Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

obsesia popoarelor de a se mandri cu atleti

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#19
alexpet

alexpet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,358
  • Înscris: 07.05.2007
personal adica cum? a pretins cineva ca joaca in numele lui Halep?

Edited by alexpet, 19 January 2019 - 15:33.


#20
PopaXXX

PopaXXX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 03.05.2018
Pentru că tot ceea ce a realizat Halep, a realizat numai datorită României si datorită românilor,  fără asta nu ajungea nicăieri, România i-a dat o pâine să mănânce, i-a pus o rachetă de tenis in mana si i-a dat voie să intre pe teren.


#21
lil debul

lil debul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,662
  • Înscris: 29.09.2005

View Postkarax, on 19 ianuarie 2019 - 15:28, said:

bai si eu ma bucur insa nu ma laud personal cand cineva din Romania castiga
Dar cum te lauzi, sub pseudonim ???

Tu intelegi ideea de baza in toata chestia cu "romanismul" ???

#22
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017

View Postalexpet, on 19 ianuarie 2019 - 15:32, said:

personal adica cum? a pretins cineva ca joaca in numele lui Halep?
da personal....te lauzi cu sportivii din tara pentru ca tu banuiesti ca ai avea aceleasi gene cu respectivul sportiv....ei bine nu e chiar asa, in corpul uman exista miliarde de gene , din care numai o parte le ai la comun cu respectivul sportiv.
Hai sa te intreb  ceva: din moment ce biologicul , geneticul, permit incrucisarea intre rase se mai poate folosi termenul de rasa si tara? nu e ca si cum oricum  cu totii suntem la fel pentru ca putem aduce in noi genele pe care le au altii?

View PostPopaXXX, on 19 ianuarie 2019 - 15:36, said:

Pentru că tot ceea ce a realizat Halep, a realizat numai datorită României si datorită românilor,  fără asta nu ajungea nicăieri, România i-a dat o pâine să mănânce, i-a pus o rachetă de tenis in mana si i-a dat voie să intre pe teren.
Romania ia dat o paine? painea si-o castiga singura in timp ce munceste...nu e ca si  cum ar fi cersit painea aia....aia e problema ta ca nu ti-a platit , de fapt ca nu a platit parintilor banii de paine inapoi? fii tu fara grija si-a platit datoria fata de parinti de mult prin banii pe care i-a castigat.... si nu Romania i-a dat o paine ci romanii care muncesc in Romania i-au dat o paine...altii au stat....
Dar sa te iau altfel, pe parintii ei i-ai intretinut tu candva?

View Postlil debul, on 19 ianuarie 2019 - 15:36, said:

Dar cum te lauzi, sub pseudonim ???

Tu intelegi ideea de baza in toata chestia cu "romanismul" ???
inteleg ca tu  vrei ceva de  genul  "ai nostri vs ai lor"...care "ai lor"? cine sunt aia? ii urasti?  vrei sa le faci rau? simti nevoia sa te certi cu cineva? sportivii de obicei chiar isi apreciaza adversarii fie si din alte tari... uite asa castiga  si vladimir putin capital ...punand in fata niste "ai lor" pe care trebuie sa "ii facem" ...tu realizezi diferenta dintre o competitie sportiva si ura de neam? Noi traim doar pentru a ne  bucura cand le e rau la "ai lor"?  Noi trebuie sa ii "batem" pe "ai lor"?
Sportul e doar o unitate de masura pentru capacitatea fizica prin care noi oamenii vrem sa evoluam ....pentru asta chiar ai nevoie de adversari .... ai nevoie de un punct de  reper...nu pe unii pe care sa "ii termini"...
realizezi cat de mic esti cand te bucuri ca nesatulul cand "i-am batut pe ai lor"? Pe  "aia  mari"....pe "americani, mama lor sa fie"....

Edited by karax, 19 January 2019 - 15:54.


#23
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,228
  • Înscris: 29.12.2006

View Poston64, on 19 ianuarie 2019 - 14:31, said:

cu ce sunteti voi mai fericiti daca halep e recunoscuta ca fiind jucatoarea nr.1 de tenis feminin din lume?
ca "e dea noastra" "noi romanii suntem nr.1" ?

Există fel de fel de "fericiri mari" şi "fericiri de-alea mai mici".

Fericirile mari sunt cele prin care realizăm ceva ce am visat demult, în plan personal. Cele mici, sunt cele de felul: privirea unui apus de soare, o ninsoare frumoasă iarna, ciripitul păsărilor primăvara, mâncatul unei îngheţate de zmeură vara...sau...plăcerea că cineva din familia noastră mare (naţiunea), e numărul 1...într-un domeniu, şi e recunoscut de tot Mapamondul.

Acestea sunt fericiri mici care ne binedispun. Şi nu doar pe noi, ci şi pe sponsori, că şi aceia de obicei, dau bani "numerelor 1", pentru a-şi imprima pe haine...brandurile.

#24
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018
Nu karax, e pentru ca imaginea persoanei devenita faimoasa indiferent ca atlet sau om de stiinta, se asociaza nationalitatii de provenienta. In felul asta se creeaza o REPUTATIE tarii respective si bineinteles si cetatenilor sai.

Stii bancul cu italianul in SUA ?
- Where are you from ?
- Rome.
- Romania ?
- No no, Rome ! Italy... Colloseum...
- Aaaaa... Berlusconi ?!
- No no ! Romania !!!

#25
lil debul

lil debul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,662
  • Înscris: 29.09.2005
@Karax, lasa-ne boss , daca treci prin depresii e treaba ta, daca nu stii cum functioneaza societatile puternice e tot treaba ta, daca nu intelegi nici macar chestiile elementare asta e.
Clar esti un Beta.

#26
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017

View PostPaz, on 19 ianuarie 2019 - 15:56, said:

Nu karax, e pentru ca imaginea persoanei devenita faimoasa indiferent ca atlet sau om de stiinta, se asociaza nationalitatii de provenienta. In felul asta se creeaza o REPUTATIE tarii respective si bineinteles si cetatenilor sai.

Stii bancul cu italianul in SUA ?
- Where are you from ?
- Rome.
- Romania ?
- No no, Rome ! Italy... Colloseum...
- Aaaaa... Berlusconi ?!
- No no ! Romania !!!
da dar se asociaza gresit.  in afara n-ai sa vezi ca lumea vorbeste si se mandreste chiar atat de  mult cu proprii sportivi ci mai mult cu propriile realizari...

Edited by karax, 19 January 2019 - 16:00.


#27
dresler

dresler

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,035
  • Înscris: 26.03.2013
...hm ..... cineva spunea mai sus ca are cea mai tare pisica din univers ...
... eu am cel mai tare univers din ... pisica.

cam despre asta e vorba , nu?

#28
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017

View Postlil debul, on 19 ianuarie 2019 - 15:57, said:

@Karax, lasa-ne boss , daca treci prin depresii e treaba ta, daca nu stii cum functioneaza societatile puternice e tot treaba ta, daca nu intelegi nici macar chestiile elementare asta e.
Clar esti un Beta.
chestii elementare? ba stiu foarte bine numai ca nu ma laud asa mult ...ma bucur ca cineva din Romania reuseste sa perfectioneze o gena insa nu am o bucurie exagerata ...eu vad asta mai mult ca  un beneficiu ca se reuseste diversitate genetica buna  in tara

#29
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018

View Postkarax, on 19 ianuarie 2019 - 16:00, said:

da dar se asociaza gresit.  in afara n-ai sa vezi ca lumea vorbeste si se mandreste chiar atat de  mult cu proprii sportivi ci mai mult cu propriile realizari...
Nu, dimpotriva. Tarile civilizate investesc foarte mult in imagine. Iar sportivii primesc premii substantiale in bani, sunt primiti si felicitati de presedinti si li se confera medalii.

A ! Nimeni nu sta sa se gandeasca la gene.

#30
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
in imagine? tarile straine au firme ...adica aceste sali de sport si acesti sportivi apartin unor cluburi private care fac totul cu fonduri private ...nici o tara nu investeste in sport in afara de competitiile de la colegii sau gimnazii....dar si acolo sunt private , vezi america .... unde in america pana si liceele si gimnaziile sunt private

#31
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017

View Poston64, on 19 ianuarie 2019 - 14:40, said:

nu-i meritul tau si nici al tarii ca halep e buna la tenis
ba da, cand ai generatii peste generatii de sportivi buni, e meritul tarii, de ex, in germania si olanda scolile de fotbal sint f bune.

e meritul si al tarii. in cazul halep, poate ca nu e meritul tarii, pt ca Romania ofera conditii f proaste unui sportiv, de ex halep, ca sa ajunga din constanta la un turneu in cluj, in perioada junioratului, trebuia sa circule cu masina 18 ore sau cat dureaza...

#32
cris_ncs

cris_ncs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,807
  • Înscris: 12.01.2007
Cum te lauzi personal?
L.E. Mesajul era pentru un mesaj mai vechi al lui karax. Nu am dat refresh la pagina.


Edited by cris_ncs, 19 January 2019 - 16:36.


#33
LouisCyphre

LouisCyphre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,956
  • Înscris: 24.01.2012
Olimpiada, probă de canotaj, câțiva moldoveni așezați pe malul apei. Trece primul echipaj, moldovenii strigă:
- Muîi, măi! Chizda mă-tii...
Niciun răspuns. Trece al doilea echpaj, moldovenii strigă din nou:
- Să vă futim, măi! Muîi!
Din nou nimic.Trece al treilea echipaj, moldovenii strigă:
- Chizda mă-tii, măi!
Din barcă se aude
- Ba a mă-tii!
La care moldovenii, bucuroși
- Aiștia-s, măi! Hai România!

#34
lil debul

lil debul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,662
  • Înscris: 29.09.2005

View Postkarax, on 19 ianuarie 2019 - 16:00, said:


da dar se asociaza gresit.  in afara n-ai sa vezi ca lumea vorbeste si se mandreste chiar atat de  mult cu proprii sportivi ci mai mult cu propriile realizari...
Ai si fost tu mult pe afara 🤣🤣🤣.
Sau ai fost ?

View Postkarax, on 19 ianuarie 2019 - 16:02, said:


chestii elementare? ba stiu foarte bine numai ca nu ma laud asa mult ...ma bucur ca cineva din Romania reuseste sa perfectioneze o gena insa nu am o bucurie exagerata ...eu vad asta mai mult ca  un beneficiu ca se reuseste diversitate genetica buna  in tara
Vorbesti in niste termeni de imi vine sa cred ca esti vre'un om de stiinta , da' chiar esti ???

Iti mai spun odata, nu intelegi niste chestii elementare, scuze.

#35
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018
Stie tot. Nu-l prostesti nicicum. Posted Image

#36
ptap

ptap

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,787
  • Înscris: 09.12.2005

View Posthwplanet, on 19 ianuarie 2019 - 15:12, said:

Asta pentru ca in tarile alea nu exista asa diferenta intre venituri. Oamenii aia au ce manca, au ce baga in burta, au bani indeajuns sa plece in excursii, nu se simt frustrati !

A fost sarbatoare nationala in Puerto Rico atunci cand a castigat Monica Puig medalia de aur la Olimpiada. Pana si noi o ducem mai bine ca aia. La fel Del Potro in Argentina care o duc din criza in criza.

Edited by ptap, 19 January 2019 - 18:35.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate