Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font
 Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?
 Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 

Parere Joom

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
Alex08

Alex08

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 10.10.2008
Salutare. de ceva timp ma tenteaza sa dau comanda pe acest site, dar ma retine lipsa informatiilor despre comenzi.  A comandat cineva de pe el? Au ajuns comenzile?

#2
catalinmezei

catalinmezei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 19.06.2008
am comandat eu maruntisuri (jucarii pt caine, suruburi etc). ajung dupa 25-40 zile

#3
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,042
  • Înscris: 10.04.2006
Daca tot dureaza o luna, de ce nu le-ai lua direct de pe aliexpress?
Presupun ca de-acolo le iau si ei, isi pun un adaos si apoi vi le trimit voua.

#4
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
Din ce vad eu rapid, joom este ca wish.
Adica vin tot de la chinezi.
Adica.... citeste mai sus, cam aia e tot ce trebuie sa stii ca sa te lamuresti.
Doar o mica adaugire: pe linga aliexpress mai sint cel putin 10 site-uri cu chinezarii (gearbest, dx, tomtop..... multe altele).

#5
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Am si eu cateva comenzi, 4 au ajuns, depinde cu ce curier vin. Cele cu posta chineza ajung mai greu. Ultima comanda, din 10 ianuarie a intrat ieri la BSI, cu posta turca. Tot ce am luat au fost maruntisuri sub 8$, le-am luat ca le-am prins la promotie, mai ieftin ca pe alte siteuri. un produs l-am luat gratis, platind doar cu punctele adunate. wish mi se pare scump, plus ca mai baga si transport, care uneori e mai scump decat produsul cu free shipping pe ali sau joom.

#6
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,852
  • Înscris: 27.09.2008
Atenție, nu cumpărați de pe acel site carduri sd, stick-uri usb la care vă tentează prețul mic la spațiu de stocare, gen stick usb de 2 Tb la 40-50 lei. Nici nu există pe piață așa ceva și vă treziți că are doar 4-8 Gb spațiu.

#7
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,042
  • Înscris: 10.04.2006
Care e avantajul fata de ali, gearbest sau dx?

#8
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Nu e un avantaj  general, uneori prinzi o promotie pe un site, maine pe altul. Daca ar fi un site unde gasesti orice, la cele mai mici preturi, toata lumea ar lua de acolo si ceilalti ar da faliment.

#9
razvansd

razvansd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 449
  • Înscris: 27.05.2015
Eu acum vad pe Joom un huawei mate 30 la 100e. Am mai luat eu ţepe , dar nici chiar asa :))

#10
rauliulian

rauliulian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 28.12.2013
Dar nu scrie Huawei...scrie mate 30... asa ca e fake.

#11
CrushWorthy

CrushWorthy

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 16.01.2020
Fratilor, NU COMANDATI DE PE JOOM! Toate produsele vin din China, iar Joom isi rezerva dreptul sa va livreze produsul pina la 180 de zile!!!! Produsele mele (4 produse diferite) au sosit intre 45 si 60 de zile. Cand sosesc din China, tot tu trebuie sa platesti si taxa vamala. Aici iarasi o musti. Daca cumva produsul nu functioneaza corect, iarasisi ramai cu buzele umflate. Joom nici nu iti ofera o adresa fizica sau un nr. de telefon. Nu poti comunica cu ei decat prin email. Fereste-te de astfel de companii care nu au nr. de telefon si adresa fizica! Toate comentariile astea pozitive de aici sunt scrise de muncitori de la Joom, nu de clienti reali. Eu sunt un client real si am muscat-o rau de tot. Am lasat comentariul asta in speranta ca nici unul din voi sa o pateasca ca mine.

#12
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Bravo! Nuspui nicimacar ce ai patit, important e sa ne ferim, sa nu patim ca tine...

#13
2Bad2Real

2Bad2Real

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 591
  • Înscris: 27.08.2014
Salut! Am comandat un produs de 48 de lei și când urmăresc comanda imi arata ca a ajuns la oficiul postal din zona mea. Ok, care oficiu postal??? Multumesc. Sunt din Constanța

#14
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,532
  • Înscris: 01.08.2006
Oficiul postal de langa birtul de langa gara. Glumesc :D.

Afli de pe site-ul postei romane, adresa completata pe joom carui oficiu postal apartine. Sau, mai simplu, poate iti vine direct coletul in posta. Sau iti aduce postasul si iti lasa avizul in posta, aviz pe care scrie la ce oficiu postal sa te duci.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate