Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...
 Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 

Produse keto

- - - - -
  • Please log in to reply
49 replies to this topic

#1
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,616
  • Înscris: 23.03.2010
Unde pot gasi pe la noi produse keto gen ketokrate?

#2
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,761
  • Înscris: 09.05.2005
Ai postat in categoria gresita, dieta keto nu are nicio legatura cu "O viata sanatoasa"...

#3
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,616
  • Înscris: 23.03.2010
Am cautat 'O viata nesanatoasa' si nu am gasit...

#4
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,761
  • Înscris: 09.05.2005
Categoria potrivita era: https://forum.softpe...cum-cand-de-ce/

#5
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,616
  • Înscris: 23.03.2010
Hai plimba ursu, suferi de nebagare in seama?!

#6
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Esti nervos din cauza dietei?

#7
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007
incearca sa tii dieta cu materie prima cat mai bruta si cat mai locala. altfel, e nesustenabila.

#8
muc_cel_mic

muc_cel_mic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,362
  • Înscris: 15.04.2008
Produsele pentru keto sunt grasimiile si ceva carne.
Restul de produse vandute cu titlul de paine keto, dulciuri keto, sucuri keto, pizza keto, etc keto, sunt doar pentru marketing.
Chiar si nucile sau alunele trebuiesc consumate in cantitati mici pe keto.
Restul e doar untura si uleiuri!

Edited by muc_cel_mic, 20 January 2019 - 13:02.


#9
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,616
  • Înscris: 23.03.2010
Ok, deci nu stiti. Mai astept.

#10
SmurfK

SmurfK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,149
  • Înscris: 11.04.2015

 badsica, on 20 ianuarie 2019 - 10:30, said:

Unde pot gasi pe la noi produse keto gen ketokrate?

La carmangerie.

#11
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,616
  • Înscris: 23.03.2010
Trebuie sa ai si din surse vegetale.
Pe afara se gasesc tot felul de fainuri, creme de branza foarte grase (cheese cream), batoane, creme de cocos, mct oil, etc etc, sunt producatori dedicati. Nu am nevoie de alte sfaturi, de ce, cum ce, e a patra oara cand tin keto si inca sunt viu!

#12
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Decat veganism, mai bine keto oricum, clar!

#13
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,681
  • Înscris: 29.03.2010
Decât una sau alta, mai bine mănânci echilibrat. Clar!

#14
thalia

thalia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,934
  • Înscris: 07.11.2007

 badsica, on 21 ianuarie 2019 - 09:13, said:

Trebuie sa ai si din surse vegetale.
Pe afara se gasesc tot felul de fainuri, creme de branza foarte grase (cheese cream), batoane, creme de cocos, mct oil, etc etc, sunt producatori dedicati. Nu am nevoie de alte sfaturi, de ce, cum ce, e a patra oara cand tin keto si inca sunt viu!

Gasesti faina de migdale si de cocos , bio chiar, la DM. Nu gasesti mereu ca se cumpara in draci, dar suni si vezi cand le intra.
Creem cheese-poti folosi Philadelphia dar aia nu prea a vazut branza. Batoane am mai luat ceva de la GNC cu max 4 carbs, dar eu  sunt sensibila la gustul de inlocuitor de zahar, nu-mi place si nu-l pot manca. Greu gasesc ceva dulce care sa nu aiba gustul ala sintetic.
Pot insa sa mananci fructe rosii de padure  congelate sau zmeura daca iti permiti.
Ca dulce ciocolata neagra!

Eu am adaptat keto, adica grasimi si porcarii grase, le iau din ulei de masline si avocado.
Carne-peste in special, somon salbatic afumat gasesti la Carrefour, e mai scump dar face diferenta.
Conserve de ton in ulei cu lamaie, avocado , castravete murat si o esalota mica-o nebunie.

Salata verde+avocado+ parmezan + cateva nuci.
Rar consum oua sau smantana , cantitati mici si incerc sa fie organice, cat or fi...
Grill- un rib eye o data pe saptamana.
Porc nu prea mai mananc. Pui foarte rar, imi fac eu aripioare picante la cuptor, dar tot foarte rar...

Cam astea...

#15
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007
sa mananci la dieta keto inlocuitori de zahar si diverse fainuri, e ca atunci cand manaca habodnicii pateu si cascaval de post.
orice dieta pe care nu poti sa o faci cu materii prime locale este nesustenabila.

#16
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,681
  • Înscris: 29.03.2010
Cum ai vrea să găsești ceva dulce fără gust sintetic dacă eviți zahărul? Bagă ceva cu zahăr și vei fi mai liniștit, nu vei mai căuta un înlocuitor la fel pentru că nu există. Vei trece și peste pofte dacă consumi zahărul pe care îl dorești. Daca nu îl consumi, dar cauți ceva asemanator, tu tot la el te gândești de fapt, și de fiecare data când mănânci ceva cu dulce sintetic vei avea poftă mai mare de treaba adevărată

#17
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,616
  • Înscris: 23.03.2010
Uite ca o sa mai intru si pe la DM, cu toate ca nu prea am mai vazut fainuri pe acolo. Inca odata, stiu ce si cum sa mananc, nu mai enumerati acolo ceea ce deja folosesc.

Mi s-a luat de mascarpone sau smantana cu fructe de padure si fulgi de cocos(o portie e chiar ieftina), branza aia philadelphia e naspa si nu e grasa.
As vrea sa fac si biscuiti sau prajiturele, am rasnit migdale intregi dar nu iese asa bine. Plus ca vreau si produse gata facute gen ketokrate.



 R10, on 05 februarie 2019 - 13:15, said:

Cum ai vrea să găsești ceva dulce fără gust sintetic dacă eviți zahărul? Bagă ceva cu zahăr și vei fi mai liniștit, nu vei mai căuta un înlocuitor la fel pentru că nu există. Vei trece și peste pofte dacă consumi zahărul pe care îl dorești. Daca nu îl consumi, dar cauți ceva asemanator, tu tot la el te gândești de fapt, și de fiecare data când mănânci ceva cu dulce sintetic vei avea poftă mai mare de treaba adevărată

Aberezi.

Sunt indulcitori non-calori sau semi-calorici, ca sa zic asa, care au gust de zahar 99%.

Eu nu am avut niciodata pofta de zahar, ci mai degraba sa mananca friptura pe saturate, cartofi, orez, unele fructe etc. Dar nu de dulce propriu-zis.

#18
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,681
  • Înscris: 29.03.2010
Nu aberez. Dacă cineva are o părere diferită față de a ta nu înseamnă că aberează. Și nu mă lua de sus că nu ești în măsură. I-am explicat omului cum funcționează creierul uman. Dacă se gândește la zahăr, atunci să îi dea zahăr, nu un substitut.
Măcar dacă ai fi fost drăguț să spui numele acelor produse care sunt 99% ca și zahărul. Dar nu te-ai obosit să faci asta, așa că te voi ruga eu să o faci.

 badsica, on 05 februarie 2019 - 18:04, said:

Încă odata, stiu ce si cum sa mananc, nu mai enumerati acolo ceea ce deja folosesc.  

De unde vrei să ghicească oamenii ce folosești tu dacă nu te obosești să zici? E ca și cum as face eu o postare: “vreau să adaug ceva carne la dietă, aștept sfaturi.”; să primesc răspuns: “adaugă carnea de pui”; și să spun: “nu mai îmi spune lucruri ce le consum deja”. Na, citește postarea ta și vezi asemănările. Și pe urmă lasă atitudinea superioară și agresivă că aici suntem să te ajutăm pe tine, care ai cerut ajutorul, nu să facem politică sau să vorbim despre fotbal.

Edited by R10, 05 February 2019 - 22:03.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate