe la poarta lui vreo 2 zile....

Edited by I2O, 21 January 2019 - 08:50.


#15
FreeThinker

FreeThinker

    Mr.Nobody

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,585
  • Înscris: 16.08.2010
Unde a facut facultatea militianul ala?

Si da, sunt de acord sa fie platiti bine angajatii din sanatate, cred ca munca lor e importanta. Dar totusi, se mai cere taxa pe "schimbat lenjeria patului"?

#16
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,662
  • Înscris: 05.02.2012
se cearta bugetarii intre ei Posted Image ...
paduchele asta se pensioneaza la 45 , sa nu mai vorbim de spagile pe care le iau . Ce-i drept, si infirmiera isi mai dezinfectant si acasa , dar na, s-a gasit cine sa faca bot.

View PostKyKyKyKy, on 21 ianuarie 2019 - 01:04, said:

La 25 ani ia vreo 4500, deci mna. Posted Image
Știu asistente medicale ce iau și 8000 lei (da, opt mii lei) pentru a da cu „bățul” pe o trimitere, deci se poate.

View PostFreeThinker, on 21 ianuarie 2019 - 08:53, said:

Si da, sunt de acord sa fie platiti bine angajatii din sanatate, cred ca munca lor e importanta. Dar totusi, se mai cere taxa pe "schimbat lenjeria patului"?
La resita e o asistenta sau infirmiera la maternitate care iti vinde scutece cu 1 Ron si asta va zic sigur.  Vinde din stocul care practic e pentru persoanele care nu isi permit . Imi e scarba de bugetari
PS: stocul acela e facut de catre persoanele care lasa cate un scutec cand au ocazia sau ce ramane in plus de la altii care mai aduc.

Edited by Andreysc7, 21 January 2019 - 09:08.


#17
r3dstar

r3dstar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 14.01.2019

View PostFreeThinker, on 21 ianuarie 2019 - 08:53, said:

Unde a facut facultatea militianul ala?

Si da, sunt de acord sa fie platiti bine angajatii din sanatate, cred ca munca lor e importanta. Dar totusi, se mai cere taxa pe "schimbat lenjeria patului"?
Oricat le-ar face salariul celor din sanatate, tot stau cu mana intinsa. Narav vechi, de care nu cred ca vom scapa vreodata.

#18
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View PostAndreysc7, on 21 ianuarie 2019 - 09:05, said:

se cearta bugetarii intre ei Posted Image ...
paduchele asta se pensioneaza la 45 , sa nu mai vorbim de spagile pe care le iau . Ce-i drept, si infirmiera isi mai dezinfectant si acasa , dar na, s-a gasit cine sa faca bot.


La resita e o asistenta sau infirmiera la maternitate care iti vine scutece cu 1 Ron si asta iti zic sigur, pot da si numele ei, dar ce rost are ? Vinde din stocul care practic e pentru persoanele care nu isi permit . Imi e scarba de bugetari

exact...s-a gasit cine sa comenteze :))... astia ies la pensie la 50 de ani

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate