Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

Grupul VAG locul 1 la vanzari in 2018-2020

* * - - - 6 votes
  • Please log in to reply
916 replies to this topic

#55
Hansolo

Hansolo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,474
  • Înscris: 17.09.2007

View Postvalitudor, on 18 ianuarie 2019 - 15:35, said:

Pe mine ma ingrijoreaza Ghosn. Cum el este la inchisoare, cine o sa mai urle ca la statistica au fost adaugate autobuzele si camioanele VW si Toyota? El taman ce le-a vandut pe ale sale... Posted Image
Uite ca tocmai ma gandeam ca n-am mai conversat de ceva vreme. Poti sa-mi spui care parte din postarea de mai jos ti-a placut asa de mult incat ai dat like?

View PostTorquemada-666, on 18 ianuarie 2019 - 14:40, said:

Probabil se pun. Am vazut cativa posesori de Toyota cu carnatul de la VW in gura, dupa acest clasament din 2018 al vanzarilor auto.
P.S. Alianta Reno and co. a promis ca anul viitor va face si ea un dieselgate pentru a avea cresteri in vanzari asa mari. Toyota a promis acelasi lucru.

Nu e cazul sa justifici ceva (e dreptul tau sa dai like cui vrei), discutam cu tine amical ca progresul societatii spre (pardon, progresul VAG la vanzari) nu ma implica in discutii furtunoase/clabuci cum sunt la anumite tocsouri.

Edited by Hansolo, 18 January 2019 - 17:25.


#56
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017

View PostHansolo, on 18 ianuarie 2019 - 17:24, said:

nu ma implica in discutii furtunoase/clabuci cum sunt la anumite tocsouri.
uita-te la topicele de anii trecuti, 500 de pagini la fiecare, in care aceleasi personaje care spun ca nu sint interesate de VAG posteaza zilnic...
e imposibil sa nu te intereseze ceva si totusi sa ii acorzi atata timp din viata noastra scurta pe acest pamant.

nivelul discutiilor este intotdeauna acelasi: atac la persoane, jigniri... asa au ajuns unii la username-uri cu 4 in coada... 1 2 si 3 s-au dus... dar nu se lasa.

Ce sens au aceste topice? e un clasament, e facut, e in trecut, nu se poate schimba nimic. Ce mai e de dezbatut 365 de zile de acum incolo, 500 de pagini? Ei bine, totusi...

#57
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,495
  • Înscris: 16.03.2007

View PostTorquemada-666, on 18 ianuarie 2019 - 14:20, said:

Nu romanii au ridicat asa de mult numarul vanzarilor.

Daca includeau astia in top si vanzarile de cazane SH, eram factor decizional.

#58
pisoiu_22

pisoiu_22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,842
  • Înscris: 13.01.2019
Există şi camioane cu sigla VW.

Sunt stiri folosite la marketing. Tot omul va cumpăra ceva din gamă când citeste asa stire.

Aceste mari consortii de firme de fapt s-au făcut ca să nu piardă piaţa in favoarea Chinei si altora care vand ieftin.
Sunt ca un fel de oligopoluri.

#59
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,084
  • Înscris: 09.01.2007

View Postvalitudor, on 18 ianuarie 2019 - 16:26, said:

De ce te ascunzi dupa cuvinte? Spune clar care este masina/motorizarea aia lipsita de marketing cu care te laudai. Promit ca o sa incerc sa te contrazic.


Nu ma laudam ci am fost provocat.
Chiar e masina fara marketing fiindca fraierii de o produc nu au reusit sa vare in prezentarea masinii toate features prezente pe masina. Am avut surprize placute.
Tocmai de aia, ca nu ma intereseaza sa ma contrazic pe o marca asiatica facuta pentru cei care platesc pentru tehnica, nu pentru badge.

#60
pisoiu_22

pisoiu_22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,842
  • Înscris: 13.01.2019
Nu ştiam cum ajunsese ditamai sigla VW fara nume pe partea frontală a unor camioane.

#61
_R_A_D_U

_R_A_D_U

    MembruAnonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,079
  • Înscris: 16.10.2018
Iara astia sunt pe primul loc? Valeleuuuuu!!!! Sa vezi acu' tipete, urlete... Aia "neinteresati" de VAG vor racni din toti rarunchii ca ne vom imbolnavi la plamini. Pe partea cealalta, pulimea [adica "prostii"] le cumpara tinichelele...
Multumim pentru informatie, se poate inchide. Pariu fac cu oricine ca acest lucru nu se va intimpla. "Nește" oameni vor mai lua ban, vor trece la edita 6, 7, 8 a usernamelui si circul va continua. Odata cu circul, afisarile, centii, ca asa vrea administratia.
@Initiator, propun si un pol: dupa cite pagini se va inchide acest topic:
a. 200
b. 300
c. 400

Edited by _R_A_D_U, 18 January 2019 - 18:02.


#62
pisoiu_22

pisoiu_22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,842
  • Înscris: 13.01.2019
Românii folosesc 90% second hand aşa că nu contează. SH poţi avea orice aparat, practic nu contribui la cifrele alea.

VW cea mai cunoscută masină aşa ca si Dacia 1300, nu contează că e ruginită.

Pe mine mă ingrijorează unde vând astia atatea miliarde de maşlini când se vorbeste de poluare ambuteiaje costuri sporite cu combustibilul reciclarea

Mai urmează Samsung să cumpere niste fabrici de maşini şi să-i vezi sigla umblând pe drumuri.

Edited by pisoiu_22, 18 January 2019 - 18:07.


#63
_R_A_D_U

_R_A_D_U

    MembruAnonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,079
  • Înscris: 16.10.2018

View PostKarhu, on 18 ianuarie 2019 - 15:27, said:

Poate ca n-au bani de Mercedes & Co Posted Image
Unde lucrez eu VW au asistentele, medicii au toti marci premium (face exceptie o doctorita care si-a luat anul trecut un Golf).
Lasa bre, voi sunteti miezu' din dodoasca...
Ai uitat sa zici ce masini au infirmierele, brancardierii... Sau astia au Skoda, Seat?

View Postdan1980_25, on 18 ianuarie 2019 - 14:54, said:

Cum mai divinizeaza unii cazanele de la Vag de zici ca s-a cobrat Dumnezo pe pamant.
Aici se vorbeste de masini noi... Stii cum zic? Alea de le cumpara prostii cu o caruta de bani, apoi (dupa ce le rastoarna) le vind la niste baieti destepti, mai ieftin.

Edited by _R_A_D_U, 18 January 2019 - 18:09.


#64
MicroEdge

MicroEdge

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,278
  • Înscris: 16.08.2016

View Postunbrutus, on 18 ianuarie 2019 - 17:29, said:


uita-te la topicele de anii trecuti, 500 de pagini la fiecare, in care aceleasi personaje care spun ca nu sint interesate de VAG posteaza zilnic...
e imposibil sa nu te intereseze ceva si totusi sa ii acorzi atata timp din viata noastra scurta pe acest pamant.

nivelul discutiilor este intotdeauna acelasi: atac la persoane, jigniri... asa au ajuns unii la username-uri cu 4 in coada... 1 2 si 3 s-au dus... dar nu se lasa.

Ce sens au aceste topice? e un clasament, e facut, e in trecut, nu se poate schimba nimic. Ce mai e de dezbatut 365 de zile de acum incolo, 500 de pagini? Ei bine, totusi...
Te vezi când postezi pe topicurile despre electrice? :)))
Trebuie sa mai așteptăm câteva săptămâni pentru un top real. Se stie deja ca VW masluieste cifrele :)

#65
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017

View PostMicroEdge, on 18 ianuarie 2019 - 19:50, said:

Te vezi când postezi pe topicurile despre electrice? Posted Image))
cand m-ai vazut ultima oara pe acolo? mai e o diferenta, eu nu jignesc si nu atac la persoana. eu am detinut un Nissan leaf, si nu am spus ca nu mi-as lua niciodata electrica (doar hibrid care mi se pare stupid nu mi-as lua dar e alta poveste). Intelegi diferenta? Aici ai insa hateri adevarati, care spun ca nu vor masini VAG dar...

Tu? Ai VAG sau electrica, ca esti pe ambele?

#66
Ford4

Ford4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,149
  • Înscris: 13.11.2017

View Postunbrutus, on 18 ianuarie 2019 - 19:57, said:

cand m-ai vazut ultima oara pe acolo?

Ieri cumva, pe topicul de Rivian unde te-ai facut de ras cu "vastele" tale cunostinte :) ?

#67
Torquemada-666

Torquemada-666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,053
  • Înscris: 15.10.2014
Oricum, au vandut si au ajuns locul 1 al treilea an consecutiv. Au avut probleme si au trecut peste ele, atata firma cat ai clientii care nu s.au aratat afectatibde dieselgate.

Orice alte discutii si văicăreli sunt de prisos.

Edited by Torquemada-666, 18 January 2019 - 20:13.


#68
iulian_1976

iulian_1976

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,576
  • Înscris: 10.05.2008
Incepand cu 2005 daca continuau in ritmul lor intrau infaliment multe firme de piese cu care lucreaza, asa ca au scazut pretentiile sa impace pe toata lumea.

Bine o parte care posteaza sunt "japonezi" si "dusteristi" Posted Image

View PostAdm, on 18 ianuarie 2019 - 14:14, said:

Of.. e din cauza ca romanii isi cumpara nemtoaice. N-au pic de cultura oamenii astia, vor masini poluante, usor de reparat si cu piese pe toate drumurile.
E tragedia noastra.

Legenda urbana spune ca "tyotistii" au un grad de cultura peste toti ceilalti posesori :)

Edited by iulian_1976, 18 January 2019 - 20:29.


#69
newcarman

newcarman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 461
  • Înscris: 07.11.2018

View Postpisoiu_22, on 18 ianuarie 2019 - 18:02, said:


Mai urmează Samsung să cumpere niste fabrici de mașini și să-i vezi sigla umblĂąnd pe drumuri.
Samsung produce automobile din 1998.

#70
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017

View PostFord4, on 18 ianuarie 2019 - 20:07, said:


Ieri cumva, pe topicul de Rivian unde te-ai facut de ras cu "vastele" tale cunostinte Posted Image ?
stimabile, ti se pare ca aici e cumva locul sa discuti nivelul cuiva de cunostinte? ai adus acolo ceva argumente care sa arate ca ideile mele sint gresite?
ce faci tu acum e offtopic si atac la persoana si va fi raportat.

View Postiulian_1976, on 18 ianuarie 2019 - 20:18, said:

Incepand cu 2005 daca continuau in ritmul lor intrau infaliment multe firme de piese cu care lucreaza, asa ca au scazut pretentiile sa impace pe toata lumea.
se spune ca nemtii au pierdut razboiul si pt ca produceau totul prea bun calitativ, tancurile in special, erau extrem de fiabile, dar atentia la detalii costa resurse si TIMP.

E clar ca toate masinile au cunoscut un declin in calitate de la an la an, fierul inlocuit cu plastic, plasticul mai de proasta calitate etc

Totusi, aici se discuta despre numarul de masini vandute, nu despre calitate, nu?

#71
Ford4

Ford4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,149
  • Înscris: 13.11.2017

View Postunbrutus, on 18 ianuarie 2019 - 20:30, said:

stimabile, ti se pare ca aici e cumva locul sa discuti nivelul cuiva de cunostinte?

Ti-am dat doar un indiciu ca sa-ti aduci aminte. Am vazut ca sufereai de amnezie :) !

#72
uhu10uhu

uhu10uhu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,744
  • Înscris: 04.10.2006
Sa fii fan VAG si sa cumperi VW doar pentru ca are vanzari record e la fel de irelevant ca si cum ai vota cu PSD pentru ca majoritatea voteaza cu ei.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate