Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Distributie BMW Seria 1 E87, 2.0 Diesel, N47

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
cirmanuoleg

cirmanuoleg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 259
  • Înscris: 07.10.2009
Salutare
Am o intrebare,  poate ma ajuta cineva.
Am cumparat o masina BMW Seria 1 E87, 2.0 Diesel, N47, se poate afla daca distributia a fost schimbata?
Din ce am citit trebuie schimbata la 180000km dar acum are 222000 si nu am nici o carte service.
Multumesc

#2
_-livio-_

_-livio-_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,347
  • Înscris: 22.10.2007
Probabil a fost schimbata, dar ca sa fii sigur schimb-o, abia ce a fost un n47 cu probleme pe aici.

#3
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018
Daca a fost schimbata la vreuna din reprezentantele din Europa afli intreband la ei. Daca nu, o schimbi oricum si asta e. Face parte din dezavantajele de a fi cumparat-o uzata.

#4
andrei_221

andrei_221

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,773
  • Înscris: 22.12.2006
decat sa se rupa lantul, mai bine o schimbi preventiv.
vezi la Bimmer service, ca pleci cu ea acasa in aceeasi zi

#5
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
In principiu, la orice masina second hand cumparata, trebuiesc schimbate distributia si lichidele, indiferent de ce iti spune vanzatorul..

#6
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Plus ca nu se stie kilometrajul real, poate fi dublu.

#7
_-livio-_

_-livio-_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,347
  • Înscris: 22.10.2007
si cu ce ar fi relevanti km reali? motorul asta nu are interval de schimb pt distributie.
poate fi si triplu sau chiar mai multi km ca tot nu conteaza, trebuie schimbata daca nu s-a facut pt ca sunt sanse sa faca plici.

#8
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Pt ca cu cat are mai multi km reali, sansele sa faca plici sunt mai mari, daca n-a fost schimbata niciodata.

#9
_-livio-_

_-livio-_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,347
  • Înscris: 22.10.2007
Cred ca nu stii despre ce motor e vb, aici de la 100k in sus problema e omniprezenta, unele au avut probleme si mai devreme.

#10
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Eu cred ca tu nu intelegi ce citesti. Stii despre ce e vorba in topicul asta? Initiatorul spunea ca masina are 200k km si voia sa afle daca distributia a fost schimbata. Am incercat sa explic, ca din moment ce nu se stie cati km reali are masina, e irelevant daca a fost, de cate ori, la cati km. Dar vad ca pt tine, orice propozitie cu mai mult de 3 cuvinte, e o problema.

#11
_-livio-_

_-livio-_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,347
  • Înscris: 22.10.2007
i-auzi plm, primul post nu-ti spune nimic?
also vad ca tu nu intelegi ca la motorul asta e irelevant nr de km pt distributie, se poate rupe oricand, nu conteaza km.
pe de alta parte faptul ca a ajuns la 220k poate indica faptul ca a fost schimbata deja, dar fara acte ce sa dovedeasca asta trebuie schimbata.

#12
puisor

puisor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,437
  • Înscris: 21.01.2009
Trebuie să schimb distribuția la o masina similară. Vreo recomandare pt setul de distribuție? Am văzut pe net variatii mari de pret si nu stiu ce sa aleg. Nu vreau sa ma bazez pe ce alege service-ul( prea multe experiente dezamăgitoare). Multumesc!

#13
AndreiHeiHei

AndreiHeiHei

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 01.09.2017

 puisor, on 21 septembrie 2019 - 07:16, said:

Trebuie să schimb distribuția la o masina similară. Vreo recomandare pt setul de distribuție? Am văzut pe net variatii mari de pret si nu stiu ce sa aleg. Nu vreau sa ma bazez pe ce alege service-ul( prea multe experiente dezamăgitoare). Multumesc!

Cred ca diferentele mari de preturi sunt din cauza componentelor, poate unii producatori nu ofera kit ul complet..

Ai schimbat-o pana la urma?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate