Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

progresul tehnologic si somajul

- - - - -
  • Please log in to reply
59 replies to this topic

#55
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,504
  • Înscris: 20.10.2015

View Postrosix, on 19 ianuarie 2019 - 09:15, said:

Da, e timpul sa devii generos cu restul societatii sau vei fi obligat prin lege (vezi taxa pe lacomie).

Eu as starpi puturosii in max 50 de ani cu legea mea.
Si restul vom trai intr-o lume mai buna

View Postkarax, on 19 ianuarie 2019 - 09:54, said:

Uite o  solutie  partiala.....munca in schimburi scurte. Astfel fiecare va  munci numai cate 5-6 ore pe zi permitand  astfel angajarea de personal....pe un salariu ceva mai mare decat ajutorul de somaj

Ce zici tu se poate aplica intr-o tara mai relaxata dpdv al legislatiei de aparare a muncitorului

View Posthwplanet, on 19 ianuarie 2019 - 11:17, said:

Cine sa propuna ce lege sa propuna? Cu ce drept ii interzici tu unui sarac ca sa nu faca copii?

Dar eu nu-i interzic. Vrea bani pomana, gratis? Conditia e sa nu faca copii. Daca vrea copii, atunci sa traiasca prin rezultatele muncii lui.
Nu interzic, las doar putorile sa dispara, eventual un loc la Antipa, platit de guvern din taxe: "Putoare, specie pe cale de disparitie!"

View PostKean, on 19 ianuarie 2019 - 14:24, said:

Ce tu nu stii,ca aia unii bogati de li se mai zice masoni au hotarat sa reduca si populatia planetei la cateva sute de milioane de suflete.Si cu noua ordine mondiala va veni si cipul implantat in creier cu telecomanda din america.Si ca legile vor fi respectate, daca nu benevol atunci telecomandat din cip.Si la mai multe nesupuneri se apasa butonul rosu(eliminarea) ca esti galceava pentru societate.

O societate perefecta

#56
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

View PostFriskey, on 19 ianuarie 2019 - 15:34, said:

Aia care lucreaza in fabricile de fabricat roboti. Sau voi aveti impresia ca robotii aia apar din neant?
O femeie de serviciu de la fabrica de cuie va lucra ca femeie de serviciu la fabrica de fabricat roboti care fabrica cuie. La fel si contabilii, si strangatorii de suruburi, si restul.
Zilierii care stiu sa isi castige painea doar dand cu sapa se pot angaja stergatori de praf in fabricile de roboti.
Voi ati ramas la nivel de indienii care cand au vazut prima data trenul au sarit pe el cu sageti si sulite crezand ca e balaur. Pana si aia si-au dat seama de multa vreme ca trenurile e bune, nu balauri.

Cu cine te certi?? Nu observi ca eu achiesez la ideea ta? Nu observi ca am spus clar ca nu sunt de acord cu cei care zic ca robotii ne vor lua de munca? Nu observi ca eu sunt pro roboti in fabrica deoarece acest lucru ne usureaza munca?

#57
editielimitata

editielimitata

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 416
  • Înscris: 05.01.2019

View PostTsunnnami, on 19 ianuarie 2019 - 16:20, said:

Eu as starpi puturosii in max 50 de ani cu legea mea.
Si restul vom trai intr-o lume mai buna
Ce zici tu se poate aplica intr-o tara mai relaxata dpdv al legislatiei de aparare a muncitorului
Dar eu nu-i interzic. Vrea bani pomana, gratis? Conditia e sa nu faca copii. Daca vrea copii, atunci sa traiasca prin rezultatele muncii lui.
Nu interzic, las doar putorile sa dispara, eventual un loc la Antipa, platit de guvern din taxe: "Putoare, specie pe cale de disparitie!"
O societate perefecta
nu stiu zau ce s-ar face tinerii daca ai ajunge tu politician cu puteri

View PostMembruAnonim, on 19 ianuarie 2019 - 17:28, said:


Cu cine te certi?? Nu observi ca eu achiesez la ideea ta? Nu observi ca am spus clar ca nu sunt de acord cu cei care zic ca robotii ne vor lua de munca? Nu observi ca eu sunt pro roboti in fabrica deoarece acest lucru ne usureaza munca?
meseria ta fiind...

Edited by editielimitata, 19 January 2019 - 20:51.


#58
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004

View Postrosix, on 19 ianuarie 2019 - 09:15, said:

Da, e timpul sa devii generos cu restul societatii
Devin, cum sa nu. Iti tatuezi mare pe frunte si pe tot corpul: lepra + putoare + sarac + asistat si devin generos, nu-i problema.

#59
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,504
  • Înscris: 20.10.2015

View Posteditielimitata, on 19 ianuarie 2019 - 20:53, said:

nu stiu zau ce s-ar face tinerii daca ai ajunge tu politician cu puteri

Ar veni in Romania.
Pentru cei de-afara si pentru cei din Romania carora le place munca ar fi rai
Pentru ceilalti... cred c-ar prefera bani si sa nu faca copii, ar tri mult mai bine

#60
slaboficat

slaboficat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 324
  • Înscris: 17.01.2019

View PostMicroEdge, on 19 ianuarie 2019 - 09:34, said:

Populația planetei o sa scadă, Statele puternice trebuie sa fie pregătite sa își apere frontierele, trebuie băgate resurse în noi descoperiri. Momentan noi ca oameni consumam foarte multe resurse
unde o sa scada?
In tarile dezvoltate oricum trendul este descrescator, dar imigratia anuleaza efectul de scadere.  Si uite asa surplusul se muta in alte zone. Ma refer aici la populatie.  Dar global, populatia inca mai creste si inca mult.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate