Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 

Street view cu mult blur in Germania

- - - - -
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#37
Benderbut

Benderbut

    viking member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,722
  • Înscris: 11.12.2014
Arata aiurea street view in Germania, navighezi un pic si tinzi sa crezi ca astia nu au un magazin , nimic, vezi doar gri.
Dar cam asa e si in real.

View PostFriskey, on 18 ianuarie 2019 - 17:51, said:

Din cate stiu eu multi nemti au dat Google in judecata pentru ca aratau pe net ce aveau prin curte si au incurajat hotii. Si de atunci Google a decis sa nu riste. Asa ca prin Germania cenzureaza orice se cere.
De exemplu daca Franz se simpte lezat ca masina Google a facut poze si se vede in curtea lui poate cere cenzurarea curtii iar Google e obligat sa respecte legea.
https://www.reddit.c..._this_building/
Se numeste dreptul la intimitate.
Nemtii ce au ei , alea se numesc garduri ? Nu au nici 1 m inaltime, sunt mai mult de aspect.

Eu cred ca multi au cerut blurarea la magazine ,locuinte  , etc ca sa nu ii atace nazistii.

Edited by Benderbut, 18 January 2019 - 20:38.


#38
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,065
  • Înscris: 01.12.2001

View Postzuv, on 18 ianuarie 2019 - 19:56, said:

Nu s-a cam indepartat discutia de Austria si Germania ?!
Na ca mi-au mutat topicul din "Vacanta in Austria si Germania" in "Dezbateri". ;)
De asta e ca la piata acum.

#39
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,361
  • Înscris: 21.06.2016

View Postandreic, on 18 ianuarie 2019 - 17:34, said:

Probabil vorbesti de un joc Posted Image Am fost regional lead.


Pai atunci am contribuit, nu acuma Posted Image In ultimii 3 ani n-am mai facut nimic, nici nu mai am timp... dar pe vremuri 5-6 ore de lucru a calculatorului eram pe api-urile lor. Am fost de 3 ori in top 300 pe lume.

Eu vreau sa-ti multumesc ca datorita celor ca tine eu pot sa folosesc Google maps si street view in Romania (si il folosesc intensiv de ani buni).

#40
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,251
  • Înscris: 24.01.2008

View Postdorin_2k, on 18 ianuarie 2019 - 20:37, said:

Na ca mi-au mutat topicul din "Vacanta in Austria si Germania" in "Dezbateri". Posted Image
De asta e ca la piata acum.
Nu, ti-am mutat topicul de pe Traveling pt ca era prost incadrat acolo.  Si e "ca la piata" inclusiv cu directa ta contributie, asta fiind post pe care l-ai scris cand era pe Traveling:

View Postdorin_2k, on 18 ianuarie 2019 - 19:31, said:

Ro in 2019 nu va fi deloc iar cartografiata si fotografiata.
https://www.google.c...iew/understand/
O fi prea subtila pt mine legatura dintre postul ala si turismul in Germania si Austria...
Sau, mai degraba, faceai offtopic pe propriul subiect, din care n-aveam ce lasa daca ma apucam sa sterg.

Edited by Barboso, 18 January 2019 - 20:50.


#41
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,904
  • Înscris: 07.11.2006

View Postdorin_2k, on 18 ianuarie 2019 - 17:00, said:

De cand au introdus acest blur pe unele cladiri din Germania?
https://www.google.r...12!8i6656?hl=ro
Attachment blur.png
Asa de secretorsi sunt?
Voiam sa imi aiu unele puncte de reper in excursie si... mai mult blur gasesc.
De ce au facut asa ceva?

https://bits.blogs.n...reet-view/?_r=0
speriati mai sunt nemtii cu viata lor privata
Stai linistit.
In curand mama tutelara UE isi va obliga cetatenii sa stea de vorba unii cu altii doar de la o distanta minima de 10 metri si sa stea fiecare participant la discutie cu spatele la ceilalti.Sau daca se poate cu masti vestice,evident nu de natura musulmana,pe fata.
De preferat ar fi ca aceste discutii sa fie purtate din fata calculatoarelor personale,sa se elimine absolut toate contactele directe.Mai avem foarte putin pana aici..
Adica fiecare in "borcanul" lui de acasa.Capu-n jug si ciocu' mic.Everything is all right and fine.

Edited by adisz, 19 January 2019 - 04:06.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate